اخبار ارز دیجیتال

هند شبکه پرداخت های داخلی را به سنگاپور گسترش می دهد: مزایای ارزهای دیجیتال چیست؟


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

یکی از شرکای بانکی ما برای خدمات انتقال پول برون مرزی نیز بخشی از برنامه CBDC دولت است.

شبکه پرداخت ملی هند به نام رابط پرداخت یکپارچه (UPI)، خدمات خود را فراتر از مرزهای هند تا سنگاپور گسترش می دهد. اتصال برون مرزی بین سنگاپور و هند از طریق سیستم های پرداخت سریع مربوط به PayNow و UPI. رئیس بانک رزرو سری شاکتیکانتا داس و مدیر عامل مرجع پولی سنگاپور راوی منون تسهیلات را از طریق معاملات توکن با استفاده از پیوند UPI-PayNow راه اندازی کرده اند.

ادغام UPI و PayNow به کاربران هر دو کشور این امکان را می‌دهد که به سرعت پول را در سراسر مرزها ارسال کنند. فقط با استفاده از شناسه UPI، شماره تلفن همراه یا آدرس پرداخت مجازی خود برای پولی که در حساب بانکی یا کیف پول الکترونیکی شما (VPA) نگهداری می شود، انتقال پول از هند ارسال یا دریافت کنید. سیستم پرداخت فوری فوری UPI به شما کمک می کند تا فوراً پول نقد را بین دو حساب بانکی از طریق یک رابط تلفن همراه منتقل کنید.

در ابتدا، حواله ها توسط بانک دولتی هند، بانک خارج از کشور هند، بانک هند، و بانک ICICI تسهیل می شود، در حالی که حواله ها توسط Axis Bank و DBS هند تسهیل می شود. DBS-Singapore and Liquid Group به کاربران در سنگاپور (موسسات مالی غیر بانکی) خدمات ارائه می دهند.

مربوط: پیامدهای نظارتی مالیات تراکنش های رمزنگاری هند

بانک خصوصی هند ICICI Bank نیز بخشی از برنامه ارز دیجیتال بانک مرکزی این کشور است. هند آزمایشی CBDC را در دو مرحله راه اندازی کرده است. یکی برای بازار عمده فروشی در ماه نوامبر و دیگری برای کاربران خرده فروشی در ماه دسامبر. از زمان شروع آزمایشی در ۱ دسامبر ۲۰۲۲، پروژه آزمایشی روپیه دیجیتال ۷۷۰۰۰۰ تراکنش شامل هشت بانک را ثبت کرده است. پنج شهر در حال حاضر در این آزمایش شرکت می کنند و نه شهر دیگر ممکن است به زودی به این آزمایش بپیوندند.

Satvic Vishwanath، مدیر عامل صرافی کریپتو هند Unocoin، به Cointelegraph گفت:

این یک ارزش افزوده قابل توجه برای ریل پرداخت هند است، با توجه به اینکه نزدیک به ۳۰ درصد از جمعیت سنگاپور را مهاجران تشکیل می دهند و ماهیانه یا سه ماهه یک بار به هند پول ارسال می کنند. اصطکاک را از بین می برد که باعث صرفه جویی در زمان و هزینه می شود.

زیرساخت های پرداخت دیجیتال هند در چند سال گذشته به طور چشمگیری گسترش یافته و با ظهور کووید-۱۹ رایج شده است. دولت نسبت به بازار بزرگتر ارزهای دیجیتال بدبین است، اما مالیات ۳۰ درصدی را بر سود ارزهای دیجیتال اعمال کرد که پس از آن بازیگران اصلی مجبور به ترک کشور شدند. با این حال، دولت‌ها مایلند از فناوری بلاک چین برای برنامه‌های CBDC خود استفاده کنند و زیرساخت‌های موجود می‌تواند به مقیاس‌سازی پایلوت‌های دیجیتال CBDC نیز کمک کند.نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا