اخبار ارز دیجیتال

هند در مورد پرداخت های CBDC فرامرزی با بانک های مرکزی جهانی مذاکره می کند

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

یک CBDC باید پتانسیل تجارت خارجی خود را با کشورهای فاقد ذخایر دلار آمریکا افزایش دهد.

بانک مرکزی هند (RBI) در حال حاضر با بانک‌های حداقل 18 کشور درباره امکان پرداخت‌های فرامرزی از طریق «روپیه دیجیتال» در حال گفتگو است.

گزارشی درباره برنامه تجارت خارجی بلندپروازانه RBI برای ارز دیجیتال بانک مرکزی هند (CBDC) در 27 ژوئن در اکونومیک تایمز منتشر شد. این گزارش به چندین نشریه توسط Shaktikanta Das فرماندار RBI اشاره می کند.

داس در سخنرانی ژوئن در لندن بر اهمیت زیرساخت های تجارت خارجی برای “روپیه دیجیتال” تاکید کرد که انتظار می رود تا اوایل جولای به یک میلیون کاربر در کشور برسد.

اما پرداخت‌های فرامرزی نیز سریع‌تر، یکپارچه‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر می‌شود. این حوزه دیگری است که نیاز به توجه زیادی دارد. ما دائماً در حال گفت‌وگو با سایر بانک‌های مرکزی هستیم که اجرا می‌کنند یا در حال اجرا هستند.»

مربوط: RBI خطرات استیبل کوین را برای کشورهای در حال توسعه فهرست می کند، خواستار مقررات جهانی است

بر اساس این گزارش، بانک‌های 18 کشور از ژوئیه 2022 حساب‌های بوتورو روپیه‌ای باز کرده‌اند. در دیگر حضورهای عمومی، داس اشتیاق هند را برای ارائه CBDC به عنوان وسیله پرداخت برای واردات کالاهای هندی به کشورهایی که با عرضه دلار آمریکا مشکل دارند، توضیح داد. :

هند کمبود دلار ندارد، اما برخی از بازارهای دیگر به دلیل کمبود دلار قادر به واردات نیستند.

یکی دیگر از دلایل شرط بندی کلان روی روپیه دیجیتال برای معاملات تجارت خارجی، صرفه جویی در ذخایر دلاری کشور است.

“در خلال “تند تند” هند ناگهان در بخش خارجی دچار بحران شد و RBI مجبور شد مشوق هایی برای جذب جریان های خارجی ارائه دهد. ما نمی خواستیم آن وضعیت را تکرار کنیم.

RBI یک پروژه آزمایشی روپیه دیجیتال عمده فروشی را در نوامبر 2022 و یک پروژه آزمایشی روپیه دیجیتال خرده فروشی را در فوریه 2023 راه اندازی خواهد کرد. در ماه مارس، توافقی با بانک مرکزی امارات متحده عربی برای کشف پل CBDC برای تجارت و حواله‌ها اعلام کرد.

مجله: چقدر افراد باهوش هستند که روی سکه های میم احمقانه سرمایه گذاری می کنند.برنامه 3 امتیازی برای موفقیت

نویسنده: David Attlee

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا