🚨 اخبار ارز دیجیتال

واکنش رهبران صنعت و سیاستگذاران به تصویب MiCA در اتحادیه اروپا


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بسیاری از تصویب این لایحه استقبال کردند و نشان دادند که تصویب مورد انتظار این لایحه می تواند ایالات متحده را در جذب شرکت ها و سرمایه گذاری های ارزهای دیجیتال در مضیقه قرار دهد.

در حالی که چارچوب نظارتی متمرکز بر کریپتو هنوز نیاز به تایید شورای اروپا قبل از تصویب نهایی دارد، بسیاری در این بخش نسبت به پیشبرد لایحه بازار دارایی‌های رمزنگاری (MiCA) مثبت هستند.

در ۲۰ آوریل، پارلمان اروپا پس از دو بار تعویق از نوامبر ۲۰۲۲، MiCA را تصویب کرد. هدف چارچوب کریپتو ایجاد یک چارچوب قانونی منسجم برای دارایی های رمزنگاری در سراسر کشورهای عضو اتحادیه اروپا است.

نمایندگان پارلمان اتحادیه اروپا باید بررسی های حقوقی و زبانی را در مورد MiCA انجام دهند و این لایحه را در مجلات اتحادیه اروپا منتشر کنند، اما این سیاست بسته به رای شورای اروپا می تواند از اوایل سال ۲۰۲۴ اجرایی شود. بسیاری از رهبران و سیاست گذاران صنعت کریپتو به شدت از تصویب این لایحه استقبال کردند.

Changpeng Zhao، مدیرعامل بایننس گفت: پیشنهاد شد او اجرای تغییرات را در صرافی طی ۱۲ تا ۱۸ ماه آینده آغاز خواهد کرد تا با یک چارچوب جدید بالقوه مطابقت داشته باشد.دیگران هدف قرار گرفته است به نظر می رسد که ایالات متحده در مقررات دارایی های دیجیتال عقب مانده است، حرکتی که می تواند شرکت ها را با اجرای MiCA به اتحادیه اروپا سوق دهد.

CZ گفت: “به طور کلی، ما این را به عنوان یک راه حل عملی برای چالش هایی که به طور جمعی با آن روبرو هستیم، می بینیم.” ما اکنون قوانین بازی روشنی برای عملیات تبادل ارزهای دیجیتال در اتحادیه اروپا داریم.

پیش از رای پارلمان اروپا، کمیسیونر ثبات مالی کمیسیون اروپا، مرید مک گینس، به نمایندگان مجلس گفت که در تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال “از بسیاری دیگر از حوزه های قضایی جلوتر است”. بیش از ۵۰۰ نماینده در نهایت به MiCA رای مثبت دادند.

مربوط: کراکن تأییدیه ارائه دهنده خدمات دارایی رمزنگاری را در ایرلند قبل از رأی گیری MiCA دریافت کرد

یکی از رای‌های کلیدی برای چارچوب کریپتو، به دنبال سقوط بازار کریپتو و ورشکستگی شرکت‌های مطرح بود که بسیاری از قانون‌گذاران در سراسر جهان خواستار شفاف‌سازی مقررات شدند. کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا نیز پیشنهاد کرد که سیاست گذاران باید چارچوب گسترده تری را در واکنش به فروپاشی FTX اجرا کنند و در آینده «MiCA II» را پیشنهاد کند.

مجله: بهترین و بدترین کشورها برای مالیات رمزنگارینویسنده: Turner Wright

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا