🚨 اخبار ارز دیجیتال

HTX 8 میلیون دلار از وجوه دزدیده شده را بازیابی می کند و جایزه ۲۵۰ ETH را برای هکرها صادر می کند.

HTX در اواخر سپتامبر از ۵۰۰۰ ETH تخلیه شد و به سرعت برای بازیابی وجوه از هکرها اقدام کرد.

صرافی HTX ارز دیجیتال Huobi Global بازگشت وجوه دزدیده شده توسط هکرها را در اواخر سپتامبر تأیید کرد و پس از رفع مشکل، جایزه ۲۵۰ اتر (ETH) را صادر کرد.

در ۲۵ سپتامبر، ۵۰۰۰ ETH (به ارزش تقریبی ۸ میلیون دلار در آن زمان) از یکی از کیف پول های داغ HTX به بیرون درز کرد. بلافاصله پس از وقوع هک، این شرکت با هکرها تماس گرفت و ادعا کرد که از هویت آنها اطلاع دارد.

HTX در نهایت پیشنهاد پرداخت ۵% جایزه به ارزش حدود ۴۰۰۰۰۰ دلار و بازگرداندن ۹۵% از وجوه را تا مهلت ۲ اکتبر بدون هیچ اقدام قانونی ارائه کرد.

جاستین سان، سرمایه گذار Huobi Global و مشاور HTX در پستی در ۷ اکتبر X گفت: من می خواهم از همه در این صنعت برای همکاری خود تشکر کنم. ”

او افزود: “تقویت امنیت بلاک چین و محافظت از دارایی های کاربران هرگز کار آسانی نیست، اما ما خستگی ناپذیر کار کرده ایم. هدفی است که همیشه برای آن تلاش می کنیم. ما از حمایت مداوم کاربران و جامعه خود سپاسگزاریم.”

هکرها در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۳ بیداد می کنند. بر اساس گزارش اخیر پلتفرم امنیتی بلاک چین Immunefi، در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۳، ۷۶ هک علیه ارزهای دیجیتال و پروژه ها/شرکت های Web3 صورت گرفته است، در مقایسه با ۳۰ هک در سه ماهه سوم ۲۰۲۲.

در همان هفته هک HTX، پروتکل غیرمتمرکز زنجیره متقابل Mixin Network نیز به قیمت تقریبی ۲۰۰ میلیون دلار پس از اینکه مهاجمان یک ارائه دهنده خدمات ابری شخص ثالث را به خطر انداختند مورد سوء استفاده قرار گرفت.

مربوط: FTX Exploiter 36.8 میلیون دلار اتر را با شروع آزمایشی Sam Bankman Freed منتقل می کند.

شبکه Mixin در صورت بازگرداندن وجوه ۲۰ میلیون دلار جایزه باگ پیشنهاد کرده است، اما امکان بازگرداندن وجوه بعید به نظر می رسد.

در ۶ اکتبر، معاون مشاور امنیت ملی در حوزه سایبری و فناوری‌های نوظهور، آن نوبرگر به بلومبرگ پیشنهاد کرد که هکرهای کره شمالی ممکن است در پس سوء استفاده Mixin باشند.

او گفت: «به نظر می رسد این مصنوع تجاری همان نوع مصنوعات تجاری است که قبلاً از کره شمالی دیده بودیم.

مجله: کارآگاه بلاک چین – Chainalysis پس از فروپاشی کوه Gox متولد شد


نویسنده: Brian Quarmby
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا