اخبار ارز دیجیتال

ممنوعیت ارزهای دیجیتال «ممکن است در دراز مدت بی اثر باشد» – صندوق بین المللی پول


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

پس از پیشنهاد سیستم پرداخت CBDC واحد دفتر کل، صندوق بین المللی پول در مورد تنظیم و استفاده از ارزهای دیجیتال در آمریکای لاتین و کارائیب گزارش داد.

صندوق بین‌المللی پول (IMF) بارها خواستار تنظیم مقررات ارزهای دیجیتال در برخی کشورها شده است، اما گفته است که ممنوعیت‌های مستقیم ممکن است بهترین رویکرد نباشد.

در گزارش ۲۲ ژوئن خود در مورد آمریکای لاتین و کارائیب، صندوق بین المللی پول به رویکردهای متفاوت دولت های محلی در مقابله با معرفی ارزهای دیجیتال و ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) اشاره کرد. السالوادور از سپتامبر ۲۰۲۱ بیت کوین (BTC) را به عنوان ارز قانونی پذیرفته است و باهاما اولین کشوری بود که CBDC خود را با نام Sand Dollar در اکتبر ۲۰۲۰ راه اندازی کرد.

صندوق بین‌المللی پول می‌گوید برزیل، آرژانتین، کلمبیا و اکوادور – که دولت‌های آن‌ها در تنظیم ارزهای دیجیتال «مداوم» هستند – از بزرگترین پذیرندگان دارایی‌های دیجیتال در جهان هستند تا به افراد بدون بانک کمک کنند تا پول سریع‌تر و ارزان‌تر ارسال کنند. . ، بیشتر. علاوه بر این، طبق گفته صندوق، اکثر بانک‌های مرکزی در منطقه «ارزهای دیجیتال را دارند یا در حال بررسی هستند».

مربوط: صندوق بین‌المللی پول پلتفرم پرداخت‌های فرامرزی کلاس جدید را با یک دفتر کل پیش‌بینی می‌کند

«یک CBDC با طراحی خوب می‌تواند سهولت استفاده، انعطاف‌پذیری و کارایی سیستم‌های پرداخت را افزایش داده و شمول مالی را افزایش دهد. [Latin America and the Caribbean]صندوق بین المللی پول گفت. برخی از کشورها وجود دارند که با توجه به خطرات، دارایی‌های رمزنگاری شده را کاملاً ممنوع کرده‌اند، اما این رویکرد ممکن است در درازمدت مؤثر نباشد. باید روی توجه به محرک‌های تقاضای ارزهای دیجیتال، مانند نیازهای برآورده نشده مردم برای پرداخت‌های دیجیتال، و بهبود شفافیت تمرکز کرد. “

صندوق بین‌المللی پول بارها بیانیه‌های عمومی علیه کشورهایی که ارزهای رمزنگاری شده را به عنوان ارز قانونی استفاده می‌کنند، صادر کرده است. در ۱۹ ژوئن، توبیاس آدریان، مدیر بخش بازارهای مالی و سرمایه شرکت، سیستم پرداختی را پیشنهاد کرد که از یک دفتر کل برای ثبت تراکنش‌های CBDC استفاده می‌کند، اما این ایده به بسیاری از صنعت ارزهای دیجیتال سرایت کرده است.

مجله: آیا CBDC کریپتونیت برای ارزهای دیجیتال است؟

نویسنده: Turner Wright

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا