اخبار ارز دیجیتال

فشار CBDC صندوق بین‌المللی پول بازخوردی از جامعه کریپتو دریافت می‌کند که «هیچ‌کس این را نمی‌خواهد».

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

اعضای جامعه CBDC را یک “کابوس دیستوپیایی” توصیف کردند و استدلال کردند که دولت کنترل کامل بر افراد را به دست خواهد آورد.

در حالی که صندوق بین‌المللی پول (IMF) به تلاش‌های خود برای پیشرفت فناوری پشت ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) ادامه می‌دهد، برخی از اعضای جامعه ارزهای دیجیتال به شدت به تلاش‌های صندوق بین‌المللی پول برای پیشبرد این تلاش‌ها واکنش نشان می‌دهند.

در میزگرد سیاست CBDC در 19 ژوئن، توبیاس آدریان، مدیر بخش بازارهای مالی و سرمایه صندوق بین المللی پول، مفهوم یک پلت فرم جدید برای پرداخت های فرامرزی را ارائه کرد. این شامل طرحی برای یک سیستم پرداخت است که از یک دفتر کل برای ثبت تراکنش های CBDC استفاده می کند. به گفته آدریان، “پلتفرم XC” دارای یک دفتر کل خواهد بود که امکان مبادله دیجیتالی ذخایر بانک مرکزی را به هر ارزی فراهم می کند.

در حالی که به نظر می رسید صندوق بین المللی پول بسیار مشتاق به اشتراک گذاری تحولات جدید است، نمی توان همین را برای بسیاری از اعضای جامعه ارزهای دیجیتال گفت. از تفسیر این حرکت به عنوان “قبض قدرت” تا ادعای اینکه هیچ کس پول متمرکز نمی خواهد.

به گفته کاربران Reddit، که اکنون از موضوعاتی که «دهه‌ها سال نادیده گرفته‌اند»، مانند شمول مالی، به‌عنوان «اسب تروا» استفاده می‌کنند و ادعا می‌کنند که این پروژه تنها تلاش دیگری از سوی صندوق بین‌المللی پول برای به دست آوردن کنترل بیشتر است. . CBDC به جلو حرکت می کند. Redditor نوشت:

“صندوق بین المللی پول دوباره به روش های قبلی خود بازگشته است. کشورها در حال بررسی CBDC هستند و آن را فرصت بعدی خود برای جمع آوری قدرت و کنترل بیشتر می دانند.”

کسی در توییتر انتقاد کرد آخرین اقدام صندوق بین‌المللی پول می‌گوید که پلتفرم جدید بسیار شبیه به یک “فک کوین” است. این کاربر توییتر استدلال می کند که نه دولت و نه صندوق بین المللی پول نباید قادر به تصمیم گیری برای “بهترین پول” باشند.

مربوط: علیرغم هشدارهای صندوق بین المللی پول، زیمبابوه میلیون ها توکن رمزنگاری با پشتوانه طلا را می فروشد

یکی دیگر از اعضای جامعه در واکنش به پلتفرم جدید، CBDC را یک “کابوس دیستوپیایی” توصیف کرد. Redditor تأکید کرد که این امر به سازمان‌های دولتی اجازه می‌دهد تا هر معامله را تأیید کنند و به صندوق بین‌المللی پول اجازه می‌دهد دسترسی به پول آنها را در هر زمان مسدود کند و به آنها کنترل کامل بر افراد را بدهد.

یک نفر از اینکه هرگز ندیده بود فردی از یک CBDC حمایت کند ابراز خوشحالی کرد و گفت که “هیچ کس نمی خواهد” پول مدیریت شده و کنترل شده متمرکز.

مجله: دفاع از آموزش بلاک چین در آفریقا: زنان رهبری جنبش بیت کویننویسنده: Ezra Reguerra

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا