اخبار ارز دیجیتال

اندونزی در سال 2023 مبادلات رمزنگاری سراسری را راه اندازی می کند: گزارش

این پلت فرم به عنوان بخشی از طرحی برای تغییر نظارت نظارتی از آژانس های کالا به مقامات اوراق بهادار ارائه می شود.

بر اساس گزارش ها، اندونزی قصد دارد در سال 2023 یک صرافی ارزهای دیجیتال را به عنوان بخشی از اصلاح مقررات ارزهای دیجیتال راه اندازی کند. انتظار می رود این پلت فرم قبل از انتقال مرجع نظارتی از کالاها به مقامات اوراق بهادار راه اندازی شود.

دیدید نوردیاتموکو، رئیس سازمان تنظیم مقررات معاملات آتی کالا در اندونزی (Bappebti)، در 4 ژانویه گفت که یک صرافی ارزهای دیجیتال باید در سال جاری راه اندازی شود. این اقدام به عنوان بخشی از اصلاحات مالی گسترده‌تر است که در دسامبر 2022 آغاز شد.

پس از اصلاحات، طی دو سال آینده، نظارت بر ارزهای دیجیتال توسط اداره خدمات مالی (FSA) از Bappebti، یک موسسه متمرکز بر کالا، انجام خواهد شد.

لایحه توسعه و تقویت بخش مالی (P2SK) در 15 دسامبر توسط مجلس نمایندگان اندونزی تصویب شد و به یک مرجع قانونی اصلی در بخش خدمات مالی تبدیل شد. سامینتو ساستروسویتو، رئیس خزانه داری و مدیریت ریسک در وزارت خزانه داری ملی، با توصیف انتقال اختیار از باپبتی به FSA که توسط این لایحه تقویت شده است، استدلال کرد:

در واقع، دارایی‌های رمزنگاری شده به سرمایه‌گذاری و ابزار مالی تبدیل شده‌اند و باید همتراز با سایر ابزارهای مالی و سرمایه‌گذاری تنظیم شوند.»

اندونزی از سال 2017 تمام پرداخت‌های ارزهای دیجیتال را ممنوع کرده است، اما تجارت دارایی‌های دیجیتال تا حد زیادی در این کشور قانونی است. در اوایل ژانویه، نوردیاتموکو فاش کرد که در سال 2022، حجم معاملات ارزهای دیجیتال داخلی از 859.4 تریلیون IDR (55 میلیون دلار) به 296.66 تریلیون (19 میلیون دلار) کاهش خواهد یافت.

مربوط: به گفته رگولاتور اندونزی، اکثر رهبران مبادلات ارز دیجیتال باید از شهروندان تشکیل شوند

در ماه دسامبر، پری وارجییو، رئیس بانک اندونزی، انتشار طرح مفهومی روپیه دیجیتال، معادل ارز ارز قانونی کشور را اعلام کرد.

نویسنده: David Attlee

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا