اخبار ارز دیجیتال

اندونزی قصد دارد تا ماه ژوئن صرافی داخلی ارزهای دیجیتال را راه اندازی کند

رگولاتور خدمات مالی اندونزی اولین کسی بود که قصد خود را برای ایجاد صرافی ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ اعلام کرد.

بنا بر گزارش‌ها، وزارت بازرگانی اندونزی قصد دارد تا ژوئن سال جاری، شش ماه پس از هدف قبلی خود در دسامبر ۲۰۲۲، یک صرافی داخلی ارز دیجیتال راه‌اندازی کند.

بر اساس گزارش‌های محلی، زولکیفلی حسن، وزیر تجارت، تاریخ شروع جدیدی را در مراسم افتتاحیه ماه سواد رمزنگاری در جاکارتا در ۲ فوریه به اشتراک گذاشت و گفت که دولت اکنون تصمیم خواهد گرفت که کدام شرکت‌ها به بورس بپیوندند یا خیر. معیارها برای

وزیر تجارت ذوالکیفری حسن سس: Owntalk.co.id

در حال حاضر پنج صرافی رمزنگاری فعال در تنظیم‌کننده‌های کشور ثبت شده‌اند و به گفته زولکیفلی، صرافی‌های رمزنگاری وزارتخانه می‌توانند همه آنها را دربر گیرند.

در حالی که این صرافی‌ها در حال حاضر تمامی معاملات داخلی را تسهیل می‌کنند، صرافی‌های این وزارتخانه به‌عنوان مراکز تسویه و نگهبانی برای بازارهای کریپتو محلی عمل می‌کنند.

اتاق های تهاتر اساساً واسطه بین خریداران و فروشندگان هستند و اطمینان حاصل می کنند که معاملات به راحتی انجام می شود. در عین حال در نقش متولی، جابجایی دارایی ها بین دو طرف را مدیریت می کند.

وزیر بازرگانی از عموم مردم خواست تا نسبت به مبادلات ارزهای دیجیتال داخلی صبور باشند و تصریح کرد:دولت نمی‌خواهد که این به توده‌ها ضربه بزرگی بزند، زیرا مردم چیز زیادی نمی‌دانند [about crypto trading]”

همانطور که کوین تلگراف قبلا گزارش داده بود، اندونزی قرار بود تا پایان سال ۲۰۲۲ یک صرافی ارز دیجیتال راه اندازی کند، اما تعدادی از موانع آن را به تاخیر انداخته است.

مربوط: MIT، Maiden Labs مسائل مربوط به CBDC را با گزارش‌هایی از چهار کشور بررسی می‌کنند

دارایی‌های رمزنگاری داخلی اکنون در کنار قراردادهای کالایی معامله می‌شوند و توسط سازمان تنظیم مقررات معاملات آتی کالا، که با نام باپبتی نیز شناخته می‌شود، نظارت می‌شوند، اگرچه مرجع نظارتی پس از ایجاد صرافی ملی به سازمان خدمات مالی منتقل شده است. به .

این تغییر مقرراتی در پاسخ به مقررات جدید ارزهای دیجیتال تصویب شده در ۱۵ دسامبر است که به ارزهای دیجیتال و سایر دارایی های دیجیتال اجازه می دهد تا ابزارهای مالی تنظیم شوند.

در ۵ دسامبر، پری وارجییو، رئیس بانک اندونزی اعلام کرد که قصد دارد یک ارز دیجیتال بانک مرکزی منتشر کند، که تنها ارز دیجیتال قانونی در این کشور خواهد بود.

نویسنده: Luke Huigsloot

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا