اخبار ارز دیجیتال

تورم دارد ما را می کشد.شما نمی توانید تنها با ارز مجازی برنده شوید

ارزهای سنتی شکست خورده اند، و تحقیقات نشان می دهد که ارزهای دیجیتال ممکن است مستعد ابتلا به همان کاستی ها باشند.

مانند یک بیماری همه گیر، تورم در سراسر جهان گسترش یافته و آینده را با عدم اطمینان تاریک پوشانده است.

اختلاف نظر در مورد بهترین نحوه مدیریت افزایش قیمت ها در بریتانیا تقریباً اقتصاد بریتانیا را نابود کرد و منجر به استعفای نخست وزیر لیز تراس پس از تنها ۴۴ روز از سمت خود شد. حداقل ۱۰ اقتصاد نوظهور در حال حاضر در تورم فوق العاده قرار دارند و انتظار می رود تعداد بیشتری از آنها نیز افزایش یابد. و در حالی که کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC)، بخشی از هیئت مدیره فدرال رزرو، مسئول حفظ ثبات قیمت است، رشد نرخ بهره با بازگشت تولید ناخالص داخلی (GDP) به محدوده مثبت کاهش یافته است.

مبارزه جهانی برای مهار تورم گواه روشنی است که ابزارهای دیروز بانک مرکزی برای مشکلات مالی امروز ناکافی است. اما امید به فردای روشن‌تر و پایدارتر را می‌توان در چیزی که سیاستگذاران فناوری کمترین امیدی به آن دارند پیدا کرد: بلاک چین.

به‌عنوان ارز ذخایر واقعی جهان، همه کشورها برای تجارت به دلار آمریکا متکی هستند. وقتی اقتصاد خوب است، به نظر می رسد برای همه مناسب است. با این حال، در زمان تورم بالا، قدرت خرید دلار به شدت کاهش می یابد و سایر کشورها برای حفظ ثبات مجبور به خرید دلار می شوند. با این حال، در زمان تورم بالای داخلی است که فدرال رزرو از طریق افزایش نرخ بهره نقدینگی دلار را کاهش می دهد و عملاً خرید دلار بین المللی را منصرف می کند. این معضل تامین نیازهای نقدینگی جهانی و کاهش فشارهای تورمی داخلی به معضل تریفین معروف است و زمانی که یک ارز داخلی مبتنی بر اعتبار مانند دلار آمریکا به عنوان ذخیره جهانی استفاده می‌شود، به وجود می‌آید.

مربوط: جروم پاول مشکلات مالی ما را طولانی تر می کند

در واقع، سیاست پولی تحت تأثیر تریفین به سرعت بحران‌های مالی را که از اقتصادهای پیشرفته در سراسر جهان سرچشمه می‌گیرد، گسترش می‌دهد. (معضل تریفین باعث تورم بالا در کشورهای توسعه یافته نمی شود، بلکه به عنوان کاتالیزوری عمل می کند که مانند بنزین، تورم بالا را به سرعت در همه جا پخش می کند.) این بحران ها فقرا را با هزینه های نامتناسبی مواجه می کند. در حقوق صاحبان سهام و اقتصاد امنیت و کاهش فقر در زمان های خوب همیشه باعث می شود رشد جهان به رکود جهانی ختم شود. در این چرخه رونق و رکود، با هر جهش، عقب‌نشینی‌های بزرگی وجود دارد که نیاز حیاتی به اصلاح و نوسازی سیستم پولی بین‌المللی را برجسته می‌کند.

جالب اینجاست که مدت ها قبل از اینکه رابرت تریفین برای اولین بار این پدیده را در دهه ۱۹۶۰ شناسایی کند، می دانست چگونه سرایت تورم مربوط به تریفین را حل کند. در کنفرانس برتون وودز پس از جنگ جهانی دوم، جان مینارد کینز استدلال کرد که تورم جهانی در طول رکود بزرگ منجر به اجتناب مردم از استفاده از ارزهای خود برای تجارت بین‌المللی و استفاده از ذخایر جهانی با ثبات ارزش شد. او توضیح داد که می‌توان آن را به طور موثر مدیریت کرد. با جلب موافقت کشورها برای استفاده اگرچه پیشنهاد کینز هرگز اجرا نشد، اما این ایده جلوتر از زمان خود بود.

تقریباً ۸۰ سال پس از دوران برتون وودز، بیایید بفهمیم که این در سال ۲۰۲۲ به چه معناست.

در سال ۲۰۰۹، طی آخرین بحران مالی، چندین کشور خواستار اصلاحات مشابه کینزی شدند و از استفاده از حقوق برداشت ویژه صندوق بین‌المللی پول (که اساساً یک واحد حساب با پشتوانه سبدی از ارزها است) حمایت کردند. به طور گسترده تر به عنوان یک ذخیره جهانی. سیزده سال بعد، می توانم با اطمینان بگویم که این پیشنهادات به جایی نرسیده است. ما هنوز برای تجارت بین‌المللی به دلار آمریکا متکی هستیم و به نظر می‌رسد اراده سیاسی کمی برای تغییر وضعیت موجود وجود دارد. اصلاح موثر سیستم مالی ممکن است از طریق کانال های سیاست موجود امکان پذیر نباشد.

شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) 2002-2022.منبع: اداره آمار کار

اما در چند سال گذشته چیزی جدید و مخرب در حال شکل گیری است. با ظهور بلاک چین، ایجاد ارزهای دیجیتال جدید مقاوم در برابر تقلب به یک کار بی اهمیت تبدیل شده است. جنبش رو به رشد برای تامین مالی بانک‌های غیرمرکزی و همتا محور (مالی غیرمتمرکز یا DeFi) یک جامعه جهانی از افراد مشتاق ایجاد کرده است. یک ارز دیجیتال صادر شده خصوصی را امتحان کنید.

در پاسخ به افزایش استفاده از این ارزهای جایگزین، تقریباً هر بانک مرکزی در جهان در حال بررسی صدور ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) است. اینها دلارها و یوروهای دیجیتال عمومی مبتنی بر بلاک چین و رنمینبی هستند که با هدف منسوخ کردن ارزهای رمزنگاری شده خصوصی اجرا شده اند.

با این حال، تحقیقات اخیر توسط لیندا شیلینگ و دیگران نشان داده است که CBDC ها احتمالا در طول زمان شکست می خورند. به طور خاص، یک سه راه CBDC وجود دارد که در آن یک CBDC نمی تواند از نظر مالی پایدار، قیمت پایدار و در عین حال کارآمد باشد. به عبارت دیگر، یک CBDC مشکلات ارزی موجود را حل نمی کند، اما می تواند مشکلات جدید ویرانگر را تحت پوشش نوآوری آینده نگر ایجاد کند.

اما راه حل واقعی ممکن است درست در مقابل شما باشد. شرایط خارق‌العاده امروز، فناوری‌های جدید، بحران‌ها و درگیری‌های اجتماعی به این معناست که برای نهادهای خصوصی هرگز آسان‌تر نبوده است که ارزهای ذخیره مقیاس‌پذیر و غیرتورمی را برای تکمیل دلار آمریکا منتشر کنند.نه ضد دلار خوداما یک ارز رمزپایه با ثبات ارزش، کالیبره شده برای پایین نگه داشتن تورم و به طور خاص برای پرداخت های فرامرزی طراحی شده است، به طور موثر معضل تریفین را حل می کند و میلیاردها نفر را وادار می کند درد تورم را کاهش دهد.

اگر منصف باشیم، برخی قبلاً این را امتحان کرده اند. رمز XRP (XRP) ریپل زمانی به عنوان یک ذخیره جهانی بالقوه تبلیغ می شد. برخی از علاقه مندان به بیت کوین (BTC) از انتقال کامل از ارز فیات به بیت کوین حمایت می کنند. با این حال، در یک مقاله کاری از بانک فدرال رزرو فیلادلفیا، محققان بر این باورند که ارزهای رمزپایه اعتماد (توکن‌هایی که صرفاً توسط اعتماد کاربر پشتیبانی می‌شوند) می‌توانند حساس به زمان شوند، مگر اینکه دولت برای محدود کردن ایجاد ارزهای دیجیتال رقیب مداخله کند. احتمال ابرتورم را نشان داد. در طول زمان. (ایده این است که اگر مردم به ساختن ارزهای دیجیتال ادامه دهند، روزی آنقدر ارزهای دیجیتال در گردش خواهند بود که در نهایت همه ارزهای دیجیتال بی ارزش خواهند شد.)

مربوط: پذیرش انبوه برای کریپتو وحشتناک خواهد بود

یک ارز ذخیره جهانی واقعاً قابل دوام باید از این سنت امانتداری جدا شود و در یک ارزش ثابت قفل شود.

با این حال، به نظر می‌رسد هیچ یک از این نگرانی‌ها مانع از تلاش توسعه‌دهندگان نرم‌افزار DeFi نمی‌شود. از توکن‌های متمرکز بر حریم خصوصی که عمدتاً برای تراکنش‌ها در بازارهای تاریک‌نت استفاده می‌شوند تا ارزهای خاص شبکه که برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها استفاده می‌شوند، ارزهای رمزپایه‌ای وجود دارند که برای رفع نیازهای طیف گسترده‌ای از کاربران طراحی شده‌اند.

این موارد استفاده عملی محدود می‌تواند ویژگی‌های کلیدی یک ارز دیجیتال ذخیره بادوام باشد. هدف رقابت با دلار نیست، بلکه ارائه جایگزینی برای سایر کشورها در دوره‌های افزایش نوسانات است. در اصل، این یک ارز دیجیتال ضد تورم است که به دور شدن جهان از چرخه رونق و رکود بی پایان و به سمت ثبات کمک می کند. رشد پایدار جهانی

یک روز، سال‌ها بعد، مردم به کارهایی که ما برای جلوگیری از یک فاجعه جهانی قریب‌الوقوع انجام داده‌ایم نگاه خواهند کرد. وقتی جهان در آشفتگی فرو رفت، آیا ما راضی بودیم که با نرخ‌های بهره دست و پنجه نرم کنیم، یا متعهد به مدرنیزاسیون جسورانه در زمان عدم قطعیت شدید بودیم؟ اگر ما تحت یک سیستم واقعاً شکسته زندگی می کنیم و بهترین ابزارهای سیاستی ما نمی توانند ما را از شکست اقتصادی قریب الوقوع نجات دهند، چرا کار جدید و متفاوتی انجام می دهیم؟آیا خودمان را به چالش نکشیم؟

وقت آن است که اقدام شجاعانه و قاطعانه انجام دهیم و یک توافقنامه جدید برتون وودز برای محافظت از آینده جهان ایجاد کنیم.

آهنگ جیمز اقتصاددان رفتاری و توسعه‌دهنده نرم‌افزار متخصص در ارزهای دیجیتال پایدار. او دارای مدرک لیسانس از دانشگاه هاروارد و مدرک کارشناسی ارشد در علوم اعصاب از دانشگاه کالج لندن است.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: James Song

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا