اخبار ارز دیجیتال

معمار سابق ویندوز می گوید هویت متاورس در خطر است

با افزایش پذیرش Metaverse و درگیر شدن کاربران با واقعیت دیجیتال، آنها به روش های جدید در معرض سرقت هویت قرار می گیرند، از جمله خردسالانی که در بازی های Metaverse شرکت می کنند.

Metaverse با سرعت تمام به کاربران ما می رسد. شرکت ها و برندها در حال غوطه ور شدن در واقعیت دیجیتال هستند و تحقیقات اخیر نشان می دهد که علاقه مصرف کنندگان با هر فعالیتی در حال افزایش است.

در عین حال، با مشارکت بیشتر کاربران در فعالیت های متاورس، خطر فعالیت های مخرب در واقعیت دیجیتال افزایش می یابد. طبق گزارش شرکت امنیت سایبری کسپرسکی، بهره برداری و سوء استفاده در متاورس در سال آینده افزایش خواهد یافت.

تهدیدها از کلاهبرداری بالقوه در تعاملات دیجیتال تا سرقت هویت و سوء استفاده مرتبط با آواتار متغیر است.

برای درک بهتر خطرات و خطراتی که کاربران ممکن است هنگام ورود به واقعیت دیجیتال با آن مواجه شوند، Cointelegraph مدیر ارشد فناوری و یکی از بنیانگذاران شرکت امنیت سایبری ReasonLabs و ضد بدافزار Windows Defender مایکروسافت است. ما با معمار سابق این نرم افزار، اندرو نیومن صحبت کردیم.

به گفته نیومن، مفهوم اصلی که کاربران باید بدانند این است که شناسه Metaverse “احتمالاً هویت دیجیتالی کاربر است.”

“از آنجایی که هویت واقعی و آنلاین ما به هم می پیوندد، خطر سرقت هویت در متاورس افزایش می یابد.”

وی تاکید کرد که کلاهبرداری های آواتار قبلا در پلتفرم هایی مانند Roblox گزارش شده است. مثالی که نیومن ارائه می کند این است که هکرها ممکن است سعی کنند کاربران را متقاعد کنند که به دلایل مختلف به یک آواتار دسترسی دارند و هدف نهایی آنها سرقت هویت دیجیتال است.

تهدیدهای هویت دیجیتال امری عادی هستند، اما زمانی که پول و ارزهای دیجیتال به آواتارهای متاورس گره می‌خورند، این تهدیدها افزایش می‌یابد. نیومن به مصرف کنندگان هشدار می دهد زیرا پول بیشتری برای این دارایی های دیجیتالی آواتار خرج می شود.

ما باید اطمینان حاصل کنیم که مردم از دارایی‌های دیجیتال و اطلاعات شخصی خود در متاورس محافظت می‌کنند، همانطور که از دارایی‌های فیزیکی خود محافظت می‌کنند.»

مقدار و تنوع دارایی های دیجیتالی با ارزش واقعی که کاربران می توانند داشته باشند نامحدود است. این به جرایم سایبری و سرقت کمک می کند تا پیچیده تر شود و واقعیت دیجیتال ما را گسترش دهد.

مربوط: خودمختاری در اقتصاد خالق و Web3 — آیا جایی برای هر دو وجود دارد؟

بلاک چین و فناوری های نوظهور برای شفافیت و امنیت پتانسیل زیادی دارند. اما نیومن می گوید کاربران همچنان باید هوشیار باشند.

ما نباید تصور کنیم که وجوه ما در برابر سرقت مصون است فقط به این دلیل که در متاورس قرار دارد و نه در شبکه بانکی سنتی.

یکی دیگر از عوامل دزدی هویت در متاورس، حساسیت افراد زیر سن قانونی به چنین تهدیداتی است. از بسیاری جهات، Metaverse برای جذب جوانان و بزرگسالان جوان طراحی شده است.

Minecraft، Fortnite و Roblox همگی پایگاه های کاربران جوان را جذب می کنند. خردسالان اغلب اهمیت امنیت سایبری و ردپای دیجیتال را درک نمی کنند. به گفته نیومن، تهدیدهایی که خردسالان در دنیای دیجیتال آنلاین با آن روبرو هستند، از قبل وجود دارد. ولی:

احتمالاً امور مالی در طول زمان از ارزها و آیتم‌های مجازی درون بازی به امور مالی سنتی‌تر، مانند پیوندهای پول واقعی و ارز مجازی به هویت‌های جدید «web3» درون بازی تغییر می‌کند. ”

این باعث می شود که آنها حتی برای استثمار شدن توسط خردسالان بی خبر ارزشمندتر شوند.

بسیاری از توسعه دهندگان اصلی Web3 مانند Chainlink اکنون در حال توسعه پروتکل های امنیتی جدید برای کاربران واقعیت دیجیتال هستند. توسعه دهندگان در داخل و خارج از صنعت در تلاش هستند تا یک سیاست متاورس جهانی برای عیب یابی لیست رو به رشد نگرانی ها ایجاد کنند.

نویسنده: Savannah Fortis

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا