اخبار ارز دیجیتال

هند ضربه ای به Binance، Huobi و دیگر صرافی های برتر ارزهای دیجیتال وارد می کند

واحد اطلاعات مالی هند (FIU) اخطارهای Show Cause را برای ۹ ارائه دهنده خدمات دارایی دیجیتال مجازی فراساحلی (VDA SPs) از جمله غول های صنعتی مانند Binance و Huobi صادر کرده است. این گام مهم می تواند تأثیر قابل توجهی بر صحنه رمزنگاری محلی داشته باشد.

یک فشار نظارتی

این اقدام بخشی از اجرای چارچوب AML-CFT در هند است که در مارس ۲۰۲۳ به VDA SP گسترش یافت.

۹ نهاد مورد نظر که در هند با پایگاه های کاربری قابل توجهی فعالیت می کنند بدون ثبت نام طبق قانون PML فعالیت می کنند.

اعلامیه های واحد اطلاعات مالی از این صرافی ها می خواهد که عدم انطباق خود را توضیح دهند. در غیر این صورت، وب‌سایت‌ها ممکن است در هند مسدود شوند و عملاً بخش قابل توجهی از پایگاه کاربران خود را قطع کنند.

نگرش در حال تحول هند

رابطه هند با ارزهای رمزنگاری شده یک ترن هوایی است که با تغییر سیاست ها و عدم قطعیت های نظارتی مشخص می شود.

این کشور قبلاً ممنوعیت کامل ارزهای رمزنگاری شده را در نظر گرفته بود، به ویژه پس از اینکه بانک مرکزی هند (RBI) بانک ها را از معامله در تجارت رمزنگاری در سال ۲۰۱۸ منع کرد. این ممنوعیت بعداً توسط دادگاه عالی در سال ۲۰۲۰ لغو شد و منجر به یک دوره عدم اطمینان نظارتی شد.

اما تحولات اخیر در اجلاس G-20، جایی که هند برای قوانین ارزهای دیجیتال فشار آورد، نشان دهنده حرکت به سمت رویکردی متفاوت است.

این کشور در حال حاضر در حال کار بر روی یک چارچوب قانونی پنج نقطه ای رمزنگاری است که تحت تأثیر توصیه های صندوق بین المللی پول و FSB قرار دارد. این چارچوب آینده‌ای را پیشنهاد می‌کند که در آن پلت‌فرم‌های کریپتو هند می‌توانند تحت قوانینی مشابه قوانین نمایندگی‌های مجاز عمل کنند.

منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۴ / ۵. مجموع آرا: ۱

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا