اخبار ارز دیجیتال

چگونه Web3 می تواند از حمله هالیوود جلوگیری کند – Replay به Cointelegraph Accelerator می پیوندد

اعتصاب هالیوود نشان دهنده توزیع نابرابر ارزش در صنعت پخش ویدئو است و بلاک چین می تواند آن را تغییر دهد.

استریم ویدئو یکی از بازارهای در حال رشد در جهان است که صنعت ویدئو OTT به تنهایی تا سال ۲۰۲۳ به ۲۰۰ میلیارد دلار خواهد رسید. اکوسیستم ویدیوی OTT که مخفف ویدیوی «بیش از حد» است، شامل ویدیوهای درخواستی نیز می‌شود که عمدتاً ناشی از رشد پلت‌فرم‌های پخش جریان Web2 مانند Netflix، Hulu، و Disney+ است.

انتظار می‌رود بازار پخش ویدیو با CAGR 14.3 درصد رشد کند.منبع: Replay

انتظار می‌رود بازار پخش ویدیو با CAGR 14.3 درصد رشد کند.منبع: Replay

این گزارش پیش‌بینی می‌کند که کسب‌وکار استریم ویدیو تا سال ۲۰۲۷ ۳۰۰ میلیارد دلار درآمد ایجاد خواهد کرد، اما مکانیک‌های بی‌طرفانه تقسیم درآمد این صنعت باعث ایجاد عدم تعادل بین ارزش‌آفرینان و پلت‌فرم‌هایی می‌شود که محتوای آنها را ارائه می‌دهند. تعادل سالم وجود دارد. ماهیت متمرکز اکوسیستم پخش ویدئو امکان تحویل غیرشفاف را فراهم می‌کند، و اکثر درآمدها به پلتفرم می‌رود و ارزش تولیدکنندگان ویدئو را به حداقل می‌رساند.

از آژانس‌های استعداد گرفته تا پروژه‌های فناوری، شرکت‌هایی وجود دارند که به نمایندگی از سازندگان محتوا کارگزاری می‌کنند و مجوز می‌دهند، اما اکثراً به ثبت سوابق دستی تکیه می‌کنند و قادر به ردیابی دقیق درآمد نیستند. اعتصاب‌هایی که اخیراً توسط انجمن نویسندگان آمریکا (WGA)، انجمن کارگردانان آمریکا (DGA) و SAG-AFTRA، اتحادیه کارگری نماینده بازیگران آمریکایی آغاز شده‌اند، کارگران نمایش استریمینگ را بسیار کم دستمزد و نادان کرده‌اند. که این نشان می دهد که پرداخت بعدی چه زمانی انجام می شود و نقاط دردناک مدل سنتی اشتراک گذاری ارزش را برجسته می کند.

توزیع ویدئو مبتنی بر بلاک چین

برای برندهای رسانه ای اصلی برای مدیریت این مشکلات، یک راه حل بالقوه در یک اکوسیستم توزیع ویدئوی غیرمتمرکز و شفاف است که از ماهیت ردیابی و پاسخگویی فناوری بلاک چین بهره می برد. Replay، یک پروتکل غیرمتمرکز پخش ویدئو، استفاده از محتوا را در حین پخش نظارت می‌کند و تمام داده‌ها را در یک دفتر کل توزیع‌شده ثبت می‌کند، و یک اکوسیستم ویدئویی با جبران زمان واقعی ایجاد می‌کند که به سازندگان محتوا اجازه می‌دهد تا شفافیت و انصاف را برای مالکان فراهم کنند. این پروتکل همچنین می‌تواند برنامه‌های ویدیویی را با نشان‌ها، مأموریت‌ها و مجموعه‌های دیجیتالی بازی کند.

اولین سرویس پخش Replay، RewardedTV، از Web3 برای ارائه توکن های دیجیتال به بینندگان استفاده می کند. کاربران می‌توانند از توکن‌های پاداش برای کالاهای دیجیتال استفاده کنند و کل تجربه با ویژگی‌هایی مانند تابلوهای امتیازات و مسابقات بازی می‌شود.

نحوه عملکرد پخش ویدئوی غیرمتمرکز به نفع سازندگان و بینندگان.منبع: Replay

نحوه عملکرد پخش ویدئوی غیرمتمرکز به نفع سازندگان و بینندگان.منبع: Replay

پورتال مدیریت دارایی Replay به سازندگان این امکان را می دهد تا بینش در زمان واقعی نسبت به داده های مصرف محتوای خود به دست آورند و مدل های کسب و کار خود را مستقیماً کنترل کنند. Replay همچنین سازندگان را مسئول توزیع خود می‌کند، زیرا آنها با پلتفرم‌ها، ناشران و جوامعی که می‌خواهند از آنها حمایت کنند، روابط مستقیم ایجاد می‌کنند.

Replay به Cointelegraph Accelerator می پیوندد

Replay به جدیدترین شرکت کننده در برنامه Cointelegraph Accelerator تبدیل شده است. با توجه به پتانسیل رشد صنعت ویدیوی مبتنی بر وب ۳، شتاب دهنده کوین تلگراف تیم باتجربه خود متشکل از ۱۰+ کارمند خود را که دفتر مرکزی آن در ایالات متحده و از صنعت ویدیو و سوابق اثبات شده آنها است، شناسایی کرده و Replay را انتخاب کرد. کریش آواپالی، مدیر عامل شرکت Replay گفت: «ما از اینکه توسط Cointelegraph برای این برنامه شتاب دهنده معتبر انتخاب شده ایم، هیجان زده هستیم.

“در دنیای آنلاین که به طور فزاینده ای به پخش و ویدئو علاقه مند است، این همکاری گواهی بر پیشرفت ما در ایجاد استانداردهای باز وب ۳ برای ردیابی و کسب درآمد از تعامل ویدئویی است.”

از ماه مه ۲۰۲۳، RewardedTV دارای ۱۰۰۰۰۰ کاربر ثبت نام شده است و دارای بیش از ۴۰۰۰ گزینه ویدیوی درخواستی (VOD) و بیش از ۱۲۰ کانال خطی و زنده است. این پلتفرم دسترسی به بیش از ۲۰۰۰۰ عنوان، از جمله عناوین برندهای معروف مانند Yu-Gi-Oh!، The Washington Post و WatchMojo را فراهم می کند.

نویسنده: Cointelegraph Accelerator

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا