اخبار ارز دیجیتال

صندوق بین المللی پول توصیه هایی برای بانک مرکزی اردن برای اجرای CBDC خرده فروشی ارائه می دهد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

هیئت صندوق بین المللی پول سه ماه را صرف بررسی وضعیت کشورهایی کرد که برای تهیه گزارش های امکان سنجی آماده می شدند.

بانک مرکزی اردن گزارش فنی صندوق بین المللی پول (IMF) را در مورد بازار این کشور تکمیل کرده است و به گام بعدی به سمت ارز دیجیتال بانک مرکزی خرده فروشی (rCBDC) نزدیک می شود. سال گذشته، صندوق بین‌المللی پول یک ماموریت سه ماهه را برای کمک به بانک‌ها در تهیه گزارش‌های امکان‌سنجی CBDC انجام داد. صندوق بین المللی پول گزارش خود را در ۲۳ فوریه منتشر کرد.

برای ژوئیه تا سپتامبر ۲۰۲۲، صندوق بین‌المللی پول به بازار پرداخت‌های خرده‌فروشی موجود کشور ارزیابی تا حد زیادی مثبت داد و گفت که به خوبی یکپارچه شده است. این گزارش خاطرنشان می‌کند که دو ارائه‌دهنده خدمات پرداخت غیربانکی (PSP) «محصولات در دسترس و مناسب» را ارائه می‌کنند و ضریب نفوذ گوشی‌های هوشمند در کشور بالا است.

با این وجود، rCBDC با ارائه خدمات به ساکنان بدون گوشی هوشمند، شمول مالی را افزایش خواهد داد. rCBDC با در دسترس قرار دادن زیرساخت‌های خود برای PSPها، می‌تواند سیستم‌های پرداخت داخلی را نیز بهبود بخشد و هزینه حواله‌های بین‌مرزی را کاهش دهد.

صندوق بین المللی پول نسبت به بی واسطه گری در سیستم مالی اردن هشدار داده است زیرا ممکن است در مواقع استرس بی ثبات کننده باشد. صندوق بین‌المللی پول دریافته است که بخش مالی اردن از شیوه‌های حاکمیت و مدیریت امنیت اطلاعات عالی برخوردار است، اما rCBDC می‌تواند خطرات امنیت سایبری را به عنوان یک هدف جذاب ایجاد کند. در این گزارش آمده است: “ما همچنین باید یک مبنای قانونی مناسب برای rCBDC ایجاد کنیم.”

اگرچه rCBDC ممکن است مزایایی را ارائه دهد، اما لزوماً به نقاط درد توجه نمی کند.

سواد مالی پایین و فرهنگ نقدی مداوم از جمله مسائلی است که rCBDC نمی تواند به آنها رسیدگی کند.

مرتبط: هیئت صندوق بین المللی پول چارچوب سیاست رمزنگاری را تأیید می کند که شامل عدم استفاده از رمزارز به عنوان مناقصه قانونی است

بانک مرکزی اردن اعلام کرده است که در فوریه ۲۰۲۲ در حال بررسی یک CBDC است. تجارت ارزهای دیجیتال در اردن غیرقانونی است. پیشنهاد بانک مرکزی برای معرفی معاملات ارزهای دیجیتال با مخالفت در مجلس مواجه شد.نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا