اخبار ارز دیجیتال

صندوق بین‌المللی پول ترجیح می‌دهد رمزارزها را به جای ممنوعیت کامل تنظیم کند: گزارش


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

کریستالینا گیوریوا، مدیر عامل صندوق بین‌المللی پول، در جریان نشست گروه ۲۰ در هند گفت که صندوق بین‌المللی پول ترجیح می‌دهد به جای ممنوعیت کامل ارزهای دیجیتال، قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال را تنظیم کند.

صندوق بین‌المللی پول ترجیح می‌دهد که دارایی‌های کریپتو را متمایز و تنظیم کند تا ممنوعیت کامل، اما گزینه هسته‌ای در حال حاضر روی میز باقی مانده است.

در حاشیه نشست وزرای دارایی G20 در بنگلور هند، کریستالینا جورجیوا، مدیر عامل صندوق بین المللی پول توضیح داد که نهادهای مالی سازمان ملل چگونه به دارایی های دیجیتال نگاه می کنند و از نظر مقررات چه می خواهند.

او گفت: «ما به شدت طرفدار تنظیم دنیای پول دیجیتال هستیم. این اولویت اصلی ماست.

در مصاحبه ای با بلومبرگ که در ۲۷ فوریه منتشر شد، او به سوالی در مورد نظرات اخیر خود در مورد ممنوعیت مطلق احتمالی ارزهای دیجیتال پاسخ داد.

اولین هدف ما تمایز بین ارزهای دیجیتال بانک مرکزی تحت حمایت دولت و دارایی‌های رمزنگاری شده عمومی و استیبل کوین‌ها است.

او اضافه کرد که استیبل کوین‌های دارای پشتوانه کامل «فضای مناسبی برای اقتصاد» ایجاد می‌کنند، در حالی که دارایی‌های کریپتو بدون پشتوانه سوداگرانه، پرخطر و پول نیستند.

او با استناد به مقاله اخیری که استانداردهای نظارتی جهانی را توصیه می کند، گفت که دارایی های رمزنگاری نمی توانند پول قانونی باشند زیرا فاقد پشتوانه هستند.

با این حال، او هشدار داد که گزینه ممنوعیت ارزهای دیجیتال در صورتی که شروع به ایجاد خطرات قابل توجهی برای ثبات مالی کنند، «نباید از بررسی خارج شود».

جورجیوا گفت، با این وجود، مقررات مناسب، قابل پیش بینی بودن و حمایت از مصرف کننده گزینه بهتری خواهد بود و نیازی به در نظر گرفتن ممنوعیت ندارد.

مربوط: هیئت اجرایی صندوق بین‌المللی پول از چارچوب سیاست رمزنگاری، از جمله عدم وجود رمزارز به عنوان مناقصه قانونی پشتیبانی می‌کند

وقتی از او پرسیده شد که چه چیزی باعث تصمیم گیری برای ممنوعیت ارزهای دیجیتال می شود، او گفت که شکست در محافظت از مصرف کنندگان در برابر دنیای به سرعت در حال تحول ارزهای دیجیتال کاتالیزور اصلی خواهد بود.

صندوق بین المللی پول، هیئت ثبات مالی و بانک تسویه بین المللی (BIS) به طور مشترک در حال آماده سازی دستورالعمل های چارچوب نظارتی هستند که در نیمه دوم سال جاری منتشر خواهند شد.نویسنده: Martin Young

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا