اخبار ارز دیجیتال

HSBC به کسی نیاز دارد که تلاش های توکن سازی آن را رهبری کند

با توجه به آگهی استخدام، HSBC به دنبال نامزدهایی است که با دارایی های دیجیتال، به ویژه توکن سازی دارایی و حضانت آشنا هستند.

HSBC، بانک چندملیتی بریتانیایی که بزرگترین دارایی های اروپا را مدیریت می کند، علاقه خود را به ارزهای دیجیتال دو برابر می کند. بانک ها به دنبال مدیران ارشد هستند تا روی توکن سازی دارایی ها کار کنند.

در ۳۰ ژانویه، HSBC موقعیت مدیر محصول GPBW را برای توکن‌سازی باز خواهد کرد و انتظار می‌رود فرآیند استخدام تا ۱۳ فوریه تکمیل شود. با توجه به شرح شغل، «مدیر توکن‌سازی مسئول «طراحی و اجرای» پیشنهادات توکن‌سازی جهانی است که از بانک‌ها در برابر قانون‌گذاران و اکوسیستم دارایی دیجیتال نمایندگی می‌کند.

کاندیداها باید از دارایی های دیجیتال، به ویژه توکن سازی و نگهداری دارایی ها، و همچنین “بینش عمیق” نسبت به صنعت و بازارهای اصلی دارایی های جغرافیایی آگاهی داشته باشند.

این نشان دهنده علاقه فزاینده HSBC به ارزهای دیجیتال است که در تعدادی از همکاری های قبلی مشخص شده است. در آوریل ۲۰۲۲، این بانک یک محصول سرمایه گذاری Metaverse را برای مشتریان ثروتمند در سنگاپور و هنگ کنگ عرضه کرد. او قبلاً در کمیته مشاوره بازارهای جهانی (GMAC) کمیسیون معاملات آتی کالاهای ایالات متحده (CFTC) خدمت می کرد.

مربوط: بانک ژاپن ین دیجیتال را با ۳ مگا بانک آزمایش می کند

با این حال، حوزه اصلی مورد علاقه HSBC در توسعه جهانی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) نهفته است. در سپتامبر ۲۰۲۱، نوئل کوین، مدیر عامل گروه HSBC، تعهد شرکت به حمایت از ارزهای دیجیتال بانک مرکزی را تایید کرد و در عین حال بر تردید در مورد خطرات مرتبط با ارزهای دیجیتال و استیبل کوین ها تاکید کرد.

یک بانک بریتانیایی برای شرکت در راه اندازی پلت فرم فناوری دفتر کل توزیع شده (DLT) خود، شبکه جهانی پرداخت دیجیتال (UDPN) به برنامه آزمایشی اثبات مفهومی ۱۲ هفته ای CBDC بانک فدرال رزرو نیویورک پیوست. این هدف مشابه کاری است که شبکه سوئیفت برای بانک ها انجام می دهد، به جز برای استیبل کوین ها و CBDC. HSBC همچنین یکی از ۱۴ بانک مرکزی و تجاری است که با سوئیفت در آزمایش CBDC و تراکنش‌های دارایی توکن‌شده در زیرساخت‌های مالی موجود کار می‌کند.

نویسنده: David Attlee

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا