اخبار ارز دیجیتال

«تقریباً غیرممکن» است که بدانید امنیت چیست و چه چیزی نیست: مارک کوبان در SEC

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این میلیاردر آخرین نفری است که ادعا می کند که SEC روند ثبت نامی را برای شرکت های ارز دیجیتال ارائه نکرده است.

سرمایه گذار میلیاردر مارک کوبان به یکی از آخرین چهره های صنعتی تبدیل شده است که تنظیم کننده های اوراق بهادار ایالات متحده را به عدم ارائه فرآیندهای ثبت نام شفاف برای شرکت های ارزهای دیجیتال متهم می کند.

سرمایه گذاران مخزن کوسه ادعا کرد در یک پست توییتر در 11 ژوئن، هیچ ثبت نامی در سند “چارچوب تجزیه و تحلیل “قراردادهای سرمایه گذاری” برای دارایی های دیجیتال” SEC وجود ندارد، و این امر “تقریباً غیرممکن” است که بدانید چه چیزی امنیت را در “دنیای رمزنگاری” تشکیل می دهد. “

“متاسفانه، هیچ یک از عناصر نشان داده شده در این صفحه بخشی از فرآیند ثبت نام نیستند. دانستن اینکه آیا اینطور نیست، تقریبا غیرممکن می شود.”

در حالی که هیچ مروری گام به گام ارائه نشده است، این سند یک نمای کلی از آنچه که طبق قوانین فدرال اوراق بهادار ایالات متحده از شرکت ها خواسته می شود ارائه می دهد.

از جمله الزامات، نیاز به افشای تمام اطلاعات لازم برای سرمایه گذاران برای اتخاذ “تصمیمات سرمایه گذاری آگاهانه” و سایر “تلاش های مدیریتی مهم” است که بر موفقیت شرکت تأثیر می گذارد.

در همین حال، کوبان خاطرنشان کرد که سایر بخش‌های صنعت مالی شفافیت بیشتری را از SEC دریافت می‌کنند. کوبان به جای برچسب زدن “وام های سهام” به عنوان اوراق بهادار یا شکایت از کارگزاران و بانک ها، توضیح داد که آنها در حال گذراندن یک “فرایند اظهار نظر” هستند.

وی افزود: «همین کار باید برای ارزهای رمزپایه انجام شود تا مشخص شود که کدام جنبه از ارزهای رمزنگاری شده اوراق بهادار هستند و کدامیک نیستند.

سناتور آمریکایی سینتیا لومیس نیز از تنظیم‌کننده‌ها به دلیل کوتاهی در ارائه یک “چارچوب قانونی قوی” یا حداقل نوعی “راهنمای قانونی” برای شرکت‌ها انتقاد کرد. به شدت مورد انتقاد قرار گرفت.

هفته گذشته، گری جنسلر، رئیس SEC، در کنفرانس Global Exchanges & Fintech در 8 ژوئن استدلال کرد که یک فرآیند ثبت نام وجود دارد و شرکت ها “می دانند چگونه ثبت نام کنند.”

نظرات او در رابطه با ادعاهای اخیر مبنی بر تلاش کوین بیس و رابینهود برای ثبت نام مطرح شد، اما SEC تلاش آنها را رد کرد.

مربوط: SEC از تعریف دارایی های دیجیتال در قوانین جدید صندوق تامینی کناره گیری می کند

SEC در 5 ژوئن از Binance و در 6 ژوئن Coinbase شکایت کرد و هر دو صرافی را به نقض قوانین مختلف اوراق بهادار متهم کرد، به ویژه آنچه که رگولاتورها آن را اوراق بهادار ثبت نشده می دانستند. او به اتهام ارائه ارز مجازی شکایت کرد.

در حال حاضر در مجموع 68 ارز رمزنگاری شده توسط SEC به عنوان اوراق بهادار در نظر گرفته می شود.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر تصمیم نهایی را دارد؟نویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا