اخبار ارز دیجیتال

در داخل مجمع جهانی اقتصاد: دایره، ریپل به داووس ۲۰۲۳ نگاه می کند

تعداد انگشت شماری از افراد داخلی صنعت کریپتو که در کارگاهی در نشست سالانه مجمع جهانی اقتصاد شرکت کردند، افزایش همکاری در این زمینه را در سال ۲۰۲۳ متصور شدند.

در نشست سالانه مجمع جهانی اقتصاد در داووس، بازیگران کلیدی در فضای گسترده تر ارزهای دیجیتال از افزایش گفتگو و همکاری استفاده کردند.

ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین باقی ماندند، اما تنها تعداد انگشت شماری از پروژه ها و ابتکارات در کارگاه های آموزشی کنفرانس سالانه WEF در کوه های آلپ سوئیس مورد بحث و بررسی قرار گرفت. با این حال، تعداد فزاینده جلسات متمرکز بر بخش نشان می دهد که جهان گسترده تر به دنبال هم افزایی بین مالی سنتی و غیرمتمرکز است.

این موضوع از تعدادی از مصاحبه های کوین تلگراف که در کنفرانس داووس در ژانویه انجام شد، پدیدار شد. مدیران ارشد صادرکننده XRP Ripple و USD Coin (USDC) شرکت stablecoin Circle بر اهمیت اتخاذ راه‌حل‌ها و سیستم‌هایی که سودمندی و ارزش ملموس ایجاد می‌کنند، تأکید کردند.

Circle و Ripple در رویدادهای بیشماری با محوریت رمزنگاری خارج از کنفرانس WEF، از جمله Blockchain Hub Davos و GBBC’s Blockchain Central شرکت کرده‌اند، که به آنها دیدگاه گسترده‌تری در مورد کریپتو و بلاک چین در داووس داده است. من گفتگو را نادیده گرفتم.

بر روی امواج

تیم ریپل فضای اداری را در داووس برای برگزاری جلسات و تجارت در طول کنفرانس WEF اجاره کرد. Cointelegraph با مدیر عامل APAC ریپل، بروکس انتویستل، در داخل مرکز داووس ملاقات کرد تا در مورد مشارکت این شرکت در کنفرانس امسال بحث کند.

Entwistle به عنوان فردی که از اوایل سال ۲۰۰۹ در جلسات سالانه WEF در نقش های مختلف برای شرکت ها و سازمان های مختلف شرکت کرده است، تصویر جالبی را ترسیم می کند. همانطور که Entwistle توضیح داد، حضور شرکت‌کنندگان در صنعت کریپتو و بلاک چین در سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته است. :

با گذشت زمان، متوجه تغییراتی در جمعیت، تغییرات در پیاده‌روها و مطمئناً تغییرات در ارزهای دیجیتال در چند سال گذشته خواهید شد. [۲۰۲۲]شما نمی توانید بدون پیشنهاد یک پیتزای بیت کوینی در پیاده روی پیاده روی کنید. ”

با این حال، رکود طولانی‌مدت در بازارهای سنتی و ارزهای دیجیتال، همراه با رویدادهای لرزه‌ای مانند سقوط FTX در اواخر سال گذشته، تأثیر قابل‌توجهی بر تعداد شرکت‌کنندگان اکوسیستم رمزنگاری که در کنفرانس ۲۰۲۳ راه‌اندازی کرده‌اند، خواهد داشت.

شرکت هایی مانند FTX در کنفرانس سال گذشته هیچ جا دیده نشدند. در عوض، ارائه دهندگان زیرساخت بلاک چین مانند Filecoin و Hedera در کنار شرکت هایی مانند Circle برجسته بودند. سایر شرکت‌ها حضور خود را در خارج از کنفرانس در رویدادهای خودشان حفظ کردند، مانند مرکز بلاک چین CV Labs و Blockchain Central GBBC در هتل اروپا در داووس.

مطالب مرتبط: TradFi و DeFi با هم می آیند – داووس ۲۰۲۳

با این حال، Entwistle نسبت به کاهش تعداد غرفه‌های ارزهای دیجیتال در امتداد پیاده‌رو خوش‌بین است و نشان می‌دهد که کنفرانس WEF امکان گفتگوهای پربارتر را فراهم کرده است.

من مطمئناً اکنون آرام تر هستم، اما در واقع یک WEF واقعاً خوب دارم. اکنون که هیاهو و هیاهو تا حدودی از بین رفته است، گفتگوها و توانایی کاوش عمیق فرصت های بیشتری را فراهم می کند.

رئیس APAC ریپل با توجه به اینکه تعداد پنل های این رویداد از دو جلسه در سال ۲۰۲۲ به هفت جلسه در سال ۲۰۲۳ افزایش یافته است، اعتقاد خود را مبنی بر پیشرفت در زمینه گفتگو و درک ارزهای دیجیتال ابراز کرد.

وقتی به دو مسیر موازی فکر می کنید، صنعت دستور کار خود را در خیابان پیش می برد و به آنچه در اطراف داووس و در منطقه اتفاق می افتد فکر کنید. مهم است، چرا تنظیم کننده ها و بانک ها باید در مورد آن صحبت کنند، و چرا باید یک موضوع باشد. موضوع گسترده‌تر از آنچه اینجا در مهمانی‌های شبانه و تخته‌های کنار پیاده‌روی می‌گذرد.

افزایش یا عدم افزایش نمایندگی از اکوسیستم رمزنگاری و بلاک چین در WEF موضوع پیچیده تری است که باید در نظر گرفت. Entwistle معتقد است که موضوعاتی که خارج از اکوسیستم ارزهای رمزپایه گسترش می‌یابند، نیازمند بازنمایی گسترده‌تر با پروژه‌ها، پروتکل‌ها و ابزارهایی هستند که ارزش و بینش را در مورد مسائل پیچیده جهانی فراهم می‌کنند. او افزود:

“ما باید همه این اشکال مختلف را نشان دهیم، اما از آن شکاف ها به طور عاقلانه استفاده می کنیم، وقتی در مقابل این گروه قرار می گیریم از پنل ها عاقلانه استفاده می کنیم، و مطمئن می شویم که مردم کاربرد واقعی آنها را درک می کنند. من فکر می کنم شما باید این کار را انجام دهید.”

Entwistle گفت که “محرک کلی” گفتگوی ارزهای دیجیتال در نشست سالانه WEF بر روی چرایی وجود این صنعت و آنچه که در حال ساخت است متمرکز بود. برای ریپل، این در مورد ارائه پرداخت های فرامرزی و نقدینگی بود. سایر حامیان کریپتو در حال ایجاد مکالمات در مورد CBDC مبتنی بر بلاک چین و ابتکارات اعتبار کربن هستند.

گفتگوها و تجارت بین TradFi و DeFi آزادانه در امتداد پیاده‌روی داووس جریان داشت، اگرچه بحث‌های دقیق‌تری در نشست سالانه WEF برگزار شد. Cointelegraph بسیاری از بحث‌های پانل را در این هفته مدیریت کرد. یکی از آنها با حضور بانک های اصلی Bpifrance و Arab Bank برای بحث در مورد رابطه TradFi با صنعت برگزار شد.

نکته کلیدی این واقعیت است که هر دوی این مؤسسات مالی سنتی خدمات نگهبانی ارزهای دیجیتال را به مشتریان خرده‌فروش ارائه می‌دهند، که نشانه‌ای واضح از قرار گرفتن TradFi در حال حاضر با طبقه دارایی است. مقررات و کنترل‌های فرآیند همچنان به عنوان موانع باقی می‌مانند، اما صنعت در حال حاضر با شرایط خاص خود گرده افشانی شده است.

اینکه آیا فضای ارزهای دیجیتال و بلاک چین در سال‌های آینده همچنان در امتداد پیاده‌روی راهپیمایی کمپ خواهد کرد یا نه، باید دید. من مطمئن هستم که می توانید یک میز برای مدت طولانی اینجا تهیه کنید. ”

به دایره بیا

کوری سپس، معاون سیاست جهانی سیرکل، گفت که بسیاری از ایده آلیست ها را دیده است که به دنبال همکاری با یکدیگر و سازماندهی منابع به روش هایی هستند که به نفع اقتصاد جهانی است.

در مصاحبه ای با کوین تلگراف پس از مدیریت یک پنل در هتل اروپا، او بر اهمیت بررسی نقش سیستم های پرداخت مبتنی بر بلاک چین مانند Circle در آینده مالی و پرداخت های جهانی تأکید کرد.

ما با سیاستگذاران و شرکت‌های سنتی غیرفناوری صحبت می‌کنیم که به دنبال استفاده از USDC به عنوان راه‌حل پرداخت هستند. ما در مورد کاری که آنها انجام می‌دهند فکر می‌کنیم. ما با سازمان‌های بشردوستانه صحبت می‌کنیم.

به گزارش سپس، دایره صدها گفتگو با سیاستگذاران اتحادیه اروپا، بریتانیا، ژاپن، سنگاپور، مکزیک و جاهای دیگر داشته است.

انگیزه اولیه برای پذیرش بر این موضوع متمرکز بود که چگونه سیستم های پرداخت غیرمتمرکز می توانند به جمعیت بزرگ بدون بانک در سراسر جهان کمک کنند. او گفت که استیبل کوین‌ها می‌توانند سیستم مالی را بهبود بخشند و در حوزه‌هایی که بانک‌ها و مؤسسات مالی به ندرت به آن‌ها خدمات می‌دهند، وارد شوند.

“شما یک تلفن دارید، یک کیف پول شخصی را روی آن تلفن دانلود می کنید، و چیز بعدی که می دانید این است که به یک مکانیسم پرداخت بسیار مطمئن دسترسی دارید و می توانید دلار آمریکا یا سکه های یورو دریافت کنید. همین.”

او سپس پیشنهاد کرد که تداوم ابزار ارائه شده توسط پروتکل‌ها، پلتفرم‌ها و مؤسسات در این بخش و کاهش «شرط‌های نوسان قیمت» موجب افزایش بیشتر این موارد می‌شود.

تسهیل همکاری در دنیای پراکنده

رئیس هدرا، برت مک داول، نیز این دیدگاه را ارائه کرد که او هم در کنفرانس WEF و هم در امتداد تفرجگاه داووس مشارکت داشته است.

شبکه توزیع شده منبع باز سازمان یافته Hedera توسط شرکت ها، دانشگاه ها و سازمان های Web3 مختلف در سراسر جهان استفاده می شود. قراردادهای هوشمند ماشین مجازی اتریوم (EVM) «بهینه‌سازی عملکرد» بر روی پلتفرم بلاک چین Proof of Stake، ایجاد برنامه‌ها و اکوسیستم‌های متنوع Web3 را ممکن می‌سازد.

مک داول به کوین تلگراف گفت که در حالی که او احساس پراکندگی بین کنفرانس WEF و اکوسیستم ارزهای دیجیتال و بلاک چین را درک می کند، بر تجربه خود از ادامه همکاری تاکید کرد:

به عنوان فردی که این هفته افتخار حضور در هر دو طرف حصار را برای گفتگوهای رو در رو با رهبران صنعت و مجمع جهانی اقتصاد داشته است، گفتگو بسیار روان تر از آن چیزی است که به نظر می رسد.

مک داول گفت که توانایی WEF برای گرد هم آوردن ذینفعان از صنایع مختلف که در غیر این صورت ممکن بود از یکدیگر جدا شده باشند بسیار ارزشمند است و سیاست گذاران را در کنار شرکت های خصوصی و دولتی به میز مذاکره آورد. من گفتم می توانم آن را بیاورم. او افزود:

WEF قدرت جمع آوری بی نظیری دارد. بلاک چین و رمزنگاری در واقع لایه های اعتماد ایجاد می کنند، حقیقت را لنگر می اندازند و از رمزنگاری برای تضمین حقیقت در طول زمان در یک دفتر کل غیرقابل تغییر استفاده می کنند. به همین دلیل است که اعتماد بسیار مهم است و با روابط شروع می شود.

تمرکز WEF بر چارچوب‌های محیطی، اجتماعی و حاکمیتی (ESG) بخش دیگری است که می‌تواند از بسیاری از کاربردهای فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال استفاده کند. مک داول توضیح می دهد: این ستون فقرات عالی برای کاربردهای ESG در مقیاس بزرگ است، و این چیزی است که ما به آن نیاز داریم، جلوه های شبکه. ”

رئیس Hedera گفت WEF به طور فعال به دنبال ابزارها و برنامه های مبتنی بر بلاک چین برای پرداختن به موضوعاتی مانند تغییرات آب و هوا، تقویت اقتصاد دیجیتال و توکن سازی دارایی ها است.

سازمان‌ها ممکن است هنوز در مورد قدرت این فناوری‌های نسبتا جدید یاد بگیرند، اما بحث رو به رشد در مجمع جهانی اقتصاد به عنوان یک درس مثبت از داووس ۲۰۲۳ ظاهر شده است.نویسنده: Gareth Jenkinson

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا