اخبار ارز دیجیتال

هند و امارات پل CBDC را برای تسهیل تجارت و حواله های بدون دلار آمریکا در نظر می گیرند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این پل دومین پل برای امارات متحده عربی است و بانک های اماراتی سال گذشته با موفقیت در کنار هنگ کنگ، چین و تایلند به پروژه mBridge پیوستند.

بانک مرکزی هند (RBI) و بانک مرکزی امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) در 15 مارس اعلام کردند که یک یادداشت تفاهم در مورد همکاری و نوآوری در خدمات مالی امضا کرده اند.

طرفین به طور خاص بر قابلیت همکاری ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) تمرکز خواهند کرد و برنامه‌های اثبات مفهوم و آزمایشی برای پل‌های CBDC برای تسهیل حواله‌ها و تراکنش‌ها توسعه خواهند داد. آنها خاطرنشان کردند که چنین پل هایی باعث کاهش هزینه ها، افزایش کارایی معاملات و تقویت روابط اقتصادی می شود.

مقامات بانکی از هند و امارات در ماه فوریه در مورد سیستم پرداخت روپیه درهم با استفاده از بانک های خبرنگار گفتگو کردند. این سیستم یک سال است که در حال توسعه است. این کشور در حال حاضر پرداخت ها را به دلار آمریکا تسویه می کند.

اگرچه وجوه ارسالی از منطقه خلیج فارس از سال 2016 تا 2017 50 درصد کاهش یافت، امارات همچنان منبع اصلی حواله به هند است و 17 تا 18 درصد از مجموع حدود 87 میلیارد دلاری ژوئیه 2022 را به خود اختصاص داده است. امارات در صدر قرار گرفت. تا زمان شیوع کووید، این منبع برای هند بود که توسط ایالات متحده جایگزین شد.

مرتبط: 5 کشور پیشرو در پذیرش بلاک چین

هند و امارات متحده عربی احتمالاً CBDC های خرده فروشی را برای پردازش حواله ها بررسی خواهند کرد. هند در حال حاضر یک پروژه آزمایشی روپیه دیجیتال داخلی با 50000 کاربر و 5000 بازرگان دارد. RBI همچنین در اواخر فوریه گزارش داد که حدود 800000 تراکنش به ارزش 134 میلیون دلار را در CBDC عمده فروشی خود تکمیل کرده است و در حال آزمایش قابلیت های آفلاین CBDC است.

هند همچنین اخیراً یک رابط پرداخت یکپارچه غیر بلاک چین را در سیستم PayNow سنگاپور ادغام کرده است.

امارات متحده عربی یک برنامه تحول مالی 9 قسمتی را راه اندازی کرده است و قصد خود را برای راه اندازی CBDC داخلی و برون مرزی برای ایالات متحده در ماه فوریه اعلام کرده است. پیش از آن، بانک‌های امارات متحده عربی در پروژه آزمایشی mBridge شرکت می‌کردند و از CBDC برای حواله‌های بین‌مرزی با بانک‌های هنگ‌کنگ، چین و تایلند استفاده می‌کردند. ثانی الزیودی وزیر تجارت خارجی امارات متحده عربی در مجمع جهانی اقتصاد در ماه ژانویه گفت: علاوه بر این، امارات متحده عربی انتظار دارد که ارزهای دیجیتال نقش مهمی در تجارت آینده امارات ایفا کنند.نویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا