🚨 اخبار ارز دیجیتال

صندوق بین‌المللی پول پلتفرم پرداخت‌های فرامرزی کلاس جدید را با یک دفتر کل پیش‌بینی می‌کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

پلت فرم XC می تواند در داخل کشور با یا بدون CBDC، با استفاده از دارایی های توکن شده از جمله سپرده ها، کار کند.

صندوق بین‌المللی پول (IMF) دفتر کل واحدی را برای ثبت تراکنش‌های ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)، قابلیت برنامه‌ریزی و بهبود مدیریت اطلاعات ارائه می‌کند، اما به «طبقه جدیدی» از مرزها نیاز ندارد. طرح کلی سیستم پرداخت اعلام کرد.

مقامات صندوق بین المللی پول تصمیم گرفتند در ۱۹ ژوئن میزگردی در مورد سیاست های CBDC برگزار کنند تا از مفهوم پلت فرم جدید پرده برداری کنند. در این رویداد که توسط بانک مرکزی مراکش برگزار شد، توبیاس آدریان، مدیر بازارهای مالی و سرمایه صندوق بین المللی پول گفت که انواع جدیدی از پلتفرم ها دارای پتانسیل هستند. از طریق کاهش هزینه ها و زمان تراکنش سریع تر، به کاربران فردی و سازمانی سود می رساند. او گفت:

برخی از ۴۵ میلیارد دلاری که سالانه به ارائه دهندگان حواله پرداخت می شود می تواند به جیب فقرا بازگردد.

آدریان گفت: علاوه بر این، این پلت فرم به بانک های مرکزی کمک می کند تا در بازار ارز مداخله کنند، اطلاعات مربوط به جریان سرمایه را جمع آوری کنند و اختلافات را حل کنند. او گفت که این پلتفرم می تواند برای CBDC های عمده فروشی و خرده فروشی داخلی نیز سازگار شود.

جزئیات این پلتفرم، که پلتفرم XC (پرداخت‌ها و قراردادهای فرامرزی) نامیده می‌شود، در یادداشت فین‌تک صندوق بین‌المللی پول که با همکاری آدریان نوشته شده و در همان روز منتشر شد، آمده است. این پیشنهاد به شرح زیر است.

پلتفرم XC یک دفتر کل قابل اعتماد (سندی که حقوق مالکیت را نشان می دهد) ارائه می دهد که امکان مبادله یک نمایش دیجیتال استاندارد از ذخایر بانک مرکزی را به هر ارزی فراهم می کند.

پلت فرم XC بر اساس مدل زیرساخت CBDC طراحی شده است. یک لایه تسویه با یک دفتر کل وجود دارد. دسترسی به آن گسترش خواهد یافت. در حالی که موسسات مالی در حال حاضر برای انجام عملیات برون مرزی نیاز به داشتن حساب ذخیره نزد بانک‌های مرکزی دارند، پلتفرم XC امکان تجارت ذخایر توکن شده بانک مرکزی داخلی را فراهم می‌کند. نقدینگی از موسسات مالی دارای حساب ذخیره ادامه خواهد یافت.

مرتبط: CBDC خرده فروشی “عواقب” ناشناخته ای برای سیستم مالی دارد – مدیر صندوق بین المللی پول

لایه برنامه نویسی فرصت هایی را برای نوآوری و سفارشی سازی خدمات فراهم می کند. لایه اطلاعات حاوی جزئیات AML لازم برای برآورده کردن شرایط اعتماد و حفاظت از حریم خصوصی است.

پلتفرم XC نیازی به استفاده از CBDC ندارد. این پلتفرم قابلیت همکاری بین دارایی ها و پول های توکن شده توسط بخش خصوصی را فراهم می کند و از آنجایی که تسویه ها با پول بانک مرکزی انجام می شود، به طور موثر محیطی استاندارد و امن برای برنامه ریزی قراردادهای مالی ایجاد می کند.

این نشریه خاطرنشان کرد که آگوستین کارستنز، مدیر کل بانک تسویه حساب های بین المللی، در سخنرانی خود در ماه فوریه مفهوم مشابهی را پیشنهاد کرد.

مجله: اوه خدای من، این حادثه در سال ۱۹۷۱ اتفاق افتاد (و چرا الان اینقدر مهم است)نویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا