اخبار ارز دیجیتال

مقامات هند میلیون ها حساب بانکی قفل شده وزیر ایکس را آزاد کردند

یک صرافی ارزهای دیجیتال هندی به دلیل مشکوک به پولشویی که منجر به مسدود شدن بیش از 8.1 میلیون دلار از وجوه حساب بانکی شد، توسط مقامات محلی تحت بررسی قرار گرفت.

دپارتمان اجرای هند (ED) حساب های بانکی صرافی ارزهای دیجیتال هندی WazirX را مسدود کرده است. بیانیه از صرافی منتشر شده در 12 سپتامبر.

وزیر ایکس می‌گوید که در جریان تحقیقات مبارزه با پولشویی (AML) با ارائه تمام اسناد لازم و جزئیات درخواستی، با مقامات محلی همکاری کرده است. این نظرسنجی 16 شرکت فین‌تک و برنامه‌های وام فوری را پوشش می‌دهد که برخی از آنها به دنبال خدمات از صرافی‌ها بودند.

با این حال، صرافی اعلام کرد که نسبت به هرگونه فعالیت غیرقانونی در پلتفرم خود موضعی بدون تحمل دارد. علاوه بر این، اکثر کاربرانی که در تحقیقات ED مورد هدف قرار گرفته‌اند قبلاً توسط وزیرX به عنوان مشکوک علامت‌گذاری شده‌اند و در سال‌های 2020-2021 مسدود شده‌اند.

وزیر ایکس به کوین تلگراف گفت که پرونده هنوز در دست بررسی است، اما پس از اینکه هیچ فعالیت مشکوکی پیدا نشد، توقیف وجوه برداشته شد.

وجوه موجود در حساب بانکی وزیر ایکس از 5 آگوست، زمانی که ED برای اولین بار تحقیقات خود را اعلام کرد مسدود شده بود. وجوه قفل شده بالغ بر 8.1 میلیون دلار است.

کیفرخواست ED علیه وزیر ایکس ادعا می‌کند که او 130 میلیون دلار حواله‌های سیمی به کیف پول‌های تحت تحقیق را به دلیل فعالیت غیرقانونی پردازش کرده است. با توجه به این اتهامات، بایننس که زمانی تلاش کرد این شرکت را در سال 2019 خریداری کند، از طریق بیانیه رسمی CZ از صرافی فاصله گرفته است. توییتر.

مربوط: رگولاتورهای هندی و بایننس در Fallout WazirX برای توقف پشتیبانی از نقل و انتقالات خارج از زنجیره

قبل از فعالیت اخیر خود، این صرافی در سال 2021 به دلیل اتهامات پولشویی مربوط به درآمدهای غیرقانونی قمار آنلاین مرتبط با نهادهای چینی تحت بررسی ED بود.

این بار سرکوب صرافی های ارز مجازی داخلی به وزیر ایکس محدود نشد. در 12 آگوست، ED موجودی بانکی Yellow Tune و موجودی صرافی ارزهای دیجیتال Flipvolt را به مبلغ 46.4 میلیون دلار مسدود کرد. این اتهامات همچنین مربوط به پولشویی بود و این شرکت متهم به پوسته یک شرکت چینی بود.

مقامات گفتند تا زمانی که صرافی بتواند عواید مجرمانه ای را که به خارج از کشور فرستاده است، حساب کند، وجوه در دسترس نخواهد بود.

این تحقیقات پس از اینکه دولت هند اعلام کرد مقررات مالیاتی جدید ارزهای دیجیتال را که در اوایل سال جاری به اجرا گذاشته شده بود، نقض خواهد کرد، آغاز شد.نویسنده: Savannah Fortis

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا