اخبار ارز دیجیتال

چگونه ChatGPT بر فضای Web3 تأثیر می گذارد؟ پاسخ های صنعت

از ممیزی قراردادهای هوشمند گرفته تا افزایش تعامل با کاربر، مدیران به چگونگی تأثیر ChatGPT بر Web3 اشاره می کنند.

با امکانات فراوانی که توسط ChatGPT باز شد، مدیران در فضای Web3 پیش‌بینی کردند که ابزارهای هوش مصنوعی (AI) توسعه‌یافته توسط OpenAI چه تأثیری بر صنعت خواهند داشت.

از استفاده از ربات‌ها برای ممیزی قراردادهای هوشمند گرفته تا افزایش تعامل کاربر با هوش مصنوعی، مدیران مختلف نظرات خود را در مورد اینکه چگونه ابزارهای جدید هوش مصنوعی می‌توانند بر صنعت Web3 تأثیر بگذارند، بیان کردند.

دیمیتری میشونین، مدیر عامل شرکت حسابرسی قرارداد هوشمند HashEx، معتقد است که ChatGPT پیامدهایی برای امنیت قراردادهای هوشمند خواهد داشت. میشنین به کوین تلگراف گفت که آینده نامشخص است، اما می تواند به هر سمتی پیش برود. او توضیح داد:

الگوریتم‌های هوش مصنوعی می‌توانند به قدری عمیق در جایگاه‌ها ادغام شوند که به سادگی اجازه نمی‌دهند قراردادهای هوشمندی که اعتبار سنجی برای استقرار ندارند، انجام دهند.

میشنین گفت چنین نتایجی در درازمدت خوب خواهد بود زیرا تعداد هک ها را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و تأثیر مثبتی بر کل صنعت خواهد داشت. اما مدیریت بر این باور است که ممکن است همه چیز به روشی تخیلی دیستوپیایی اشتباه پیش برود.

به گفته میشونین، هوش مصنوعی به طور بالقوه می تواند رفتار متفاوتی داشته باشد و به طور مستقل از آسیب پذیری ها و حفره ها برای انجام حملات به تنهایی استفاده کند. این به شما امکان می دهد منابع را برای توسعه بیشتر یاد بگیرید و دریافت کنید.

در همین حال، داگ بروکس، مشاور ارشد XinFin نیز معتقد است که ChatGPT می تواند برای توسعه و آزمایش قراردادهای هوشمند استفاده شود. اما بروکس فکر نمی کند که تاثیر مستقیمی داشته باشد.

این ممکن است کارایی و دقت فرآیند توسعه را بهبود بخشد، اما ممکن است مستقیماً بر قراردادهای هوشمند حاصل تأثیر نداشته باشد.

با این وجود، مدیر اجرایی معتقد است این ابزار بر تجربه کاربر تأثیر می گذارد. بروکس گفت که استفاده از هوش مصنوعی می تواند منجر به پذیرش بیشتر Web3 شود زیرا می تواند راه های بصری تری برای تعامل ارائه دهد.

مربوط: Ripple CTO تئوری توطئه XRP ChatGPT را خاموش می کند

در همین حال، مونیکا اوراکووا، یکی از بنیانگذاران شرکت امنیت سایبری Naoris Protocol نیز نظر خود را در مورد این موضوع ارائه کرد. اوراکووا گفت که در کوتاه مدت، ممکن است افزایشی در موارد نقض وجود داشته باشد زیرا هوش مصنوعی آسیب‌پذیری‌هایی را که باید برطرف شوند، آشکار می‌کند. این “نشان می دهد که انسان ها کجا نیاز به بهبود دارند”. اوراکووا توضیح می دهد:

“هوش مصنوعی انسان نیست. پیش داوری های اساسی، دانش و ظرافت هایی که فقط انسان ها می بینند را از دست می دهد. این ابزاری برای رفع آسیب پذیری های اشتباه کدگذاری شده انسان است.”

با این وجود، اوراکووا معتقد است که چت ربات‌های هوش مصنوعی برای آینده Web3 «مثبت خالص» خواهند بود. او افزود: “این می تواند به طور فعال در جریان کار امنیت و توسعه سازمانی مورد استفاده قرار گیرد و قابلیت های دفاعی فراتر از استانداردهای امنیتی فعلی افزایش یابد.”

نویسنده: Ezra Reguerra

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا