اخبار ارز دیجیتال

گزارش: زنجیره خرده‌فروشی هند از پرداخت‌های CBDC در فروشگاه‌ها پشتیبانی می‌کند

Reliance Retail پشتیبانی از روپیه دیجیتال را در خط فروشگاه های لذیذ Freshpik خود پیاده سازی کرده است.

Reliance Retail، یکی از بزرگترین زنجیره‌های خرده‌فروشی هند، پذیرش روپیه دیجیتال را در یکی از خطوط فروشگاه خود آغاز کرده و اعلام کرده است که قصد دارد عرضه خود را به تمام مشاغل خود گسترش دهد.

Tech Crunch گزارش می دهد که پشتیبانی CBDC در حال حاضر در فروشگاه لذیذ آن، Freshpik در حال پخش است. علاوه بر این، این شرکت اعلام کرد که قصد دارد پشتیبانی از روپیه دیجیتال را به همه دارایی ها گسترش دهد. این حرکتی است که می تواند پذیرش CBDC را در کشور تقویت کند.

V Subramaniam مدیر Reliance Retail خاطرنشان کرد که پذیرش ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) در راستای چشم انداز این شرکت برای ارائه “قدرت انتخاب” به مصرف کنندگان هندی است. مدیران همچنین تاکید کردند که این ابتکار به شرکت فرصتی می دهد تا گزینه های پرداخت جایگزین را در فروشگاه ارائه دهد.

بر اساس این گزارش، Reliance Retail با ICICI Bank، Kotak Mahindra Bank و fintech Innoviti Technologies همکاری می کند تا از CBDC پشتیبانی کند. مشتریانی که انتخاب می کنند با روپیه دیجیتال پرداخت کنند، یک کد QR در فروشگاه برای تکمیل پرداخت ارائه می شود.

مربوط: در بحبوحه زمستان رمزنگاری، بانک های مرکزی در مورد ارزهای دیجیتال داخلی تجدید نظر می کنند

برنامه‌های مربوط به CBDC این کشور در یادداشتی ۵۱ صفحه‌ای توسط بانک مرکزی هند (RBI) در ۷ اکتبر مشخص شد. بانک مرکزی کشور عوامل مختلفی از جمله تأثیرات مثبت و منفی احتمالی روپیه دیجیتال داخلی را تعریف کرده است. به گفته RBI، یکی از انگیزه های CBDC کاهش هزینه های عملیاتی مدیریت پول نقد است.

RBI آزمایشی عمده فروشی روپیه دیجیتال را برای موسسات و بازرگانان در نوامبر راه اندازی کرد. در اول دسامبر، بانک مرکزی آزمایشی CBDC را برای مصرف کنندگان خرده فروشی در یک گروه کاربری بسته از خرده فروشان و مشتریان راه اندازی کرد.

نویسنده: Ezra Reguerra

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا