اخبار ارز دیجیتال

رئیس RBI: هند قابلیت های آفلاین CBDC را بررسی می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

علاوه بر قابلیت‌های آفلاین، RBI در حال ارزیابی پتانسیل CBDC برای تراکنش‌های فرامرزی و پیوند با سیستم‌های قدیمی در کشورهای دیگر است.

Ajay Kumar Choudhary، مدیر اجرایی بانک مرکزی هند (RBI) فاش کرد که ارز دیجیتال داخلی بانک مرکزی هند (CBDC)، e-rupi که اخیراً معرفی شده است، اکنون در حال آزمایش برای قابلیت‌های آفلاین است.

بانک مرکزی هند و نهاد نظارتی، RBI، آزمایشی بخش عمده فروشی روپیه دیجیتال را در ۱ نوامبر ۲۰۲۲ با ۵۰۰۰۰ کاربر و ۵۰۰۰ بازرگان در آزمایش در دنیای واقعی راه اندازی کرد. تا ۲۵ فوریه، تقریباً ۱۳۴ میلیون دلار (۱.۱ میلیارد روپیه) در ۸۰۰۰۰۰ تراکنش از طریق عمده فروشی CBDC تکمیل شده است.

بر اساس این پیشرفت، Choudhary از RBI گفت که RBI در حال بررسی قابلیت‌های آفلاین برای CBDC است. او در صحبت با CNBC-TV18 گفت که RBI در حال ارزیابی امکان پیوند تراکنش های فرامرزی CBDC با سیستم های قدیمی در سایر کشورها است. او اضافه کرد:

ما مشتاقانه منتظر مشارکت بخش خصوصی و شرکت‌های فین‌تک در CBDC هستیم. ما شاهد مشارکت آن‌ها، به‌ویژه در معاملات آفلاین و فرامرزی CBDC خواهیم بود.

علاوه بر این، از طرف RBI، Choudhary گفت که CBDC به زودی به یک وسیله مبادله تبدیل خواهد شد و به تمام ویژگی‌های ارز فیزیکی از جمله ناشناس بودن نیاز دارد.

انگیزه هند برای راه اندازی CBDC بهبود مشارکت مالی در منطقه و پیشروی در اقتصاد دیجیتال بود. Choudhary به CNBC-TV18 گفت که CBDC در نهایت جایگزین ارزهای دیجیتال خواهد شد.

مربوط: تبلیغات کریپتو و حامیان مالی در لیگ کریکت زنان در هند ممنوع شدند

در ۲۱ فوریه، شبکه پرداخت ملی هند، رابط پرداخت یکپارچه (UPI)، خدمات خود را به سنگاپور گسترش داد.

ادغام UPI-PayNow به شهروندان هند و سنگاپور اجازه می دهد تا به سرعت پول را در سراسر مرزها ارسال کنند.

در ابتدا، چهار بانک بزرگ هند (بانک دولتی هند، بانک خارج از کشور هند، بانک هند و بانک ICICI) از حواله های خارج از کشور حمایت خواهند کرد. Axis Bank و DBS Bank هند پذیرش حواله را آسان می کنند. بانک DBS و Liquid Group سنگاپور به کاربران منطقه خدمات ارائه خواهند داد.نویسنده: Arijit Sarkar

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا