اخبار ارز دیجیتال

کیفرخواست علیه SBF بدون مهر، شامل ۸ فقره تقلب مالی و انتخاباتی است

در کیفرخواست ناحیه جنوبی نیویورک فقط نام سام بنکمن-فرید ذکر شده است، اما همچنین حاوی اتهاماتی مبنی بر سوء رفتار توسط “افراد شناخته شده و ناشناس” است.

کیفرخواست علیه سام بنکمن-فرید (SBF) در ۱۳ دسامبر باز شد. این کیفرخواست توسط دامیان ویلیامز، دادستان ناحیه جنوبی نیویورک، ۱۴ صفحه و شامل ۸ اتهام است.

اتهامات علیه SBF ذکر شده در کیفرخواست عبارتند از: یک توطئه پولشویی برای فریب ایالات متحده و نقض قوانین مالی مبارزات انتخاباتی.

در نتیجه موارد چهار و هفتم اول، SBF ملزم به مصادره “کلیه اموال غیر منقول و شخصی است که عواید حاصل از آن را می توان ردیابی کرد.” اگر این امکان وجود نداشته باشد، ایالات متحده “به دنبال مصادره سایر اموال متهم تا سقف ارزش دارایی قابل ارتکاب است که در بالا ذکر شده است.”

اگرچه در کیفرخواست فقط از SBF نام برده شده است، اما به “افراد معلوم و ناشناس” نیز اشاره دارد.

به این ترتیب، کیفرخواست اتهامات مربوط به عملیات FTX و Alameda Research را با فعالیت های سیاسی SBF ترکیب می کند. هشتمین اقدام شامل نقض قوانین مشارکت، مداخله در عملکرد کمیسیون انتخابات فدرال، مشارکت به نام دیگران، و کمک‌های سازمان‌هایی است که توسط قانون فدرال ممنوع شده‌اند.

مرتبط: ساعاتی قبل از دستگیری، SBF عضویت در گروه چت “کلاهبرداری سیمی” را انکار کرد

SBF در ۱۲ دسامبر به درخواست دولت ایالات متحده در باهاما دستگیر شد. این دستگیری برای کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان آمریکا که انتظار داشت SBF از راه دور در جلسه استماع صبح ۱۳ دسامبر خود شهادت دهد، غافلگیرکننده بود. نسخه ای از شهادت مورد نظر او در فضای مجازی به بیرون درز کرد. اگرچه این اتهامات جدی هستند، اما انتظار می رود SBF با اتهامات بسیاری از منابع دیگر نیز مواجه شود. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده و کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) نیز از SBF شکایت کرده اند و ممکن است از او در ایالت های ایالات متحده و سایر حوزه های قضایی شکایت شود.نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا