اخبار ارز دیجیتال

چگونه Web3 برنامه های وفاداری را متحول می کند؟

برنامه های وفاداری عالی هستند و بسیاری از مصرف کنندگان مارک های خاصی را به دلیل این برنامه ها انتخاب می کنند. اما آنها می توانند بهتر شوند و فناوری بلاک چین می تواند بهبود یابد.

جذب و حفظ مشتریان از دیرباز یکی از دردسرهای اصلی کسب و کارها در سراسر جهان بوده است. شرکت ها از چندین روش برای به دست آوردن این مشتریان استفاده می کنند که یکی از این روش ها برنامه های وفاداری است. این برنامه ها در حفظ مشتریان بسیار موثر هستند. اما هیچ برنامه وفاداری کامل نیست. چالش‌ها شامل محدودیت‌های جغرافیایی، گزینه‌های پاداش محدود و بازخریدهای پیچیده است.

همه این مسائل بر اثربخشی کلی یک برنامه وفاداری تأثیر می گذارد. با این حال، وب ۳ و فناوری‌های بلاک چین مانند ارزهای دیجیتال و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) می‌توانند این چالش‌ها را حل کنند و برنامه‌های وفاداری را دوباره تعریف کنند. بیایید بحث کنیم که چگونه.

امتیازات وفاداری چیست؟

امتیازات وفاداری برنامه‌های تشویقی هستند که کسب‌وکارها از آن‌ها برای تشویق مشتریان به خرج کردن روی محصولاتشان استفاده می‌کنند. کاربران می توانند بر اساس میزان هزینه شده امتیاز بیشتری کسب کنند و آنها را برای محصولات بیشتر و خدمات بهتر بازخرید کنند. برنامه های وفاداری بسیار رایج هستند و به هر شکلی ارائه می شوند، از خطوط هوایی و هتل ها گرفته تا استارباکس. حتی صادرکنندگان کارت اعتباری هم اکنون امتیاز وفاداری ارائه می دهند.

چگونه فناوری‌های Web3 می‌توانند برنامه‌های وفاداری را بهبود بخشند

طرفداران فناوری Web3 معمولاً به سرعت به ویژگی های نوآورانه آن تقریباً در هر صنعتی اشاره می کنند. ممکن است شکاکان این موضوع را در زمینه‌های دیگر زیر سوال ببرند، اما فناوری بلاک چین کاربردهای واضحی برای برنامه‌های وفاداری دارد.

چندین برنامه وفاداری را مدیریت کنید

یکی از دلایلی که برنامه های وفاداری ناکارآمد هستند، نرخ کم بازگشت مشتری است. این اساساً مسئولیت شما نیست. یک برند می تواند چندین برنامه وفاداری داشته باشد که مدیریت آن را برای مشتریان و کاربران دشوار می کند. علاوه بر این، برنامه‌های وفاداری پیچیده هستند و مشتریان را ملزم می‌کنند تا قبل از استفاده از امتیازات خود، محاسبات ذهنی زیادی انجام دهند. با استفاده از فناوری بلاک چین، مشتریان حتی ممکن است بتوانند امتیازها را در زمان واقعی بازخرید کنند یا حتی چندین برنامه وفاداری را در یک برنامه ترکیب کنند.

جذب مخاطب جوان

برنامه‌های وفاداری موجود ممکن است برای نسل‌های قدیمی‌تر کارساز باشد، اما نسل‌های نسل هزاره و جوان‌تر به طور فزاینده‌ای به پایگاه مشتریان اصلی برای کسب‌وکارها تبدیل می‌شوند. پیشرفت‌های جدید مانند فناوری Web3 برای این گروه‌های سنی جذاب‌تر است. به عنوان مثال، Gen Z به NFT ها علاقه مند است و تجربه خرید آنها را دارد و پس از آن Millennials. بنابراین، ارائه برنامه های وفاداری مبتنی بر این فناوری ها، پتانسیل جذب و حفظ این پایگاه کاربر را دارد.

گزینه های پاداش خود را گسترش دهید

اکثر برنامه‌های وفاداری امتیازهایی را ارائه می‌کنند که کاربران می‌توانند آن‌ها را صرفاً برای محصولات یا خدمات شرکت بازخرید کرده و استفاده کنند. این باعث می شود مشتریان با کسب و کار شما درگیر شوند، اما ممکن است تجربه کاربر را محدود کند. ترکیب فناوری بلاک چین می‌تواند این را تغییر دهد و گزینه‌های پاداش متعددی را برای پاداش‌ها ارائه دهد. به عنوان مثال، می توانید امتیازها را به ارز مجازی تبدیل کنید یا مجموعه های دیجیتالی را به عنوان پاداش ارائه دهید.

به جامعه ای بپیوندید که می تواند آینده را تغییر دهد. حلقه نوآوری کوین تلگراف رهبران فناوری بلاک چین را گرد هم می آورد، به هم متصل می کند، همکاری می کند و در معرض دید قرار می دهد. اکنون درخواست دهید

وفاداری تجربه

ادغام فناوری Web3 در برنامه های وفاداری نیز می تواند منجر به نوآوری هایی مانند وفاداری به تجربه شود. این به بهبود تعامل مشتری با نام تجاری شما با پاداش دادن به آنها به عنوان مشتری و تبدیل آنها به جامعه برند شما کمک می کند. وفاداری تجربی شکلی فراگیر از برنامه وفاداری با بلاک چین است که در آن کاربران نه تنها امتیاز کسب می کنند، بلکه مجموعه های دیجیتالی نیز کسب می کنند. این تجربه را بازی می کند. این در حال حاضر در چندین پلت فرم درآمد وجود دارد، و اگرچه ممکن است سال ها طول بکشد، ما قصد داریم کل برنامه وفاداری را تغییر نام دهیم.

با این حال، تأثیر فناوری‌های Web3 بر برنامه‌های وفاداری بسته به اجرا متفاوت است. فراتر از بازاریابی و تبلیغات، یک رویکرد هدفمند مورد نیاز است. برای اینکه چنین رویکردی مؤثر واقع شود، توصیه های زیر باید اتخاذ شود:

به عنوان یک برنامه وفاداری رایگان به جای جایگزینی شروع کنید

یکی از اشتباهاتی که بسیاری از شرکت ها مرتکب می شوند این است که برنامه های وفاداری مبتنی بر بلاک چین را به مشتریان خود تحمیل می کنند. فناوری بلاک چین در چند سال اخیر مورد استقبال زیادی قرار گرفته است، اما هنوز کاملاً جریان اصلی نیست. این به کاربران این امکان را می دهد که داوطلبانه خود را بپذیرند و به شرکت ها اجازه می دهد تا به آرامی Web3 را در تجارت خود ادغام کنند زیرا هیچ فشار فوری برای موفقیت برنامه وجود ندارد.

تجربه کاربری را در اولویت قرار دهید

مشکل اصلی در پیاده سازی فناوری بلاک چین، تجربه کاربر است. تعداد کمی از رابط های کاربری می توانند شکاف بین فناوری بلاک چین و اینترنت قدیمی را پر کنند. این امر پذیرش فناوری بلاک چین را محدود می کند و همچنین ممکن است بر برنامه های وفاداری که از آن استفاده می کنند تأثیر بگذارد. با این حال، می توان یک رابط کاربری عالی طراحی کرد که تخصص فناوری بلاک چین را حذف کند به طوری که کاربر حتی از تعامل با آن اطلاعی نداشته باشد. این همان چیزی است که من آن را “وب ۲.۵” می نامم، که در آن کاربران در Web3 شرکت می کنند اما یک رابط Web2 دارند. به تدریج آنها آموزش می بینند و با مفاهیم و برنامه های کاربردی وب ۳ پیشرفته تر آشنا می شوند.

مدیریت بازرگانی و سفته بازی

کسب‌وکارهایی که NFT‌ها را به عنوان بخشی از برنامه وفاداری خود در بر می‌گیرند، ممکن است توانایی معامله چنین NFT‌هایی را نیز داشته باشند. با این حال، معاملات NFT به راحتی می تواند دلالان را جذب کند، که می تواند بر تجربه کاربران ارگانیک که مشتریان واقعی کسب و کار شما هستند، تأثیر بگذارد. بنابراین، کسب‌وکارها باید برنامه‌های پاداشی را طراحی کنند تا مشتریان مناسب را هدف قرار داده و از تأثیر چنین حدس و گمان‌هایی منصرف یا حداقل به حداقل برسانند.

نتیجه

برنامه های وفاداری عالی هستند و بسیاری از مصرف کنندگان مارک های خاصی را به دلیل این برنامه ها انتخاب می کنند. اما آنها می توانند بهتر شوند و فناوری بلاک چین می تواند بهبود یابد. جای تعجب نیست که بسیاری از برندها قبلاً از این موضوع آگاه هستند و از آن بهره می برند. با این حال، آنها هنوز راه درازی را تا تبدیل شدن به جریان اصلی در پیش دارند، و اتخاذ رویکرد صحیح برای پایدار کردن تأثیر آنها مهم است.

برایان دی ایوانز Web3 investor, Inc. 500 کارآفرین، بنیانگذار BDE Ventures و ReBlock Ventures.


این مقاله از طریق حلقه نوآوری Cointelegraph منتشر شده است. حلقه نوآوری کوین تلگراف یک سازمان تأیید شده متشکل از مدیران ارشد و کارشناسان در صنعت فناوری بلاک چین است که از طریق قدرت ارتباط، همکاری و رهبری فکری در حال ساختن آینده هستند. نظرات بیان شده لزوما منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست.

درباره حلقه نوآوری Cointelegraph بیشتر بدانید و ببینید آیا واجد شرایط هستید یا خیرنویسنده: Brian D. Evans

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا