🚨 اخبار ارز دیجیتال

Inflection AI 1.3 میلیارد دلار سرمایه به رهبری مایکروسافت و NVIDIA افزایش می دهد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این شرکت از زمان تاسیس خود در سال گذشته تاکنون ۱.۵۲۵ میلیارد دلار جذب کرده است.

در ۲۹ ژوئن، هوش مصنوعی Inflection مبتنی بر پالو آلتو از تکمیل دور سرمایه ۱.۳ میلیارد دلاری به رهبری مایکروسافت، رید هافمن، بیل گیتس، اریک اشمیت و انویدیا خبر داد. بخشی از سرمایه جدید به ساخت یک خوشه ۲۲۰۰۰ واحدی NVIDIA H100 Tensor GPU اختصاص خواهد یافت که این شرکت ادعا می کند که بزرگترین خوشه در جهان است. پردازنده‌های گرافیکی برای توسعه مدل‌های هوش مصنوعی در مقیاس بزرگ استفاده می‌شوند. یک توسعه دهنده نوشت:

اگر خوشه ما وارد فهرست اخیر ابررایانه‌های TOP500 شود، انتظار داریم که دومین ورودی نزدیک به آن باشد، البته برای کاربردهای هوش مصنوعی به‌جای برنامه‌های علمی بهینه شده است.»

Inflection AI همچنین در حال توسعه سیستم هوش مصنوعی ستوان شخصی خود به نام “Pi” است. این شرکت پی را به‌عنوان «معلم، مربی، بهترین دوست، شریک خلاق و مربی» توصیف می‌کند که می‌توان مستقیماً از طریق رسانه‌های اجتماعی و واتس‌اپ با او تماس گرفت. از زمان آغاز به کار در اوایل سال ۲۰۲۲، این شرکت در مجموع ۱.۵۲۵ میلیارد دلار جذب کرده است.

با وجود افزایش سرمایه گذاری در مدل های هوش مصنوعی در مقیاس بزرگ، کارشناسان هشدار می دهند که محدودیت های فنی فعلی ممکن است کارایی آموزش عملی را به شدت محدود کند. در مثالی که توسط صندوق سرمایه گذاری Foresight مستقر در سنگاپور ارائه شده است، محققان نوشتند:

“با فرض اینکه ما ۱۰۰ گره محاسباتی داریم و هر گره باید تمام پارامترها را در هر مرحله به روز کند، باید حدود ۷۰ ترابایت (۷۰۰ گیگابایت * ۱۰۰) داده در هر مرحله ارسال کنیم. با فرض خوش بینانه که هر مرحله ۱ ثانیه طول می کشد، به ۷۰ عدد نیاز داریم. TB داده، تقاضای پهنای باند بسیار فراتر از ظرفیت اکثر شبکه ها.

در ادامه مثال بالا، Foresight همچنین هشدار داد که “به دلیل تاخیرهای ارتباطی و ازدحام شبکه، زمان انتقال داده می تواند بیش از یک ثانیه باشد.” این بدان معناست که گره های محاسباتی می توانند بیشتر زمان خود را به جای انجام محاسبات واقعی در انتظار ارسال داده صرف کنند. در پایان، تحلیلگران Foresight توضیح دادند که با توجه به محدودیت‌های فعلی، راه‌حل در مدل‌های هوش مصنوعی کوچک‌تر نهفته است که «استقرار و مدیریت آسان‌تر» هستند.

در بسیاری از سناریوهای کاربردی، کاربران و شرکت‌ها به قابلیت‌های استنتاج جهانی‌تر مدل‌های زبان بزرگ نیاز ندارند و فقط بر اهداف پیش‌بینی بسیار پیچیده متمرکز هستند.

مجله: AI Eye: رزروهای سفر با هوش مصنوعی به طرز خنده‌داری بد هستند، ۳ استفاده عجیب از ChatGPT و پلاگین‌های رمزنگاری

نویسنده: Zhiyuan Sun

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا