🚨 اخبار ارز دیجیتال

IMF کتابچه راهنمای CBDC را در پاسخ به تقاضای رو به رشد برای راهنمایی منتشر می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

کتاب های راهنما توصیفی و آموزنده هستند و صندوق بین المللی پول توصیه هایی را متناسب با کشورهای دارای اولویت خاص ارائه می دهد.

سطح “بی سابقه” علاقه به ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDCs) صندوق بین المللی پول (IMF) را بر آن داشته است تا در مورد آنها راهنمایی بخواهد. مدیر عامل بو لی در سخنرانی اخیر خود گفت: در پاسخ، صندوق بین المللی پول قصد دارد کتاب راهنمای CBDC را منتشر کند.

مقامات ارشد صندوق بین‌المللی پول پاسخگویی به نیازهای بانک‌های مرکزی را که در حال برنامه‌ریزی CBDC هستند، ضروری می‌دانستند. به این ترتیب، این سازمان طی دو سال گذشته با حدود ۳۰ کشور که درخواست کمک کرده اند، تعامل داشته است. لی گفت که تاکنون بیش از ۴۰ کشور با او تماس گرفته اند. او گفت:

“ما معتقدیم که ظرفیت سازی CBDC برای جلوگیری از شکاف دیجیتال ضروری است.”

علاوه بر این، CBDC های ضعیف طراحی شده می توانند خطرات مختلفی ایجاد کنند. لی گفت، برای رفع نیاز به اطلاعات، صندوق بین المللی پول یک کتابچه راهنمای CBDC تولید خواهد کرد که به عنوان “پایه ای برای توسعه ظرفیت” عمل خواهد کرد.

کتاب های راهنمای آینده با جزئیات بیشتری در گزارش کارکنان صندوق بین المللی پول مورد بحث قرار گرفت. کتاب راهنما «بیشتر توصیفی است تا تجویزی، ارائه اطلاعات، تجربه، یافته‌های تجربی و چارچوبی برای ارزیابی CBDCها».

بر اساس این گزارش، بیشتر بودجه از ژاپن تامین خواهد شد و تکمیل آن چهار تا پنج سال طول خواهد کشید. فهرست مطالب این کتاب مقدماتی است و ۱۹ فصل به بخش های وسیع تقسیم شده است. هم به مسائل سیاسی و هم مسائل فنی می پردازد.

مطالب مرتبط: آیا صندوق بین المللی پول پیش از موعد درهای بیت کوین را به عنوان ارز فیات می بندد؟

در همین حال، از آنجایی که سیاست گذاران مسائل خاص تری را در رابطه با CBDC ها در نظر می گیرند، توصیه های صندوق بین المللی پول “تطبیق و تنظیم شده است. […] این بیشتر دستوری است و ریشه در تجربه و چارچوب های سیاست گذاری دارد. صندوق بین المللی پول کمک به “کشورها و کشورهای مهم سیستمی که به سرعت در حال توسعه CBDC هستند، اما محدودیت های ظرفیت نسبتا زیادی یا استانداردهای نظارتی ضعیف دارند” را در اولویت قرار می دهد.

مجله: آیا CBDC کریپتونیت ارزهای دیجیتال است؟نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا