اخبار ارز دیجیتال

متفکر ۳.۴ میلیارد دلار سرقت بیت کوین جاده ابریشم به یک سال زندان محکوم شد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

جیمز ژونگ در نوامبر ۲۰۲۲ به اتهامات کلاهبرداری با سیم اعتراف کرد و در انتظار صدور حکم برای نقش خود در طرح بیت کوین “به طور غیرقانونی به دست آمده” بود.

دفتر دادستانی ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک حکم فردی را اعلام کرد که به اتهامات کلاهبرداری مربوط به بیت کوین “به طور غیرقانونی” از بازار جاده ابریشم در سال ۲۰۱۲ به دست آورده است، اعتراف کرد.

در اطلاعیه ۱۴ آوریل، وزارت دادگستری ایالات متحده اعلام کرد که جیمز زونگ به اتهامات مربوط به انجام توطئه سرقت بیش از ۵۱۶۸۰ بیت کوین (BTC) به یک سال و یک روز زندان محکوم شده است. ژونگ در نوامبر ۲۰۲۲ به جرم خود اعتراف کرد و در انتظار صدور حکم بود.

مجرمان سایبری باید به این پیام توجه کنند: ما پول شما را ردیابی می کنیم و شما را مسئول می خواهیم، ​​صرف نظر از اینکه طرح شما چقدر هوشمندانه است و چقدر طول می کشد.

به گفته ویلیامز، ژونگ در سال ۲۰۱۲ بیت کوین را دزدید و توانست حدود یک دهه قبل از محاکمه شدن این جنایت را پنهان کند. مقامات ایالات متحده دارایی بیت کوین را از خانه آقای ژونگ در جورجیا در نوامبر ۲۰۲۱ توقیف کردند و بیشتر ارزهای دیجیتال را در یک گاوصندوق طبقه و یک کامپیوتر پنهان شده در قوطی پاپ کورن پیدا کردند. ارزش این سکه در آن زمان حدود ۳.۴ میلیارد دلار بود.

مربوط: دولت ایالات متحده قصد دارد ۴۱ هزار بیت کوین متصل به جاده ابریشم بفروشد

بازار جاده ابریشم که حدود یک دهه است منحل شده است، پس از اینکه به کاربران اجازه خرید و فروش کالاهای غیرقانونی مانند اسلحه و اطلاعات کارت اعتباری دزدیده شده را می دهد، توجه مقامات آمریکایی را به خود جلب کرده است. خالق پلتفرم راس اولبریخت در سال ۲۰۱۳ دستگیر شد و در حال حاضر در حال گذراندن دو حبس ابد بدون امکان آزادی مشروط است.

مجله: سازمان های اجرایی ایالات متحده در مورد جرایم مربوط به رمزارزها داغ می کنندنویسنده: Turner Wright

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا