اخبار ارز دیجیتال

صنعت به دنبال راه حلی برای فاجعه میزبانی تصویر NFT است

الکس آلتگاوزن، رئیس پروژه NFT، می گوید که اگر پروژه NFT قرار است صنایع سنتی را مختل کند، باید فناوری های ذخیره سازی موجود در Web3 را کشف کند.

جنبه میزبانی تصویر توکن های غیرقابل تعویض (NFT) نیاز به بهبود قابل توجهی دارد. ابتدا، پس از اعلام ورشکستگی، مردم شاهد شکسته شدن NFT های FTX بودند. اخیراً یک NFT در بازار Magic Eden یک تصویر مشکوک به جای تصویر کوچک واقعی نمایش داده است.

با ادامه این مشکل، کوین تلگراف با مدیران مختلف صنعت تماس گرفت تا نظرات آنها را در مورد اینکه چگونه پروژه NFT می تواند مشکل میزبانی NFT را حل کند، جویا شود.

Magic Eden، یک بازار NFT که تصاویر مستهجن را نمایش می دهد.منبع: توییتر

از استفاده از بلاک چین های قابل اعتماد گرفته تا کاوش در فناوری های ذخیره سازی موجود در فضای Web3، مدیران مختلفی که در صنعت NFT کار می کنند نظرات خود را در مورد چگونگی جلوگیری از مشکلات آینده در میزبانی تصویر NFT به اشتراک گذاشتند.

ساموئل هوبر، مدیر عامل پلتفرم متاورس LandVault، خاطرنشان کرد که مشکل FTX NFT ها این است که ابرداده ها با استفاده از Web2 API میزبانی می شوند. به گفته هوبر، بهترین راه برای پروژه های NFT برای جلوگیری از این نوع مشکل، استفاده از بلاک چین های قابل اعتماد برای خود NFT ها و ذخیره آن ها در دفتر کل توزیع شده است که توسط یک نهاد واحد کنترل نمی شود.

این مدیر اجرایی همچنین به کوین تلگراف گفت که در حال حاضر تعداد کمی از پروژه ها میزبان تصاویر واقعی در زنجیره هستند، اطمینان از میزبانی مناسب ابرداده ها و فایل ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

پروژه‌ها باید بررسی کنند که آیا پلتفرم از یک ارائه‌دهنده میزبان غیرمتمرکز مانند IPFS یا Airweave برای ابرداده‌ها و سایر فایل‌های مرتبط با NFT استفاده می‌کند یا خیر.

الکس آلتگاوزن، مدیر عامل بازی NFT Banksters، با این موضوع موافقت کرد. مدیران بر این باورند که اگر پروژه NFT واقعاً صنایع سنتی مانند بازی را مختل کند، باید فناوری های ذخیره سازی موجود در فضای Web3 را بررسی کند.

آلتگاوزن به کوین تلگراف گفت که فناوری جدیدی وجود دارد که «ذخیره‌سازی فایل‌ها را با استفاده از چندین گزینه غیرمتمرکز غیرمتمرکز می‌کند». آنها به رایانه‌های سراسر جهان اجازه می‌دهند تا فایل‌ها را از طریق یک شبکه همتا به همتا ذخیره و ارائه کنند و وابستگی به ارائه‌دهندگان ذخیره‌سازی سنتی Web2 مانند خدمات وب آمازون و Google Cloud را از بین ببرند.

مربوط: Magic Eden پس از فروش NFT های جعلی توسط اکسپلویت به کاربران بازپرداخت می کند

در سمت کاربر، بررسی اینکه آیا NFT خریداری شده می تواند باعث این امر شود، ممکن است آسان نباشد. رادک پلها، یکی از بنیانگذاران پلتفرم فروش بلیت NFT BillionAir، به کوین تلگراف گفت که کاربران باید زیرساخت های ذخیره سازی پروژه را بررسی کنند و برای جلوگیری از وقوع این اتفاق برای NFT ها، اقدامات لازم را انجام دهند. و به دنبال بررسی و بازخورد، “او افزود. پرها همچنین گفت:

متأسفانه، همه ابرداده‌های NFT در بلاک چین ذخیره نمی‌شوند، زیرا زنجیره اصلی از نظر اندازه محدود است و ذخیره داده‌ها می‌تواند گران باشد.

در ۵ آگوست، جاناتان ویکتور، مدیر ذخیره سازی Web3 در Protocol Labs و مدیر عامل Rarible، Alex Salnikov، همچنین در مورد اینکه چرا NFT ها در بلاک چین وجود ندارند، صحبت کردند. ویکتور تاکید کرد که راه حل های ذخیره سازی خارج از زنجیره به دلیل محدودیت های اندازه زنجیره اصلی به NFT ها معرفی خواهند شد. او همچنین بر استفاده از یک شبکه ذخیره سازی غیرمتمرکز برای ابرداده های NFT تاکید کرد. در همین حال، سالنیکوف گفت که تراکنش‌های NFT در بلاک چین تأیید می‌شوند، اما ابرداده‌های NFT معمولاً در جای دیگری ذخیره می‌شوند.نویسنده: Ezra Reguerra

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا