اخبار ارز دیجیتال

صندوق بین‌المللی پول پس از «سال سخت» برای اکوسیستم، مجدداً خواستار مقررات رمزنگاری شده است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

طبق گفته صندوق بین‌المللی پول، با حذف سکه‌های USD و دای، مقررات باید شامل «الزامات احتیاطی دقیق» برای صادرکنندگان استیبل کوین باشد.

صندوق بین المللی پول (IMF) به فروپاشی FTX و “اختلال” در بخش بانکداری اشاره می کند زیرا به دنبال تنظیم دارایی های دیجیتال است.

صندوق بین‌المللی پول در گزارش ثبات مالی جهانی خود که در ۱۱ آوریل منتشر شد، خواستار «تقاضای جامع و مجدد برای «تنظیمات منسجم و نظارت مناسب» شد. بانک امضا طبق گفته این موسسه مالی، مقررات مربوط به نهادهای موجود در اکوسیستم کریپتو باید «الزامات احتیاطی دقیق» برای صادرکنندگان استیبل کوین، از جمله ذخیره، انتقال، مبادله و حفظ دارایی‌های دیجیتال داشته باشد.

“[Silicon Valley Bank]در این گزارش آمده است که اثرات موجی از بخش مالی اصلی در سراسر اکوسیستم کریپتو و موسسات مالی در معرض آن موج می‌زند. “این شکست به دلیل جدا شدن دو استیبل کوین (Circle USDC و Dai) است که سپرده‌های بیمه نشده در بانک‌ها را نگه می‌داشتند، و بانک امضاکننده به دلیل نگرانی سرمایه‌گذاران در مورد ردپای آنها در بخش کریپتو در نیویورک، این رویدادها به سوالات درباره قابلیت دوام دارایی های دیجیتال و تقویت نیاز به مقررات مناسب.”

این گزارش از سال ۲۰۲۲ به عنوان “سال سخت برای ارزهای دیجیتال” یاد می کند و از سال ۲۰۲۲ صرافی FTX به عنوان رویدادی یاد می کند که “سرایت قابل توجهی ایجاد کرد” به جای Terraform Labs، Celsius Network یا هر شکست دیگری که قبل از تشکیل پرونده ورشکستگی شرکت انجام شده است. سقوط – فروپاشی. در اکوسیستم با این حال، صندوق بین المللی پول گزارش می دهد که تأثیر این فروپاشی ها در خارج از فضای کریپتو تا حد زیادی “محدود” است.

انتقاد از ارزهای دیجیتال و دارایی های دیجیتال چیز جدیدی برای صندوق بین المللی پول نیست. در ماه فوریه، هیئت مدیره آژانس چارچوب سیاستی را تصویب کرد که شامل به رسمیت شناختن ارزهای دیجیتال به عنوان ارز قانونی نمی شود. با این حال، طبق گزارش‌ها، اعضا به جای ممنوع کردن کامل دارایی‌های دیجیتال، به سمت تنظیم دارایی‌های دیجیتال تمایل دارند.

مربوط: صندوق بین المللی پول طراحی CBDC را در زمینه بانکداری اسلامی بررسی می کند، برخی از خطرات را در حال افزایش می یابد

هیئت ثبات مالی، یک نهاد نظارتی بین‌المللی، توصیه‌های خود را در مورد رویکردهای نظارتی و نظارتی در مورد دارایی‌های رمزنگاری و استیبل کوین‌ها در جولای ۲۰۲۳ صادر خواهد کرد. Crypto Assets» در ماه سپتامبر با هماهنگی صندوق بین المللی پول اعلام شد.

مجله: سکه های ناپایدار: De-pegging، بانک ها و سایر خطرات در حال ظهورنویسنده: Turner Wright

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا