اخبار ارز دیجیتال

صندوق بین المللی پول در ارزیابی سال اول فضایی برای بهبود eNaira می بیند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

طبق ارزیابی صندوق بین المللی پول، دومین CBDC بزرگ جهان هنوز به 1٪ از جمعیت نیجریه رسیده است.

ارز دیجیتال بانک مرکزی eNaira نیجریه (CBDC) بیش از یک سال از عمرش می گذرد و صندوق بین المللی پول (IMF) با تاخیر این ارز را در قالب یک گزارش تحقیقاتی در ارزیابی عملکرد سال اول آن راه اندازی کرده است. من برای شما یک هدیه تولد آماده کرده ام. محققان صندوق بین المللی پول گفتند که “تحسین برانگیز” است، اما پیشنهاداتی نیز داشتند.

eNaira دومین CBDC در جهان بود که پس از دلار شنی باهاما در اکتبر 2021 به نمایش درآمد. این روزنامه گفت که در حالی که بخش خرده فروشی واسطه شده بود، انتظار مشکلی نبود زیرا هنوز از خریداران اولیه عبور نکرده بود. بانک مرکزی نیجریه (CBN) اجرای مرحله‌ای را معرفی کرده است، اما دو هدف بزرگ CBDC که توسط مقامات صندوق بین‌المللی پول برای گسترش شمول مالی و تسهیل حواله‌ها به افراد بدون بانک تصمیم گرفته شده بود، به تعویق افتاد.

مرتبط: eNaira “فلج” است: نیجریه در حال مذاکره با شرکت مستقر در نیویورک برای اصلاح

تنها حدود 1.5 درصد از کیف‌پول‌ها در هر هفته فعال بودند، با تنها 802000 تراکنش در طول دوره مطالعه. این رقم نشان دهنده کمتر از یک در هر کیف پول است و کمتر از 1 درصد از حساب های بانکی در کشور دارای کیف پول هستند. روزنامه گفت:

مانند سایر محصولات شبکه با ویژگی های مشابه (مانند کارت های اعتباری)، شکستن تعادل ضریب نفوذ اولیه به ترکیبی از استراتژی هوشمندانه و شانس نیاز دارد.

اپراتورهای پول موبایل (MMO) شبکه های وسیعی در نیجریه دارند و رابطه بین آن شبکه و eNaira یک سوال کلیدی است که در مقاله به آن پرداخته شده است. CBDC ها ممکن است با MMO ها در بازار خرده فروشی رقابت کنند یا با عمل به عنوان پل بین آنها، عملیات MMO را تسهیل کنند. این روزنامه می‌گوید تصور اینکه eNaira جایگزین همه سرویس‌های MMO شود، سخت است، اما همچنین اشاره کرد که عملکرد پل‌سازی می‌تواند به «تجمیع صنعت» دشوار منجر شود.

صندوق بین‌المللی پول می‌گوید eNaira یک سیستم ارز واحد است، بنابراین نمی‌تواند مستقیماً به حواله‌ها رسیدگی کند، اما ممکن است اپراتورهای بین‌المللی انتقال پول (IMTO) مجاز به دریافت کیف پول eNaira یا از طریق واسطه‌ها برای غلبه بر این مشکل باشند. محققان مورد اول را توصیه کردند. هر دو گزینه گران باقی می مانند، اما صندوق بین المللی پول با توجه به بازارهای زیرزمینی موازی که هدف یکسانی دارند، این را یک مشکل جدی می داند.

این مقاله چندین مرحله را برای تسهیل استفاده از eNaira توصیه می کند. به عنوان مثال، استفاده از eNaira برای پرداخت‌های اجتماعی در ترکیب با MMO که سیستم‌های انتقال پول نقد اجتماعی را بهبود می‌بخشد و پذیرش را افزایش می‌دهد. همچنین می توانید توزیع کنندگان خود را به استفاده از eNira تشویق کنید. بر اساس این مقاله، CBN شروع به کار بر روی فراگیری از طریق eNaira کرده است، اما حواله‌ها همچنان مشکل ساز هستند.

مجله: حمایت از آموزش بلاک چین در آفریقا: زنان پیشتاز علت بیت کویننویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا