اخبار ارز دیجیتال

صندوق بین المللی پول خواستار مقررات سختگیرانه تر ارزهای دیجیتال در آفریقا با گسترش صنعت است

صندوق مالی گفت ورشکستگی FTX یکی از دلایلی است که کشورهای منطقه باید مقرراتی را اتخاذ کنند.

وبلاگ سازمان جهانی در 22 نوامبر گزارش داد که صندوق بین المللی پول (IMF) خواستار تنظیم بیشتر بازارهای کریپتو در آفریقا، یکی از بازارهای با رشد سریع در جهان است.

صندوق مالی سقوط FTX و پیامدهای آن برای قیمت ارزهای دیجیتال را از دلایل نیاز کشورهای منطقه به پذیرش مقررات می‌داند و اظهار داشت: “ما خواستار حمایت بیشتر از مصرف‌کننده و مقررات صنعت کریپتو هستیم. صداهای جدیدی به گوش می‌رسد.” .

علاوه بر این، نویسندگان استدلال می کنند که “خطرات ناشی از دارایی های رمزنگاری آشکار است” و “زمان تنظیم” برای یافتن تعادل بین به حداقل رساندن ریسک و به حداکثر رساندن نوآوری است. بر اساس چشم انداز اقتصادی منطقه ای اکتبر 2022 برای کشورهای جنوب صحرای آفریقا، این مقاله بیان می کند که “در صورت پذیرفتن ارزهای رمزنگاری شده به عنوان ارز قانونی، خطرات بسیار بیشتر است” و نشان می دهد که دولت ها ارزهای رمزنگاری شده را به عنوان وسیله پرداخت مجاز نمی دانند. در صورت پذیرش، یک تهدید مالی است.

در این نشریه همچنین آمده است:

سیاستگذاران همچنین نگران هستند که ارزهای رمزنگاری شده برای انتقال غیرقانونی وجوه به خارج از منطقه یا دور زدن قوانین محلی برای جلوگیری از خروج سرمایه مورد استفاده قرار گیرند. استفاده گسترده از رمزارز همچنین می‌تواند اثربخشی سیاست پولی را تضعیف کند و خطراتی را برای ثبات مالی و اقتصاد کلان ایجاد کند.

بر اساس داده های صندوق بین المللی پول، 25 درصد از کشورهای جنوب صحرای آفریقا به طور رسمی ارزهای رمزنگاری شده را تنظیم می کنند و دو سوم آنها محدودیت هایی دارند. در همین حال، کامرون، اتیوپی، لسوتو، سیرالئون، تانزانیا و جمهوری کنگو در حال حاضر دارایی‌های رمزنگاری شده را که 20 درصد از کشورهای جنوب صحرای آفریقا را تشکیل می‌دهند، ممنوع کرده‌اند. کنیا، نیجریه و آفریقای جنوبی بیشترین تعداد کاربر را در منطقه دارند.

داده های شرکت تحلیلی Chainalysis نشان می دهد که بین جولای 2020 و ژوئن 2021، ارزش بازار ارزهای دیجیتال آفریقا بیش از 1200 درصد افزایش یافته است، با نرخ بالای پذیرش در کنیا، آفریقای جنوبی، نیجریه و تانزانیا.

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، غنا در حال آزمایش یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) است. کوام اوپون، مدیر اجرایی بانک غنا گفت که هدف این کشور ارتقای شمول مالی است. غنا ممکن است به سطوح مشابهی از پذیرش کریپتو با کنیا و نیجریه دست یابد، که در رتبه‌های یازدهم و نوزدهم در شاخص پذیرش جهانی کریپتو Chainalysis قرار دارند.

نویسنده: Ana Paula Pereira

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا