🚨 اخبار ارز دیجیتال

نخست وزیر هند مودی خواستار چارچوب جهانی ارزهای دیجیتال در اجلاس G20 شد

اگرچه هند سال‌ها است که از چارچوب ارزهای دیجیتال جهانی حمایت می‌کند، اما اکوسیستم ارزهای دیجیتال کشور خود همچنان خواستار یک چارچوب قانونی شفاف و مالیات ساده‌تر است.

نارندرا مودی، نخست وزیر هند، در جریان نشست گروه ۲۰ (G20) خواستار همکاری جهانی در توسعه مقررات ارزهای دیجیتال شد. رئیس گروه G20 هند وظیفه ای را برای حمایت از یک چارچوب جهانی جامع برای تنظیم ارزهای دیجیتال آغاز کرده است.

G20 مجمع برتر همکاری های اقتصادی بین المللی است که نقشی کلیدی در تقویت ساختار جهانی و حاکمیت در تمام مسائل مهم اقتصادی بین المللی ایفا می کند. هند در حال حاضر ریاست گروه ۲۰ را بر عهده دارد.

نخست وزیر هند در مصاحبه با یک روزنامه محلی در مورد نقش فناوری های نوظهور مانند بلاک چین و ارزهای دیجیتال صحبت کرد. نخست وزیر مودی خاطرنشان کرد که ماهیت چنین فناوری های نوظهوری پیامدهای جهانی خواهد داشت. بنابراین، قوانین، مقررات و چارچوب های مربوط به آن نباید متعلق به یک کشور یا گروهی از کشورها باشد.

مودی با ذکر مثالی از صنعت هوانوردی گفت همانطور که کنترل ترافیک هوایی و امنیت هوانوردی قوانین و مقررات مشترکی در سرتاسر جهان دارند، فناوری‌های نوظهور مانند ارزهای دیجیتال نیز به یک اجماع جهانی نیاز دارند. او اضافه کرد که هند نقش خود را در بحث تنظیم ارزهای دیجیتال ایفا می کند.

“ریاست G20 هند بحث در مورد ارزهای دیجیتال را فراتر از ثبات مالی گسترش داده است تا پیامدهای کلان اقتصادی گسترده تر را در نظر بگیرد، به ویژه برای بازارهای نوظهور و اقتصادهای در حال توسعه. رئیس ما همچنین بینشی در مورد ارزهای دیجیتال ارائه کرده و همچنین سمینارها و بحث های غنی را برگزار کرده است.”

هند یادداشت ریاست جمهوری با دیدگاه هایی در مورد چارچوب جهانی برای ارزهای دیجیتال منتشر کرده است. پیشنهاد چارچوب ارزهای دیجیتال مطابق با دستورالعمل‌هایی بود که توسط هیئت ثبات مالی FSB، گروه ویژه اقدام مالی (FATF) و صندوق بین‌المللی پول (IMF) تهیه شده بود. این یادداشت همچنین حاوی پیشنهادهای اضافی با تمرکز بر اقتصادهای در حال توسعه بود.

مربوط: هند در مورد پرداخت های CBDC فرامرزی با بانک های مرکزی جهانی مذاکره می کند

در حالی که هند مدتی است از یک چارچوب جهانی ارزهای دیجیتال حمایت می کند، محیط نظارتی ارزهای دیجیتال کشور مادر هنوز با پیچیدگی، عدم وضوح و مالیات بالا آکنده است. این کشور ۳۰ ​​درصد مالیات بر سود ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲ وضع کرده است، دقیقاً مانند مالیات قمار که منجر به مهاجرت گسترده استارتاپ‌های ارزهای دیجیتال و کاهش شدید فعالیت معاملات ارزهای دیجیتال شده است.

مجله: “زیبا و رو به عقب”.اولین برداشت های جیمسون لوپ از بیت کوین

نویسنده: Prashant Jha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا