اخبار ارز دیجیتال

“من هرگز کد FTX را باز نکردم”: SBF گفتگوی طولانی و صریح با ولاگر داشت

رئیس سابق بدنام دومین صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال در یک مصاحبه صریح اما گاهی مبهم موقعیت خود را بیان می کند.

سام بانکمن-فرید (SBF) رئیس سابق FTX، تیفانی فونگ، وبلاگ نویس ارزهای دیجیتال را برای یک سری مصاحبه تلفنی طولانی و صریح انتخاب کرد. در دو مصاحبه منتشر شده در یوتیوب در زمان مطبوعات، SBF بسیاری از مسائل مهم مربوط به فروپاشی FTX را مورد بحث قرار می دهد.

اولین مصاحبه در ۶ نوامبر انجام شد و در ۲۹ نوامبر در یوتیوب منتشر شد. SBF با توضیح اینکه چرا یک فرد نسبتاً ناشناخته را انتخاب کردند، گفت: “من شروع به اعتماد به غریزه خود با چیزهایی مانند این کردم.” Fong کمتر از ۱۰۰۰۰ مشترک دارد. او در مورد او گفت: “این کسی است که حداقل از منظری بی طرفانه و علاقه مند به این موضوع می پردازد.”

«جامعه ما، به نظر حقیر من، زمان زیادی را در این هفته صرف کرده است تا بفهمد آیا کسی زنده است یا خیر. [the FTX residential facility in] آلبانی [Bahamas] پلی آموری بود […] و پاسخ برای مردم خسته کننده تر از آن است که باور کنند. ”

ضبط با این جمله آغاز شد که SBF گفت: “اگر همه تصمیمات درست را بگیرید، در موقعیتی قرار نخواهید داشت که ما در آن قرار گرفتیم.” فونگ مصاحبه را باز کرد و در مورد “درپشتی” که به SBF اجازه می داد “فرمان هایی را که می تواند سیستم را تغییر می دهد” اجرا کند، پرسید. [FTX] سوابق مالی شرکت را بدون هشدار به دیگران افشا کنید. ”

SBF از این ایده ابراز تعجب کرد. او پرسید: “و آیا این کاری است که من انجام می دهم؟” “آنچه می توانم بگویم قطعا درست نیست. من حتی نمی دانم چگونه کدنویسی کنم. […] من به معنای واقعی کلمه هیچ کد FTX را باز نکرده ام. ”

این لحن را برای بقیه مکالمه تنظیم کرد و فونگ مؤدبانه سوالات هاردبال را پرسید و SBF ظاهراً آشکارا پاسخ داد.

SBF به اظهار نظر در مورد سکه FTT FTX ادامه داد. من فکر می کنم واقعا ارزشش را داشت. […] این با توجه به سابقه من بسیار شرم آور بود. […] از برخی جهات، من فکر می کنم اساساً از بسیاری از توکن ها قانونی تر بود. از لحاظ اقتصادی بیشتر از توکن متوسط ​​بود.»

SBF ادامه داد: «عدم نقدینگی دلیل سقوط نیست. در عوض، “همبستگی گسترده ای از چیزها در طول تحرکات بازار بود، به ویژه زمانی که ناشی از ترس از خود موقعیت باشد.”

SBF با فونگ موافقت کرد و گفت که اگرچه “بازیابی نسبتاً تدریجی به نظر می رسد” برای مشتریان خارج از کشور، “ایالات متحده ۱۰۰٪ است.”

مرتبط: فروپاشی FTX باعث کنجکاوی درباره Sam Bankman-Fried، نمایش داده های Google

SBF در مورد فعالیت سیاسی خود گفت: […] تمام کمک های جمهوری خواه من تاریکی بود. وی در مورد شایعاتی مبنی بر پولشویی کمک های مالی از اوکراین گفت:

“اوکراینی؟ امیدوارم که آن را از بین برده باشم. امیدوارم. من کاملاً هدف آن را درک نکرده ام. من نمی دانم چرا اوکراین برای دموکرات ها پولشویی می کند، نمی دانم چگونه و چرا آنها این کار را می کنند. آی تی.”

در دومین مصاحبه تلفنی بدون تاریخ، SBF استفاده Alameda Research از سرمایه مشتریان FTX را توضیح داد. SBF در تقلا برای کلمات گفت: “ما باید بیشتر به این فکر می کردیم که یک سناریوی متقاطع بیش از حد همبسته چگونه خواهد بود. این قدیمی ترین بازی در کتاب های مالی است.” […] FTX یک شخص واحد برای نظارت بر موقعیت های ریسک نداشت. فونگ جزییات وضعیت را خواست که موفقیت چندانی نداشت.

SBF در مورد نقش Changpeng Zhao (CZ) مدیر عامل Binance در سقوط FTX موضع معتدلی اتخاذ کرده است. مطمئناً اوضاع پایدارتر خواهد بود و توانایی ایجاد نقدینگی بسیار بالاتر خواهد بود. […] و من مطمئن نیستم.

SBF در پاسخ به سوالی درباره تاثیر سقوط FTX و رسوایی پیرامون آن بر روی او، گفت: “من هر روز با فکر کردن به اتفاقات رخ داده از خواب بیدار می شوم و ساعت ها در روز در مورد آن فکر می کنم. […] این چیزی نیست که دیگران می بینند. ”نویسنده: Derek Andersen

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا