🚨 اخبار ارز دیجیتال

Huobi Global با ۷.۹ میلیون دلار هک شد: گزارش

صرافی ارز دیجیتال HTX هک شده است، اما ادعا می کند که هویت مهاجم را می داند.

طبق گزارش پلتفرم تحلیل بلاک چین Cybers، صرافی Huobi Global در ۲۴ سپتامبر هک شد. در این حمله مجموعا ۷.۹ میلیون دلار ارز مجازی به بیرون درز کرد. Huobi اخیراً تغییر نام داد، بنابراین به عنوان “HTX” نیز شناخته می شود.

یک کیف پول داغ معروف Huobi پیامی به زبان چینی برای مهاجم ارسال کرد. بر اساس این پیام، صرافی هویت مهاجم را می‌داند و پیشنهاد می‌کند ۵ درصد از وجوه لو رفته را به عنوان «پاداش کلاه سفید» تنها در صورتی که مهاجم ۹۵ درصد باقی مانده را برگرداند، نگه دارد.

در ساعت ۱۰ صبح UTC در ۲۴ سپتامبر، 0x2Abc22eb9A09EbBE7b41737CCde147F586EfeB6A، که گمان می رود یک کیف پول داغ Huobi باشد، ۴۹۹۹ اتر (ETH) به ارزش تقریبی ۷.۹ میلیون دلار به آدرسی بدون سابقه قبلی ارسال کرد. صبح روز بعد، کیف پول دیگری متعلق به Huobi برای مهاجم پیامی به زبان چینی فرستاد. گفته شد (طبق ترجمه گوگل):

من هویت شما را تایید کردم. لطفاً وجوه را به 0x18709E89BD403F470088aBDAcEbE86CC60dda12e برگردانید. ما یک جایزه کلاه سفید ۵٪ ارائه می دهیم. این پیشنهاد به مدت ۷ روز معتبر است و در ۲ اکتبر ۲۰۲۳ به پایان می رسد. اگر تا مهلت مقرر وجه را برنگردانید، درخواست مداخله قضایی می کنیم.

Cyvers این حمله را در ۲۵ سپتامبر گزارش کرد. کیف پولی که پیام را ارسال کرده بود توسط پلتفرم تحلیل بلاک چین Arkham Intelligence به عنوان کیف پول داغ Huobi شناسایی شد.

این یک داستان در حال توسعه است و با در دسترس قرار گرفتن اطلاعات بیشتری اضافه خواهد شد.


نویسنده: Tom Blackstone
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا