اخبار ارز دیجیتال

مقامات هندی دارایی های رمزنگاری بیشتری را به دلیل اتهامات پولشویی مسدود کردند

اداره کل اجرای هند ۴۶.۴ میلیون دلار از حساب های شعبه هند Bold را مسدود کرده است تا زمانی که صرافی بتواند عواید مجرمانه ای را که به خارج از کشور ارسال کرده است، حساب کند.

اداره اجرای هند (ED) روز جمعه اعلام کرد که حساب های مالی شرکت خدمات مالی Yellow Tune Technologies مستقر در بنگلور را مسدود کرده است. بخشی از آن توسط صرافی کریپتو فلیپ ولت، شعبه هندی Bold در سنگاپور برگزار شد. این اقدام به تحقیقات در حال انجام در مورد پولشویی توسط شرکت های وام فوری مرتبط با چین مرتبط است. این دومین بار در این هفته است که آژانس در رابطه با این پرونده در حوزه کریپتو اقدام می کند.

ناظر مالی اعلام کرده است که موجودی بانکی Yellow Tune، موجودی درگاه پرداخت و موجودی صرافی ارز دیجیتال Flipvolt را به مبلغ ۳.۷ میلیارد روپیه (۴۶.۴ میلیون دلار) مسدود خواهد کرد. این به این دلیل است که ما تشخیص داده‌ایم که Yellow Tune یک موجودیت پوسته‌ای است که توسط دو چینی با نام مستعار تأسیس شده است. طبق گزارش روزنامه ها، ED سه روز را صرف جستجوی ساختمان های مرتبط با آهنگ های زرد کرد.

ED 23 نهاد را کشف کرده است که وجوه را به کیف پول Flipvolt Yellow Tune واریز کرده و سپس آنها را به خارج از کشور منتقل کرده اند. ED به شدت از مدیریت مالی Flipvolt انتقاد کرد. این آژانس گفت:

«KYC شل [Know Your Customer] با هنجارها، کنترل‌های نظارتی ضعیف که امکان انتقال به کیف پول‌های خارجی به هر دلیل/اعلامیه/KYC، عدم ثبت تراکنش‌ها در بلاک چین برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها و غیره را فراهم می‌کند، Flipvolt در زمینه دارایی‌های رمزنگاری کوتاهی می‌کند. ما دیگر نمی‌توانیم توضیح دهیم. ما هیچ تلاشی با حسن نیت برای ردیابی این دارایی های کریپتو انجام نداده اند. ”

با استناد به قانون مبارزه با پولشویی هند در سال ۲۰۰۲، ED گفت که وجوه موجود در حساب های Flipvolt معادل وجوهی که از کیف پول Yellow Tune به کیف پول های خارجی منتقل می شود، مشمول «ردیابی وجوه کامل از طریق صرافی های رمزنگاری» خواهد بود. ED این وجوه را “هیچ چیز جز عواید مجرمانه ناشی از شیوه های وام دهی غارتگرانه” نامید.

پیوست بودجه Flipvolt فقط آخرین خبر بد برای Vauld است. صرافی سنگاپور در ماه ژوئن ۳۰ درصد کارکنان خود را کاهش داد و در اوایل جولای برداشت از حساب ها را به حالت تعلیق درآورد. در اواخر همان ماه، به دنبال حمایت از طلبکاران سنگاپور خود بود. مهلت قانونی سه ماهه مشابه فصل ۱۱ قانون ورشکستگی ایالات متحده اعطا شد.

مطالب مرتبط: سازمان دیده بان مالی سنگاپور با انجمن Terra و ۳AC مخالفت می کند

در اوایل این هفته، گزارش شد که ED حساب‌های دارای ۸.۱ میلیون دلار وجوه در صرافی ارز دیجیتال WazirX را مسدود کرده است و در حال بررسی حداقل ۹ صرافی مرتبط با شرکت‌های وام فوری تحت حمایت چین است. ED در آخرین بیانیه خود گفت تحقیقات در مورد این حادثه ادامه دارد.

نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا