🚨 اخبار ارز دیجیتال

مدیر عامل هات ۸ به بازارهای گاو نر و خرس از دیدگاه معدن نگاه می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

Jaime Leverton دو سال گذشته را در زمینه استخراج دارایی دیجیتال Hut 8 در بازار صعودی ۲۰۲۱ و آب‌های بازار خرسی ۲۰۲۲ گذرانده است.

Jaime Leverton، مدیر عامل Hut 8، یک نهاد استخراج عمومی ارز دیجیتال، در اجلاس کریپتو در نشست سالانه مجمع جهانی اقتصاد (WEF) در داووس، سوئیس، ژانویه ۲۰۲۳. با من برای گپ زدن نشست. در تفرجگاه لوورتون برخی از دیدگاه‌های خود را در مورد تغییرات اخیر در بازار ارزهای دیجیتال بیان کرد و به نحوه استخراج بیت‌کوین (BTC) در دوران پرتلاطم فعلی در صنعت نگاه کرد.

در سال‌های ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۲، صنعت کریپتو رشد قابل‌توجهی را تجربه کرد و به دنبال آن کشمکش‌های نزولی در بازار، ورشکستگی و اخراج کارکنان رخ داد. کمی بیش از دو سال پیش، لوورتون به عنوان مدیر عامل شرکت هات ۸ ماینینگ را بر عهده گرفت و فراز و نشیب هایی را در خط مقدم تجربه کرد.

مدیران عامل هات ۸، جیمی لوورتون (چپ) و کریستینا لوکرزیا کورنیر (راست) در اجلاس کریپتو ۲۰۲۳ در داووس.

بدیهی است که همه ما در حوزه کریپتو نوسانات را تجربه می کنیم. او افزود: «من فکر می‌کنم به‌ویژه صنعت ماینینگ در دو سال گذشته تحولات زیادی را پشت سر گذاشته است. او ادامه داد:

“با یکی از بزرگترین بازارهای صعودی که تا به حال در صنعت استخراج کریپتو دیده شده است، نرخ هش بالا، قیمت پایین بیت کوین و بحران انرژی وجود دارد. بیش از ۲۰ شرکت استخراج جدید به صورت عمومی عرضه شده اند. در اوج آن، در آنجا وجود دارد. تقریباً ۴۰ شرکت استخراج بیت کوین به صورت عمومی فقط در آمریکای شمالی بودند.

لوورتون گفت تا جایی که به موسسات عمومی مربوط می شود، پیشگام بخش استخراج بیت کوین هات ۸ در سال ۲۰۱۸ وارد بازار کانادا شد و پس از آن در سال ۲۰۲۲ بازار نزدک وارد شد. به گفته مدیرعامل Hut 8، بازار گاوی ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۱ جریان سرمایه قابل توجهی را به استخراج دارایی های دیجیتال جذب کرده و اهرم را افزایش داده است.

و وقتی آن را با طوفان بی نقصی که در سال ۲۰۲۲ اتفاق افتاد که ذکر کردم ترکیب می کنید، صنعت واقعاً ناراحت شده است و من دیده ام که افراد اهرمی زیادی در حال مبارزه هستند. نوعی ادغام، کاری که هات انجام داد و شروع به انجام آن در بازار گاوی کرد.”

Levaton در فهرست سالانه ۱۰۰ نفر برتر Cointelegraph از تأثیرگذارترین بازیگران صنعت ارزهای دیجیتال قرار گرفته است. او در نسخه ۲۰۲۳ در رتبه ۷۳ قرار دارد.

بعداً در مصاحبه، لوورتون در مورد آنچه استخراج بیت کوین ارائه می دهد صحبت کرد. من فکر می کنم.”

چیز شگفت انگیز در مورد استخراج بیت کوین – من یکی از اعضای موسس شورای استخراج بیت کوین بودم و در واقع آخرین گزارش را در اوایل این هفته منتشر کردم که نشان می دهد ۵۸.۹ درصد از مصرف انرژی صنعت بیت کوین توسط بلاک چین هدایت می شود. این یک منبع تجدید پذیر است. انرژی است و ما در حال حاضر آن را نشان می دهیم. فصل به ربع به بهبود ادامه می دهد.”

این رقم ۵۸.۹ درصد از گزارش ژانویه ۲۰۲۳ که جزئیات یافته های شورای استخراج بیت کوین را در سه ماهه چهارم ۲۰۲۲ توضیح می دهد، به دست می آید. استفاده از انرژی موضوعی داغ در صنعت کریپتوکارنسی است و ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا به این موضوع علاقه نشان داده است. بر اساس مصاحبه دیگری با کوین تلگراف، یکی از ادعاهای مهندس امنیت سایبری میشل کازاکا این است که صنعت بانکداری جریان اصلی بیت کوین را از نظر مصرف انرژی تحت تاثیر قرار می دهد.

مربوط: کلبه ۸ مدیرعامل می گوید ادغام بدون FTX و Crypto Turmoil اتفاق می افتد

لوورتون گفت: «آنچه من و فضای ما را هیجان زده می‌کند این است که چگونه استخراج بیت‌کوین مرزهای نوآوری و سرمایه‌گذاری در انرژی‌های تجدیدپذیر را به‌طور قابل‌توجهی پیش می‌برد.

ما شاهد انفجارهایی بوده‌ایم که در آن استخراج‌کنندگان بیت‌کوین از متان، گاز مشعل و محل‌های دفن زباله استفاده می‌کنند تا انرژی تولید کنند و از انتشار کربن در جو جلوگیری کنند.»

به گفته لوورتون، “نکته بزرگ در مورد استخراج بیت کوین این است که شما مجبور نیستید به یک خط برق متصل باشید، بنابراین می توانید بیت کوین را مستقیماً از جایی که انرژی هدر رفته از آنجا می آید استخراج کنید.”، اشاره کرد که ماینرها شروع به توسعه کرده اند. در مناطق روستایی آفریقا، و اضافه کرد که تصمیم گرفته است که “هیجان‌انگیزترین اتفاقی که در بخش معدن در سال‌های ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ اتفاق می‌افتد، از خود تامین مالی کند.”

نویسنده: Kristina Lucrezia Cornèr

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا