اخبار ارز دیجیتال

هند برای CBDC “عجله ای ندارد” زیرا پایلوت روپیه دیجیتال ۵۰۰۰۰ کاربر دارد

ربیع سانکار، معاون رئیس بانک مرکزی هند گفت: بانک مرکزی هند می خواهد آزمایش CBDC را به آرام ترین شکل ممکن انجام دهد.

دولت هند برای اجرای آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) عجله ای ندارد، اما چند ماه پیش وارد رقابت CBDC شد.

خبرگزاری محلی اکونومیک تایمز در روز ۸ فوریه گزارش داد، آزمایشی CBDC هند که اخیراً راه اندازی شده است، از زمانی که بانک مرکزی هند (RBI) آزمایشی روپیه دیجیتال خود را در سال گذشته راه اندازی کرد، ۵۰۰۰۰ کاربر و ۵۰۰۰ بازرگان را جذب کرده است.

برنامه e-RUPI هند ثبت نام کاربر جدید را به حالت تعلیق در می آورد.منبع: کوین تلگراف

ربی سانکار، معاون فرماندار RBI، که اولین نقطه عطف عمومی ارز دیجیتال هند را در یک کنفرانس مطبوعاتی سیاست گذاری اعلام کرد، تاکید کرد که دولت در نظر دارد آزمایش CBDC را به آرام ترین شکل ممکن انجام دهد.

ما از نظر کاربران، بازرگانان اهدافی داریم. گفتم نمی‌خواهم. او گفت:

ما می خواهیم این روند اتفاق بیفتد، اما می خواهیم روند تدریجی و کند باشد.

سانکار گفت که پروژه آزمایشی روپیه دیجیتال ۷۷۰۰۰۰ تراکنش را در هشت بانک از زمان شروع آزمایشی در ۱ دسامبر ۲۰۲۲ ثبت کرده است. این پروژه در حال حاضر در پنج شهر اجرا می شود و ۹ شهر دیگر به طور بالقوه در طول زمان به پایلوت می پیوندند. مقامات همچنین گفتند که قرار است پنج بانک دیگر در آینده نزدیک به این پروژه بپیوندند.

مربوط: بانک گازپروم روسیه به دلیل ترس از دست دادن درآمد، عرضه CBDC را به تاخیر انداخت

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، RBI به طور رسمی CBDC خود را در نوامبر ۲۰۲۲ عرضه خواهد کرد و سپس یک ماه بعد CBDC خرده فروشی را عرضه خواهد کرد. دولت هند در ابتدا برنامه های CBDC خود را در اوایل سال ۲۰۲۲ اعلام کرد و اعلام کرد که روپیه دیجیتال “افزایش بزرگی” برای اقتصاد هند خواهد بود. سپس RBI یک رویکرد سه مرحله‌ای را برای عرضه آن پیشنهاد کرد، با هدف ایجاد اختلال در سیستم مالی سنتی.

توسعه CBDC هند سالها پس از آن صورت می گیرد که کشورهایی مانند چین در آوریل ۲۰۲۰ عرضه ارزهای دیجیتال تهاجمی را آغاز کردند. علی‌رغم تلاش‌های قابل توجه برای ترویج استفاده از CBDC، برخی از مقامات سابق بانک مرکزی ادعا کرده‌اند که یوان دیجیتال کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا