اخبار ارز دیجیتال

موسسات مالی خواهان تجزیه و تحلیل عمیق بلاک چین برای پذیرش کریپتو هستند – Elliptic


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

موسسات مالی بزرگ با سرمایه گذاری، زمان و تلاش در راه حل های تجزیه و تحلیل زنجیره ای با دارایی های دیجیتال درگیر هستند.

همانطور که موسسات بیشتری در مورد دارایی های دیجیتال تحقیق می کنند، نیاز به پلتفرم های تجزیه و تحلیل زنجیره ای هرگز بیشتر از این نبوده است.

متخصصان انطباق، محققین و تنظیم‌کننده‌ها از این ابزارهای تجزیه و تحلیل بلاک چین برای به دست آوردن درک عمیق‌تری از الگوها و نهادهای معاملاتی ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این ابزارها و نحوه تطبیق آنها با پذیرش گسترده تر ارزهای دیجیتال، Cointelegraph با تام رابینسون، یکی از بنیانگذاران و دانشمند اصلی در شرکت تحلیلی Elliptic. ricefield صحبت کرد. و Eray Akartuna، تحلیلگر ارشد تهدید ارزهای دیجیتال در Elliptic.

Cointelegraph: موارد استفاده معمول برای تجزیه و تحلیل زنجیره ای برای سرمایه گذاران نهادی چیست؟

تام رابینسون: انطباق با ضد پولشویی (AML) و تحریم‌ها برای صرافی‌های ارزهای دیجیتال و سایر شرکت‌هایی که با دارایی‌های رمزنگاری سروکار دارند: صرافی ارزهای دیجیتال و ابزارهای غربالگری کیف پول ما به شرکت‌ها کمک می‌کند تا قوانین را رعایت کنند و کلاهبرداری را کاهش دهند. مفید است.

Crypto Business Due Diligence: محصول Discovery ما بر اساس تجزیه و تحلیل تراکنش های بلاک چین، پروفایل های ریسک را برای صرافی ها و سایر خدمات رمزنگاری ارائه می کند. کسب‌وکارهای ارز دیجیتال و مؤسسات مالی از آن برای کسب بینش در مورد تجارتی که با آن تجارت می‌کنند استفاده می‌کنند.

مجله: “مسئولیت اخلاقی”: آیا بلاک چین واقعاً می تواند اعتماد به هوش مصنوعی را افزایش دهد؟

بررسی تراکنش‌های ارزهای دیجیتال: Investigator (نرم‌افزار بررسی بلاک‌چین ما) به شما امکان می‌دهد به صورت گرافیکی کیف پول‌های ارزهای دیجیتال و تراکنش‌های بین آنها را بررسی کنید. بازرسان مجری قانون از این برای “ردیابی پول” استفاده می کنند و فعالیت های مجرمانه را با افراد مرتبط می کنند. همچنین توسط شرکت‌های ارز دیجیتال برای بررسی فعالیت‌های غیرقانونی بالقوه مشتریان خود استفاده می‌شود.

CT: مبارزه با پولشویی در ارزهای رمزنگاری شده با جریان اصلی AML برای ارزهای فیات در بانک ها چه تفاوتی دارد؟

TR: تفاوت اصلی این است که بیشتر تراکنش‌های ارزهای دیجیتال در بلاک چین قابل مشاهده هستند. با استفاده از ابزارهای تجزیه و تحلیل بلاک چین برای ردیابی وجوه، تشخیص اینکه آیا وجوه از فعالیت های مجرمانه سرچشمه می گیرند یا خیر، بسیار آسان تر می شود.

CT: آیا فکر می‌کنید هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشین نقشی در تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای دارند، به‌ویژه وقتی صحبت از پیشگیری از تقلب و AML می‌شود؟

الای آکارتونا: بله، ما در حال حاضر از یادگیری ماشینی در محصول تجزیه و تحلیل بلاک چین خود استفاده می کنیم. با این حال، تأیید صحت این تکنیک ها از طریق آزمایش های گسترده بسیار مهم است.

جنبه‌های خاصی از تراکنش‌های بلاک چین وجود دارد که در آن‌ها می‌توان از یادگیری ماشین برای درک یا شناسایی الگوهای خاص استفاده کرد. الگوهای مشاهده شده در بلاک چین بیت کوین لزوماً با الگوهای موجود در بلاک چین اتریوم یکسان نیستند. آنها به روش های کمی متفاوت کار می کنند. من می خواهم به استفاده از اکتشافی اشاره کنم.

تراکنش‌های بلاک چین دارای هزینه‌های مشترکی هستند که به شناسایی آدرس متعلق به یک نهاد واحد کمک می‌کند و اگر می‌خواهید فعالیت‌های غیرقانونی یا متخلفان در بلاک چین را شناسایی کنید، آدرس کیف پول آن را شناسایی کنید. یک طرف وجود دارد.

به عنوان مثال، هکرهای سایبری کره شمالی به صورت برنامه ریزی شده پولشویی می کردند. این هک در سال ۲۰۱۸ اتفاق افتاد و از حدود ۱۱۳ کیف پول برای جداسازی خودکار وجوه از سرقت اصلی استفاده کرد. شما می توانید به صورت برنامه نویسی مهرهای زمانی این تراکنش های فردی را تجزیه و تحلیل کنید تا دقیقاً نحوه رفتار این نرم افزار خودکار را درک کنید.

اگر در حال تجزیه و تحلیل بازارهای وب تاریک، سازمان های تروریستی و غیره هستید، استفاده از روش های اکتشافی می تواند به شناسایی مرتبط بودن آدرس کیف پول با یک سازمان غیرقانونی خاص کمک کند. سپس می‌توانید از این اکتشافی‌ها برای درک اینکه کدام آدرس‌های کیف پول متعلق به آن موجودیت هستند یا مرتبط هستند استفاده کنید.

نمره ریسک مناسب برای تجزیه و تحلیل پیش بینی به دست آمد. نگاهی به تراکنش‌های داخل و خارج از مجموعه‌ای از کیف‌پول‌ها، به شما ایده می‌دهد که آنها به کجا ختم شده‌اند. سازمان‌هایی که به‌عنوان متعلق به صرافی‌ها، گروه‌های تروریستی یا بازارهای سیاه شناخته می‌شوند، ممکن است هنگام تجارت با سازمان‌های خاصی که روی آنها تمرکز می‌کنیم، کشف شوند.

فرض کنید حدود ۵۰ درصد از آن ارز دیجیتال به یک بازار وب تاریک اختصاص یافته است. در واقع می توانید از آن برای ارائه یک امتیاز ریسک استفاده کنید که نشان می دهد کیف پول شما چقدر خطرناک است. سپس صرافی ها و بانک ها از امتیاز ریسک برای تصمیم گیری در مورد معامله با این دارندگان کیف پول استفاده می کنند.

CT: پیچیده ترین مشکلاتی که بیضوی حل می کند چیست؟چرا آنها پیچیده هستند و چرا حل آنها مهم است؟

TR: پیچیده‌ترین و مهم‌ترین مشکلی که اخیراً حل کرده‌ایم نحوه شناسایی درآمدهای مجرمانه در ارزهای دیجیتال است، حتی زمانی که بین دارایی‌ها و زنجیره‌های متقاطع شسته می‌شوند. اکنون مجرمان از مبادلات غیرمتمرکز برای انتقال درآمد بین دارایی ها استفاده می کنند. با استفاده از یک پل زنجیره ای، بین بلاک چین ها ارتباط برقرار کنید.

ما غربالگری جامع را به عنوان راهی برای ردیابی خودکار دارایی های رمزنگاری بین دارایی ها و بلاک چین ها توسعه داده ایم. این ویژگی منحصر به فرد در حال حاضر کاملا ضروری است. در غیر این صورت، پولشویان از عدم دیده شدن فعالیت های یک شرکت سوء استفاده می کنند.

CT: نظر شما در مورد پذیرش دارایی های دیجیتال توسط بانک ها و تجزیه و تحلیل های زنجیره ای آنها چیست؟

EAs: علیرغم پذیرش آهسته اما پیوسته، انطباق همچنان اولویت اصلی بانک ها است. تجزیه و تحلیل بلاک چین به عنوان یک قطعه مهم از پازل و راهی برای رفع نگرانی های تنظیم کننده ها دیده می شود.

اگر یک موسسه مالی بخواهد وارد فضای مالی غیرمتمرکز (DeFi) شود و قصد دارد در صندوق های مشتریان سرمایه گذاری کند، باید بداند که آیا مجموعه نقدینگی که در آن سرمایه گذاری می کند قابل اعتماد است و دارای مشخصات ریسک مناسبی است یا خیر. هنگامی که وجوه غیرقانونی در استخرهای نقدینگی جریان دارد و از آن خارج می شود، مسائل مربوط به انطباق وجود دارد. این یک مورد استفاده مهم برای مؤسساتی است که به دنبال پیوستن به DeFi هستند.

اخیراً: بانک های آلمانی به تدریج ارزهای رمزنگاری شده را عمدتاً برای سرمایه گذاران نهادی معرفی می کنند.

مورد دیگر استفاده زمانی است که برخی از بانک‌های رقیب مانند Revolut به مشتریان خود اجازه می‌دهند ارزهای دیجیتال را نگه دارند و معامله کنند. این بانک ها قبل از ارائه این محصولات به مشتریان خود، نیازمند رعایت و قابلیت های AML هستند.

CT: آیا تعاملی با تنظیم‌کننده‌ها داشته‌اید که بر توانایی شما برای خدمت به صنعت خدمات مالی تأثیر بگذارد، و از منظر نظارتی چه حوزه‌های مورد علاقه‌تان کلیدی است؟

TR: ما در حال گفتگو با مقامات نظارتی در سراسر جهان هستیم که بسیاری از آنها از محصولات ما استفاده می کنند. درک نحوه عملکرد راه حل تجزیه و تحلیل بلاکچین ما بسیار مهم است تا بتوانید به برنامه های انطباق اجرا شده توسط صرافی ها و بانک هایی که از محصولات ما استفاده می کنند اعتماد کنید.

نویسنده: Arunkumar Krishnakumar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا