اخبار ارز دیجیتال

تورم و جنگ بر بازارها تأثیر می گذارد، اما پل تودور جونز می گوید من عاشق بیت کوین و طلا هستم.

سرمایه‌گذار میلیاردر پل تودور جونز می‌گوید که نسبت به سهام ایالات متحده نزولی است اما نسبت به بیت کوین و طلا صعودی است.

سرمایه گذار افسانه ای پل تودور جونز اعلام کرده است که نسبت به سهام نزولی است اما در مورد طلا و بیت کوین (BTC) صعودی است.

وی دو دلیل اصلی را احتمال تشدید درگیری بین اسرائیل و حماس و وضعیت مالی کمتر از حد متوسط ​​آمریکا عنوان کرد. اگرچه بازده معکوس در نظرات تودور لحاظ نشده است، اما آنها عامل مهم دیگری برای سرمایه گذاران هستند که باید در نظر بگیرند.

درگیری ژئوپلیتیکی عدم اطمینان کلان را تشدید می کند

جونز در مصاحبه اخیر با CNBC به عواملی اشاره کرد که در مورد مناقشه اسرائیل و فلسطین پیش از تعیین اینکه عدم اطمینان بازار کاهش یافته است. تز کلی او این است که اگر وضعیت بیشتر تشدید شود، تمایل به ریسک می تواند در بازارهای مالی حاکم شود.

علیرغم احتمال تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی در کوتاه‌مدت، شاخص‌های اصلی ایالات متحده در دو روز اول معاملاتی هفته جاری افزایش یافتند. اگر حق با جونز باشد، این تجمع احتمالا کوتاه مدت خواهد بود.

نمودار 5 روزه میانگین صنعتی داوجونز، QQQ و SPY. منبع: TradingView

منحنی بازده عمیقا معکوس باقی می ماند

از نظر تاریخی، یکی از بزرگترین پیش بینی کننده های رکود، منحنی بازده بوده است. هر رکودی از سال 1955 منجر به وارونگی منحنی بازدهی اوراق خزانه دو ساله و 10 ساله شده است.

در ماه جولای، منحنی بازدهی 2s/10s خزانه داری ایالات متحده به پایین ترین سطح خود یعنی 109.5 واحد پایه (BPS) رسید. این سطح از سال 1981 مشاهده نشده است. این برگشت از آن زمان بیشتر شتاب گرفته است، اما وضعیت هنوز از منظر کوتاه مدت خزانه داری بد به نظر می رسد.

اوراق قرضه یک و سه ماهه خزانه داری ایالات متحده در حال حاضر نزدیک به 5.5٪ بازدهی دارند، در حالی که اوراق قرضه دو ساله در حال حاضر نزدیک به 4.96٪ بازدهی دارند. بازده اوراق قرضه 10 ساله 4.65 درصد است که به این معنی است که منحنی 2s/10s با 31BPS معکوس شده است.

صاف شدن منحنی بازدهی، توانایی بانک‌ها را برای استقراض نقدی با نرخ‌های پایین‌تر در حالی که وام‌دهی با نرخ‌های بالاتر دارد، محدود می‌کند، که می‌تواند حاشیه‌های بانکی را فشرده کند و منجر به محدود شدن فعالیت وام دهی و متعاقب آن کندی اقتصادی شود. همچنین به این معنی است که سرمایه‌گذاران اوراق قرضه کوتاه‌مدت می‌فروشند و با افزایش بازدهی نسبت به آینده نزدیک‌مدت اقتصاد کمتر خوشبین می‌شوند.

مقاله مرتبط: بایننس به درخواست اسرائیل حساب های مرتبط با حماس را مسدود کرد

تلاش فدرال رزرو برای مبارزه با تورم از طریق افزایش نرخ بهره با سریع ترین سرعت در تاریخ مدرن نیز نقش داشت. افزایش نرخ بهره استرس را به سیستم بانکی اضافه کرده است، به طوری که سه مورد از چهار ورشکستگی بزرگ در تاریخ ایالات متحده تنها در سال جاری رخ داده است: Signature Bank، First Republic Bank و Silicon Valley Bank.

برخی از فعالان بازار حدس می زنند که فدرال رزرو باید از اوایل سال 2024 کاهش نرخ بهره را آغاز کند تا از تبعات بیشتر اقتصادی جلوگیری کند، حتی اگر تورم به سطوح مورد نظر فدرال رزرو کاهش نیافته باشد.

سیاست پولی سست و همراه با افزایش نقدینگی یک روند صعودی برای بازار ارزهای دیجیتال است. اگر نرخ بهره در آستانه نصف شدن بیت کوین در سال 2024 کاهش یابد، بازار می تواند برای یک حرکت بزرگ آماده شود.

نمودار 2s/10s، 1983 تا کنون. منبع: Markets.businessinsider.com

بیت کوین و طلا همچنان دارایی های امن ترجیحی هستند

در میان این همه آشفتگی، طلا و بیت کوین انعطاف پذیر باقی مانده اند.

بیت کوین در دو روز معاملاتی گذشته 2 درصد کاهش داشته و در پنج روز گذشته ثابت بوده است، در حالی که طلا در مدت مشابه 2 درصد افزایش داشته است.

پل تودور جونز موضع خود در مورد طلا و بیت کوین را به شرح زیر خلاصه کرد:

او گفت: من سهام را دوست ندارم، اما عاشق بیت کوین و طلا هستم.

این میلیاردر 5 درصد تخصیص به بیت کوین را در سابقه خود حفظ می کند و گفت که طلا و بیت کوین را در زمان های نامشخص پیشنهاداتی مطمئن می داند. تودور برای اولین بار در ماه مه 2020 در طول قرنطینه همه گیر ویروس کرونا، 1٪ تخصیص به BTC را اعلام کرد.

نمودار 5 روزه طلا و بیت کوین. منبع: TradingView

با در نظر گرفتن همه چیز، ممکن است پل تودور جونز درست باشد. تنها زمان نشان خواهد داد که آیا تقاضای نزولی او برای سهام به پایان می‌رسد یا اینکه علیرغم رویدادهای اخیر، تمایلات ریسک‌پذیری به نحوی غالب می‌شود.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.

نویسنده: Brian Nibley
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا