اخبار ارز دیجیتال

نظرسنجی: سرمایه گذاران نهادی «بسیار علاقه مند» به ETF های رمزنگاری هستند، اما خرید جالب است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

نزدیک به نیمی از مدیران صندوق های مورد بررسی قصد دارند در سال ۲۰۲۳ یک ETF ارز دیجیتال را به سبد سهام خود اضافه کنند، در حالی که تنها یک چهارم آن ها قصد دارند قرار گرفتن در معرض دارایی های دیجیتال را افزایش دهند. متاسفم.

علیرغم کاهش ۶۰ درصدی بازار نسبت به بالاترین حد خود (ATH)، علاقه سازمانی به ارزهای رمزنگاری شده همچنان ادامه دارد. اکثر مدیران دارایی می گویند که آنها “بسیار علاقه مند” به صندوق های سرمایه گذاری مبادله ای با موضوع رمزنگاری (ETF) هستند.

شرکت خدمات مالی Brown Brothers Harriman (BBH) امروز نظرسنجی جهانی سرمایه گذاران ETF 2023 خود را از ۳۲۵ سرمایه گذار نهادی، مشاور مالی و مدیران صندوق در سراسر ایالات متحده، بریتانیا، اروپا و چین منتشر کرد.

تقریباً سه چهارم سرمایه‌گذاران نهادی گفتند که «بسیار» یا «بسیار» به ETF‌های رمزنگاری علاقه دارند، اما انتظار می‌رود تخصیص خود را به ETFهای رمزنگاری افزایش دهند، تنها یک چهارم سرمایه‌گذاران نهادی هستند و اشتهای آنها در نتیجه زمستان کریپتو سرد شده است. . طی ۱۲ ماه آینده، از سال ۲۰۲۲ به میزان ۶ درصد کاهش خواهد یافت.

در حالی که ETF های رمزنگاری شده برای برخی از لیست اولویت ها خارج بودند، تقریباً نیمی از آنها قصد دارند امسال یک ETF کریپتو را به پرتفوی خود اضافه کنند تا سرمایه گذاری های خود را متنوع کنند.

۵۸ درصد از مدیران صندوق های چینی در حال بررسی افزودن ETF های رمزنگاری به پرتفوی خود هستند و پس از آن ایالات متحده (۵۵٪) و اروپا (۲۹٪) قرار دارند. سس: BBHMore

BBH توضیح می دهد که یکی از دلایل علاقه فزاینده به ETF ارزهای دیجیتال این است که مدیران صندوق یاد می گیرند با نوسانات اجتناب ناپذیر در بازار ارزهای دیجیتال کنار بیایند.

از آنجایی که سرمایه گذاران با نوسانات سازگار می شوند، سبدهای خود را متنوع می کنند و محصولات نوآورانه بیشتری اضافه می کنند.

BBH معتقد است که یک چارچوب نظارتی شفاف تر ارزهای دیجیتال، تقاضا برای قرار گرفتن در معرض ETF های مرتبط را بیشتر خواهد کرد. این به این دلیل است که هنگام انجام تجارت با بخش ارزهای دیجیتال “آرامش” بیشتری ارائه می دهد.

ابتکاراتی مانند پیش‌نویس مقررات پیشنهادی بازارهای دارایی‌های رمزنگاری اتحادیه اروپا به طور قابل‌توجهی سرمایه‌گذاری مدیران دارایی در دارایی‌های کریپتو را «خطر زدایی» می‌کند و برای مدیران صندوق‌ها برای مشارکت در مبادلات رمزنگاری «اطمینان‌بخشی اضافی» ایجاد می‌کند.» انتظار می‌رود که این پیشنهاد ارائه شود. حسی مثل ”

بیش از ۴۰ درصد از پاسخ دهندگان ادعا می کنند که بیش از ۱ میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت دارند و بیش از نیمی از آنها می گویند بیش از یک چهارم پرتفوی خود را در ETF سرمایه گذاری می کنند.

مربوط: واحد سرمایه گذاری سامسونگ ETF آتی بیت کوین را در بحبوحه افزایش علاقه به ارزهای دیجیتال راه اندازی کرد

از جمله بزرگترین ETFهای ارزهای دیجیتال، ProShares Bitcoin Strategy (BITO) و Bitwise 10 Crypto Index Fund (BITW) موجود در بورس نیویورک (NYSE) هستند. طبق گزارش‌ها، BITO اولین ETF ردیابی شده توسط بیت‌کوین است که در ایالات متحده راه‌اندازی شده است و BITW 10 ارز دیجیتال برتر را بر اساس ارزش بازار ردیابی می‌کند.

Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) یک ETF نیست، اما یکی از بزرگ‌ترین محصولات سرمایه‌گذاری دارایی دیجیتال قابل معامله در مبادلات است که بر اساس ارزش بازار، ارزش فعلی آن ۱۱ میلیارد دلار است.

همه ETFهای کریپتو خوب عمل نمی کنند، به دلیل تأثیر بازار کریپتو در زمستان، دو ETF کریپتو استرالیا، BetaShares Crypto Innovators ETF (CRYP) و Cosmos Global Digital Digital Miners Access ETF (DIGA) عملکرد خوبی ندارند. کشور.

در نتیجه، DIGA در پایان سال ۲۰۲۲ همراه با Cosmos Purpose Ethereum Access ETF (CPET) و Cosmos Purpose Bitcoin Access ETF (CBTC) از فهرست خارج خواهد شد.

مجله: زمستان کریپتو می تواند بر سلامت روانی هادلر تأثیر بگذاردنویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا