🚨 اخبار ارز دیجیتال

Immunefi از طریق سیستم “Vaults” جایزه باگ روی زنجیره را راه اندازی می کند

پلتفرم امنیتی Web3 به پروژه ها اجازه می دهد وجوه جایزه خود را در یک قرارداد هوشمند ایمن واریز کنند، که ثابت می کند وجوه موجود است.

بر اساس اعلامیه ای در ۲۶ سپتامبر، پلتفرم امنیتی بلاک چین Immunefi یک سیستم پاداش باگ در زنجیره راه اندازی کرده است. این سیستم جدید که “Vault” نام دارد، به توسعه دهندگان Web3 اجازه می دهد وجوه را به آدرس های زنجیره ای سپرده و از آنها برای پرداخت پاداش های اشکالات به هکرهای کلاه سفید استفاده کنند.

Immunefi معتقد است که سیستم جدید به پروژه کمک می کند تا “خود را در برابر کلاه سفیدها ثابت کند”. […] ما بودجه کافی را برای پرداخت پاداش اختصاص داده‌ایم، و امیدواریم که این منجر به «گزارش‌های بیشتر باگ در سطح بالا» شود.

لیست امتیازات اشکال Immunefi.منبع: ایمافی

توسعه‌دهندگان نرم‌افزار معمولاً به هکرهایی که اکسپلویت‌ها یا سایر باگ‌ها را در نرم‌افزار خود کشف می‌کنند، پاداش‌هایی به نام «موفقیت‌های اشکال» ارائه می‌کنند. این ممکن است اجازه دهد تا قبل از اینکه طرف های مخرب بتوانند از آنها سوء استفاده کنند، آسیب پذیری ها کشف شوند. هکرهایی که گزارش اشکال را در ازای سوء استفاده ارسال می کنند، هکرهای “کلاه سفید” نامیده می شوند، در حالی که هکرهای “کلاه سیاه” از دانش خود برای اهداف مخرب استفاده می کنند.

مربوط: توسعه دهندگان وب ۳ ادعا می کنند که پروژه آنها ترجیح می دهد هک شود تا پاداش

بر اساس این اعلامیه، سیستم جدید Immunefi به پروژه‌ها اجازه می‌دهد تا پاداش‌های باگ را در قرارداد هوشمند Safe multisig (که قبلاً به عنوان “Gnosis Safe” شناخته می‌شد) واریز کنند. این به کلاه‌های سفید اجازه می‌دهد تا ثابت کنند که منابع مالی در دسترس هستند. هنگامی که یک اشکال ارسال شد و پروژه واقعی بودن آن را تأیید کرد، پروژه می‌تواند وجوهی را به کیف پول گزارشگر اشکال ارسال کند.

در طول راه‌اندازی Vault، ارائه‌دهنده زیرساخت اتریوم SSV یک میلیون دلار سپرده برای کمک به پرداخت پاداش‌های باگ نرم‌افزار ارسال کرد. Ref Finance، یک صرافی غیرمتمرکز در شبکه Near نیز از سیستم جدید استفاده می کند. اریدیان، مشارکت‌کننده SSV DAO استدلال می‌کند که پاداش‌های باگ روی زنجیره به بهبود امنیت سرویس‌های اعتبارسنجی DAO کمک می‌کند و بیان می‌کند:

“سیستم Vaults به ایجاد آرامش بیشتر برای محققانی که در برنامه‌های جایزه‌ای شرکت می‌کنند کمک می‌کند، که به نوبه خود به امن‌تر کردن پروتکل‌ها کمک می‌کند. این یک برد-برد خوب است. ساده‌سازی فرآیند پرداخت باعث ایجاد اعتماد بیشتر در جامعه ما می‌شود و در نهایت تعهد ما را تقویت می‌کند. امنیت.”

در دسامبر ۲۰۲۲، Immunefi گزارش داد که از زمان آغاز به کار این پلتفرم، پرداخت ۶۶ میلیون دلار پاداش باگ را تسهیل کرده است. LayerZero در تاریخ ۱۷ می ۱۵ میلیون دلار جایزه باگ را از طریق Immunefi اعلام کرد.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت از روزنامه نگاری مستقل در فضای ارزهای دیجیتال.

نویسنده: Tom Blackstone
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا