اخبار ارز دیجیتال

هند قوانین ضد پولشویی را بر تجارت ارزهای دیجیتال اعمال می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

اپراتورها موظفند داده های تراکنش را به مدت ۱۰ سال ذخیره کنند و در صورت لزوم آن را به رگولاتورها منتقل کنند.

تحمیل استانداردهای ضد پولشویی (AML) بر روی ارزهای رمزنگاری شده چیز جدیدی نیست، اما اخیراً بود که دولت هند تصمیم گرفت همه ذینفعان را در مورد تعهد آنها به رعایت قوانین داخلی AML آگاه کند.

در ۷ مارس، روزنامه هند اطلاعیه ای از وزارت دارایی صادر کرد مبنی بر اینکه قانون مبارزه با پولشویی ۲۰۰۲ در مورد تراکنش های مختلف با استفاده از ارزهای مجازی مانند مبادله، انتقال، ذخیره سازی و مدیریت دارایی های مجازی اعمال می شود. خدمات مالی مربوط به پیشنهادات و فروش ناشران دارایی های مجازی نیز تحت قانون PML قرار می گیرد.

اگرچه در این اطلاعیه جزئیات زیادی ارائه نشده است، اما قانون PML مؤسسات مالی را ملزم می کند که سوابق تمام معاملات ۱۰ سال گذشته را نگه دارند، در صورت لزوم این سوابق را در اختیار مقامات قرار دهند و ملزم به تأیید هویت مشتریان خود هستند.

علیرغم اینکه در زمانی که تنظیم‌کننده‌های سراسر جهان استانداردهای AML را برای ارزهای دیجیتال سخت‌تر می‌کنند، این اطلاعیه به درستی نوشته شده است، اما زندگی شرکت‌های ارزهای دیجیتال در هند را پیچیده می‌کند. و چند سال گذشته در حال حاضر راحت نیست. از مارس ۲۰۲۲، نگهداری و انتقال دارایی های دیجیتال طبق مقررات مالیاتی اصلاح شده ۳۰ درصد مالیات خواهد داشت.

مربوط: هند قابلیت های آفلاین CBDC را بررسی می کند – مدیر اجرایی RBI

حجم معاملات در صرافی های اصلی ارزهای دیجیتال در سراسر هند طی ۱۰ روز پس از سیاست مالیاتی جدید ۷۰ درصد و در سه ماه آینده نزدیک به ۹۰ درصد کاهش یافت. رژیم‌های مالیاتی سخت‌گیرانه، معامله‌گران ارزهای دیجیتال را مجبور به نقل مکان به صرافی‌های فراساحلی و شروع پروژه‌های کریپتو برای خروج از هند کرده است.

در فوریه ۲۰۲۳، مقامات هندی دوباره موضع سختی در مورد ارزهای دیجیتال اتخاذ کردند و پیشگیرانه تبلیغات و حمایت های مالی ارزهای دیجیتال را در لیگ کریکت زنان محلی ممنوع کردند. این به دنبال ممنوعیت قبلی لیگ برتر کریکت مردان است که در سال ۲۰۲۲ معرفی شد.

در سال ۲۰۲۳، هنگام جشن گرفتن اولین رئیس جمهور هند در G20، وزیر دارایی این کشور، Nirmala Sitharaman، از تلاش های بین المللی برای تنظیم ارزهای دیجیتال خواست. او خواستار تلاشی هماهنگ برای «ساخت و درک مفاهیم کلان مالی» شد، که به گفته او می‌توان از آن برای اصلاح مقررات جهانی ارزهای دیجیتال استفاده کرد.

نویسنده: David Attlee

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا