اخبار ارز دیجیتال

مجری قانون هند صرافی وزیر ایکس را به کمک ۱۳۰ میلیون دلاری به پولشویی متهم کرده است.

آژانس مجری قانون هند که در مورد جرایم مالی تحقیق می کند، حساب بانکی وزیر ایکس را مسدود کرده است، در حالی که در حال بررسی انتقال از شرکت های وام فوری به کیف پول های بین المللی است.

اداره اجرای هند (ED) که متهم به جرایم مالی است، یک صرافی ارز دیجیتال مظنون به پردازش تراکنشی را شناسایی کرده است که بیش از ۱۰ میلیارد روپیه (تقریباً ۱۳۰ میلیون دلار) را از یک شرکت تحت تحقیق به کیف پول های بین المللی منتقل کرده است. من در حال بررسی هستم. به گفته منابعی که با اکونومیک تایمز صحبت کردند، حداقل ۱۰ صرافی ارزهای دیجیتال دخیل بوده اند و حساب بانکی صرافی وزیر ایکس مسدود شده است.

در پرونده ای که مربوط به وام های فوری بود، تراکنش هایی تا سقف ۱ میلیارد روپیه یا ۱.۳ میلیون دلار ظاهراً به نام افراد غیرمرتبط با پول توسط شرکت های تحت تحقیق انجام شده است. این شرکت ها اغلب با چین ارتباط داشتند. به ادعای آژانس، رویه‌های مشتری خود را بشناسید/ضد پولشویی (KYC/AML) نشان داد که معامله مشکوک بوده است، اما هیچ بررسی دقیق‌تری انجام نشده و هیچ گزارش تراکنش مشکوکی در ED ثبت نشده است.

موارد مرتبط: مالیات رمزنگاری ۸۳ درصد از سرمایه گذاران هندی را از تجارت کریپتو باز می دارد: گزارش وزیر ایکس

ED هفته گذشته حساب‌های بانکی WazirX را که حاوی حدود ۶۴۷ میلیون روپیه یا ۸.۱ میلیون دلار بود، مسدود کرد و این صرافی را متهم کرد که از حدود ۱۶ شرکت فین‌تک حمایت می‌کند. WazirX روز سه شنبه بیانیه ای را در وبلاگ خود منتشر کرد. این شرکت به همراه بایننس در حال همکاری با وزیر ایکس هستند و بیان می‌کنند که تمامی کاربران تحت یک فرآیند KYC/AML هستند و صرافی به طور کامل با مجریان قانون همکاری می‌کند. در پست وبلاگ آمده است: “برای هر تراکنش، ما می توانیم جزئیات KYC را برای کاربر مرتبط ایجاد کنیم.”

اتهامات علیه وزیر ایکس توجه را به ساختار مالکیت غیرشفاف آن و نقشی که بایننس در آن ایفا می کند جلب می کند. مدیر عامل Binance Changpeng Zhao (CZ) در ۵ آگوست توییت کرد که شرکت او خرید WazirX اعلام شده در سال ۲۰۱۹ را تکمیل نکرده است. روز بعد CZ در تبادل نظر با Nischal Shetty یکی از بنیانگذاران WazirX گفت: کد، استقرار، عملیات، اخیراً تا فوریه امسال. این مورد توسط وزیرX رد شد. بایننس هیچ کنترلی روی سیستم خود ندارد. ”

این تحقیقات اولین بار نیست که وزیرX به اقدامات ناکافی AML متهم می شود. در سال ۲۰۲۱، وزیر ایکس توسط ED افشا شد که در پولشویی درآمدهای غیرقانونی قمار آنلاین، که با چین نیز ارتباط داشت، دست دارد.نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا