اخبار ارز دیجیتال

آب شیرین کن های صنعتی به روش اسمز معکوس (RO)

اسمزمعکوس فن­ آوری نمک ­زدایی بر پایه استفاده ­­­از غشا­ هاست ( ممبران )که برای جدا سازی مواد حل شده نظیر یون ها از محلول، مورد استفاده قرار ­می­گیرد. فرآیند RO ( آب شیرین کن) امکان فیلتراسیون کوچیک­ترین اجزاء محلول را نیز فراهم می سازد. بنابراین از فرآیندRO

( آب شیرین کن صنعتی ) می­توان به منظور خالص­سازی آب استفاده نمود.

تولید آب های بدون یون (آب دمین) شیرین سازی آب های شور و لب شور جهت مصارف آشامیدنی و صنعتی و شیرین کردن آب دریا به روش اسمز معکوس RO سال های زیادی است که در دنیا بیشترین کاربرد را دارد.

سیستم­ های اسمز معکوس مواد محلول در آب را از طریق غشا نیمه تراوا (ممبران) جدا می­ نمایند، به طوری که آب از ممبران عبور نموده اما مواد محلول قادر به عبور از غشاء نمی­ باشند. بدین ترتیب جریان ورودی یا خوراک feed به دو جریان آب تصفیه شده permeate و پساب غلیظ Concentrate تبدیل می­ شود.

داشتن اطلاعات اولیه در مورد شرایط طراحی قبل از سیستم آب شیرین کن صنعتی RO، دانستن نیازها و محدودیت های اساسی آن بسیار مهم است، کیفیت آب محصول، وابستگی بسیار زیادی به کیفیت آب خام دارد. کیفیت آب خوراک واحد آب شیرین کن صنعتی RO، احتیاج به سیستم پیش تصفیه برای کاربرد­ های مهم را الزامی می­کند و حتی ممکن است طراحی واحد RO را تحت تاثیر قرار دهد. آگاهی از دامنه تغییرات وسیع در کیفیت منابع آب خام، شناخت کامل منابع آب و چگونگی پاسخ به نیازهای کاربردی آب شیرین کن صنعتی ، بر طراحی موفق پیش­ تصفیه RO و واحد آب شیرین کن صنعتی کمک خواهد کرد.

دستگاه آب شیرین­کن دریا به روش اسمزمعکوس متشکل از دو بخش پیش تصفیه و نمک‌زدائی است. آب، نخست به وسیله بوستر پمپ وارد مجموعه‌ای از سیستم­های پیش­تصفیه می­شود که به ترتیب شامل: واحد کلرزنی (تزریق محلول هیپوکلریت سدیم ) به منظور از بین بردن میکروارگانیسم­ها و اکسیداسیون مواد آلی، سیستم تزریق متا­بی­سولفیت سدیم جهت حذف کلر باقیمانده، سیستم فیلترشنی جهت حذف مواد ­معلق، تزریق آنتی­اسکالانت به منظور افزودن مواد ضدرسوب تزریق اسید به منظور تنظیم pH آب و در نتیجه قلیائیت، و فیلتر کارتریج به منظور حذف نهایی ذرات معلق است. سپس جریان آب از پمپ فشار بالا عبور کرده و به واحد آب شیرین کن اسمز معکوس جهت  نمک‌زدائی  وارد می­گردد.

شرکت ایمن آب کاژه متخصص در طراحی آب شیرین­کن­های اسمزمعکوس با ظرفیت­های مختلف به منظور تهیه آب شیرین برای کاربردهای متفاوت می­باشد.

این شرکت با استقرار استانداردهای سیستم مدیریت­کیفیت، ایمنی و بهداشت، محیط زیست، آموزش، رضایت­مندی مشتری و HSE نفت بعنوان یکی از برترین شرکت­های تخصصی توانسته است با ارائه محصولات و خدماتی با کیفیت برتر، علاوه بر پیشرو بودن در بهره­گیری از دانش فنی روز، سهمی شایان در ارائه الگویی موفق از توان بخش خصوصی در کشور باشد.

آب شیرین کن های صنعتی به روش اسمز معکوس (RO)

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا