اخبار ارز دیجیتال

هیئت اجرایی صندوق بین‌المللی پول از چارچوب سیاست رمزنگاری، از جمله عدم وجود رمزارز به عنوان مناقصه قانونی پشتیبانی می‌کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این اصول گسترده و کلی هستند، به جز موضع مکرر صندوق بین المللی پول در قبال السالوادور در برابر ارزهای دیجیتال به عنوان پول قانونی.

هیئت اجرایی صندوق بین المللی پول (IMF) مقاله ای را در مورد سیاست ارزهای دیجیتال منتشر شده توسط صندوق ارزیابی کرده و موافقت خود را با چارچوب سیاست پیشنهادی اعلام کرده است. این مقاله با عنوان «عناصر سیاست مؤثر برای دارایی‌های رمزنگاری» چارچوبی از ۹ اصل سیاستی را ایجاد کرد که به مسائل مالی کلان، قانونی و نظارتی و هماهنگی بین‌المللی می‌پردازد.

اصول پیشنهادی عمدتاً بسیار گسترده بود و بر تحلیل، نظارت و دفاع تأکید داشت. این مقاله به وضوح بیان می کند که پیشنهادات باید توسط “مدیران” پذیرفته شود. اصل اول شامل یک دستور خاص بود. آن را خوانده بود:

“با تقویت چارچوب های سیاست پولی از حاکمیت و ثبات پولی محافظت کنید و به ارزهای دیجیتال به عنوان ارز رسمی یا قانونی اعطا نکنید.”

هیئت مدیره موافقت خود را با پیشنهادات این مقاله اعلام کرد و به وضوح موقعیت ارزهای رمزنگاری شده را به عنوان ارز قانونی تایید کرد و اظهار داشت که اعضا به طور کلی با آن موافق بودند. هیئت مدیره همچنین اصل “فعالیت یکسان، همان ریسک، مقررات مشابه” را تکرار کرد و “تاکید کرد که صندوق می تواند به عنوان یک رهبر فکری در کار تحلیلی بیشتر در مورد دارایی های رمزنگاری شده ایفای نقش کند”.

تاریخ این مقاله ژانویه ۲۰۲۳ بود و کمیته اجرایی در ۸ فوریه برای بحث در مورد آن تشکیل جلسه داد، اما مقاله و جلسه در ۲۳ فوریه برای عموم باز شد.

مطالب مرتبط: صندوق بین المللی پول خواستار قوانین سختگیرانه تر رمزارز در آفریقا با گسترش صنعت شد

صندوق بین‌المللی پول با استفاده از ارزهای دیجیتال به‌عنوان ارز قانونی مخالف است، به‌ویژه از زمانی که السالوادور بیت‌کوین را به عنوان ارز رسمی خود در سپتامبر ۲۰۲۱ پذیرفت. این صندوق همچنین خواستار اتخاذ مقررات بیشتر ارزهای دیجیتال است.

صندوق بین‌المللی پول ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را نسبت به ارزهای رمزنگاری شده مطلوب‌تر می‌بیند. در ماه سپتامبر، ما اعلام کردیم که در حال کار بر روی یک پلت فرم CBDC قابل همکاری هستیم.نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا