اخبار ارز دیجیتال

اندونزی در سال ۲۰۲۳ مبادلات رمزنگاری سراسری را راه اندازی می کند: گزارش

این پلت فرم به عنوان بخشی از طرحی برای تغییر نظارت نظارتی از آژانس های کالا به مقامات اوراق بهادار ارائه می شود.

بر اساس گزارش ها، اندونزی قصد دارد در سال ۲۰۲۳ یک صرافی ارزهای دیجیتال را به عنوان بخشی از اصلاح مقررات ارزهای دیجیتال راه اندازی کند. انتظار می رود این پلت فرم قبل از انتقال مرجع نظارتی از کالاها به مقامات اوراق بهادار راه اندازی شود.

دیدید نوردیاتموکو، رئیس سازمان تنظیم مقررات معاملات آتی کالا در اندونزی (Bappebti)، در ۴ ژانویه گفت که یک صرافی ارزهای دیجیتال باید در سال جاری راه اندازی شود. این اقدام به عنوان بخشی از اصلاحات مالی گسترده‌تر است که در دسامبر ۲۰۲۲ آغاز شد.

پس از اصلاحات، طی دو سال آینده، نظارت بر ارزهای دیجیتال توسط اداره خدمات مالی (FSA) از Bappebti، یک موسسه متمرکز بر کالا، انجام خواهد شد.

لایحه توسعه و تقویت بخش مالی (P2SK) در ۱۵ دسامبر توسط مجلس نمایندگان اندونزی تصویب شد و به یک مرجع قانونی اصلی در بخش خدمات مالی تبدیل شد. سامینتو ساستروسویتو، رئیس خزانه داری و مدیریت ریسک در وزارت خزانه داری ملی، با توصیف انتقال اختیار از باپبتی به FSA که توسط این لایحه تقویت شده است، استدلال کرد:

در واقع، دارایی‌های رمزنگاری شده به سرمایه‌گذاری و ابزار مالی تبدیل شده‌اند و باید همتراز با سایر ابزارهای مالی و سرمایه‌گذاری تنظیم شوند.»

اندونزی از سال ۲۰۱۷ تمام پرداخت‌های ارزهای دیجیتال را ممنوع کرده است، اما تجارت دارایی‌های دیجیتال تا حد زیادی در این کشور قانونی است. در اوایل ژانویه، نوردیاتموکو فاش کرد که در سال ۲۰۲۲، حجم معاملات ارزهای دیجیتال داخلی از ۸۵۹.۴ تریلیون IDR (55 میلیون دلار) به ۲۹۶.۶۶ تریلیون (۱۹ میلیون دلار) کاهش خواهد یافت.

مربوط: به گفته رگولاتور اندونزی، اکثر رهبران مبادلات ارز دیجیتال باید از شهروندان تشکیل شوند

در ماه دسامبر، پری وارجییو، رئیس بانک اندونزی، انتشار طرح مفهومی روپیه دیجیتال، معادل ارز ارز قانونی کشور را اعلام کرد.

نویسنده: David Attlee

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا