اخبار ارز دیجیتال

Injective شبکه آزمایشی لایه ۲ را برای برنامه های مبتنی بر Solana در Cosmos راه اندازی کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

شبکه آزمایشی جدید یکی از معدود شبکه هایی است که از ماشین مجازی سولانا سطح دریا (SVM) استفاده می کند.

توسعه دهندگان به زودی می توانند برنامه های Solana Web3 خود را به اکوسیستم Cosmos پورت کنند و کاربران جدیدی را به این برنامه ها بیاورند و کاربردهای متنوع تری را برای بلاک چین Cosmos ارائه دهند.

بر اساس اعلامیه ۳۰ مارس توسعه دهندگان شبکه Injective مبتنی بر کیهان (INJ)، تیم یک شبکه آزمایشی لایه ۲ را منتشر کرده است که توسط ماشین مجازی سولانا سطح دریا (SVM) طراحی شده است. این بدان معنی است که برخی از توسعه دهندگان Solana اکنون می توانند برنامه های خود را برای استفاده در اکوسیستم Cosmos بدون نیاز به تغییر زبان برنامه نویسی یا ابزار مورد استفاده خود آزمایش کنند.

در گفتگو با Cointelegraph، یکی از نمایندگان Injective گفت که نام شبکه جدید “Cascade” است و از یک تکنیک جمع آوری خوش بینانه استفاده می کند.

طبق این اعلامیه، لایه جدید با کمک Eclipse ایجاد شده است، شرکتی که اطلاعات سفارشی سازی شده و مجموعه های خوش بینانه را برای توسعه دهندگان ارائه می دهد.

اریک چن، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Injective Labs گفت که این ادغام باید هم برای جامعه توسعه دهندگان Solana و هم برای کاربران Cosmos مفید باشد.

این مجموعه جدید SVM برای دنیای Cosmos IBC نه تنها به توسعه دهندگان Solana امکان می دهد تا DApps را در Injective استقرار دهند، بلکه به کاربران فرصت های بیشتری برای تجربه بهترین Web3 DApps در یک شبکه یکپارچه می دهد.

Injective می گوید که شبکه آزمایشی در حال حاضر خصوصی است، اما از ۳۰ مارس “تعداد محدودی از نقاط را فقط برای انتخاب توسعه دهندگان Solana ارائه می دهد”.

Alchemy گزارش می دهد که تعداد تیم های توسعه دهنده فعال Solana بیش از ۱۰۰۰٪ سال به سال در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲ افزایش یافته است. به گفته شرکت تحلیلی Web3 DappRadar، این شبکه شامل چندین برنامه با بیش از ۲۰۰۰ کاربر منحصر به فرد است، از جمله بازار توکن غیرقابل تعویض Magic Eden و پروتکل DeFi MeanFi.

با این حال، برنامه Solana Web3 برای استفاده با Solana SVM که توسط برخی از شبکه‌ها غیر از خود Solana استفاده می‌شود، نوشته شده است. این کار را برای توسعه دهندگان Solana دشوار می کند تا برنامه های خود را بدون بازنویسی گسترده به شبکه های دیگر منتقل کنند.

مربوط: در بحبوحه رکود سولانا NFT، عملکرد بازار بسته می شود

Eclipse همچنین مجموعه SVM Polygon را در ۲۳ فوریه ایجاد کرد.

Cosmos گروهی از شبکه‌های بلاک چین به هم پیوسته است که با استفاده از موتور اجماع و کیت توسعه نرم‌افزار توسعه یافته است. آنها از طریق پروتکل ارتباطات بین بلاک چینی Cosmos (IBC) به هم متصل می شوند و به دارایی های یک شبکه اجازه می دهند به دارایی های دیگر در اکوسیستم Cosmos منتقل شوند. Injective یکی از شبکه هایی است که این اکوسیستم را تشکیل می دهد و مجموعه SVM جدید Layer 2 of Injective است.

Injective Labs تنها شرکتی نیست که به دنبال سازگاری برنامه Solana خود با Cosmos است.آزمایشگاه نیترو اعلام کرد توسعه SVM Rollup برای شبکه Sei در سپتامبر و رهایی تبادل غیرمتمرکز در تست نت در ماه فوریه.

اکوسیستم کیهان در دو سال گذشته رشد کرده است. در ۱۱ مارس، مدیریت Cosmos Hub ارتقاء V9-Lambda را تأیید کرد. این امر اجرای امنیت بین زنجیره ای (ICS) را آغاز می کند و به اعضای اکوسیستم اجازه می دهد منابع تأیید را به اشتراک بگذارند. Circle در ۲۹ مارس اعلام کرد که USDC را برای Cosmos از طریق Noble Network راه اندازی خواهد کرد.نویسنده: Tom Blackstone

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا