اخبار ارز دیجیتال

چگونه یک کلمه را در آدرس بیت کوین قرار می دهید؟

آدرس بیهوده بیت کوین امضای شما بر روی بوم بلاک چین است، یک لمس سفارشی در حوزه مالی دیجیتال.

آیا تا به حال فکر کرده اید که آیا آدرس بیت کوین (BTC) یا رشته ای از ۲۶ تا ۳۵ کاراکتر الفبایی می تواند به جای کاراکترهای تصادفی حاوی کلمات قابل خواندن برای انسان باشد؟

احتمالا نام شبکه لایتنینگ را شنیده اید. شبکه لایتنینگ به شما این امکان را می دهد که آدرس های BTC فانتزی که شبیه ایمیل یا دامنه های وب هستند ایجاد کنید. با این حال، راهی برای ایجاد یک آدرس بیت کوین حاوی کلمات قابل خواندن توسط انسان در بلاک چین اصلی بیت کوین نیز وجود دارد. چنین آدرس هایی به عنوان آدرس های بیت کوین بیهوده شناخته می شوند.

آدرس بیت کوین Vanity چیست؟

آدرس بیت کوین بیهوده یک آدرس بیت کوین شخصی سازی شده است که شامل یک الگو یا کلمه خاص به عنوان بخشی از رشته ای از حروف و اعداد با مجموع ۲۶ تا ۳۵ کاراکتر است. برخلاف آدرس‌های معمولی بیت‌کوین که از کاراکترهای تصادفی تشکیل شده‌اند، آدرس‌های بی‌تکرار بیت‌کوین همچنین به کاربران اجازه می‌دهند تا آدرس را سفارشی کنند و پیام‌های خاصی را درون آدرس ارسال کنند.

عبارت «خطاب غرور» از معنای ساده کلمه «غرور» گرفته شده است و برای بیان غرور مبالغه آمیز به خود و ظاهر به کار می رود. در راستای معنای مستقیم آن، آدرس‌های بیهوده برجسته می‌شوند و توسط کسانی که می‌خواهند آدرس کیف پول خود را هویت خودشان بدهند، استفاده می‌شوند.

آدرس‌های Vanity Bitcoin چند سال پس از اینکه خالق ناشناس بیت‌کوین، ساتوشی ناکاموتو، این ارز دیجیتال را در سال ۲۰۰۹ راه‌اندازی کرد، محبوب شد. اولین تولید کننده آدرس Vanity به نام “VanityGen” به عنوان یک پلت فرم منبع باز در GitHub در سال ۲۰۱۲ منتشر شد. ذکر آدرس های بیهوده در Bitcointalk.org (فروم پیشرو ارزهای دیجیتال که توسط ناکاموتو تأسیس شده است) به سال ۲۰۱۳ باز می گردد.

به گفته جوزف تتک، تحلیلگر بیت کوین ترزور، ناکاموتو از آدرس بیهوده استفاده نکرده است. تتک با اشاره به ناپدید شدن ناکاموتو در سال ۲۰۱۱ به کوین تلگراف گفت: «او قبل از اینکه آدرس‌های بیهوده محبوب شوند از دید عموم ناپدید شد.

علاوه بر بلاک چین بیت کوین، آدرس های بیهوده در شبکه های دیگری مانند بلاک چین اتریوم نیز موجود است. برخلاف آدرس‌های بیهوده بیت‌کوین، که به کاربران اجازه می‌دهد از بین ۲۶ تا ۳۵ کاراکتر الفبایی انتخاب کنند، آدرس‌های اتریوم (ETH) فقط می‌توانند شامل حروف «A» تا «F» و اعداد ۰ تا ۹ باشند، که باعث می‌شود آدرس اتریوم دارای اعداد هگزا دسیمال باشد. .

با توجه به ETH Optimism، ایجاد آدرس Vanity Ethereum که با “0xFad69” شروع می شود، می تواند تا ۵ دقیقه طول بکشد.

چگونه می توانم یک نشانی بیهوده بیت کوین ایجاد کنم؟

دو راه برای ایجاد آدرس BTC Vanity وجود دارد: به صورت دستی یا با استفاده از سرویس اختصاصی تولید کننده آدرس vanity ما. روش اول به نرم افزار متکی است و برای اجرای برنامه ای که آدرس های بیت کوین را پیدا می کند که با ترکیب خاصی از کلمات شروع می شود، به قدرت محاسباتی و مهارت های کدنویسی نیاز دارد.

بسیاری از کارشناسان بیت کوین مانند Tetek of Trezor موافقند که اولین روش امن ترین راه برای ایجاد آدرس بیت کوین بیهوده است. این روش به کاربران اجازه می دهد عبارات اولیه خود را خصوصی نگه دارند. کاربری که تنها مالک یک کلید خصوصی یا عبارت seed است می‌تواند تنها مالک وجوه مرتبط با یک آدرس باشد.

روش دستی مستلزم نصب نرم‌افزار تولید آدرس Vanity مانند VanityGen است که در وب‌سایت نرم‌افزار مبتنی بر ابر GitHub موجود است. اجرای چنین نرم‌افزاری نیازمند مشخصات قدرت محاسباتی خاصی است و توالی‌های بزرگ‌تر از نمادها به زمان بیشتری برای ایجاد آدرس‌های بیهوده نیاز دارند.

بر اساس منابع مختلف، تولید یک آدرس بیهوده حاوی کلمه ای از ۵ علامت با استفاده از یک کامپیوتر شخصی معمولی حدود یک ساعت طول می کشد، در حالی که برای یک توالی بزرگ مانند ۷ نماد تا ۳ ساعت طول می کشد. تخمین زده می شود که ممکن است ماه ها طول بکشد. تنظیمات پیشرفته‌تر، از جمله کارت‌های گرافیکی قدرتمند و تراشه‌های مدار مجتمع (ASIC) ویژه برنامه، می‌توانند زمان مورد نیاز برای تولید آدرس‌های بیهوده را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

روش دوم ایجاد آدرس های بیهوده ساده تر است، اما کمتر ایمن است، زیرا بر واگذاری جستجوی آدرس به یک سرویس شخص ثالث متکی است، که به عنوان “ماشین کننده آدرس vanity” نیز شناخته می شود.

اتکا به خدمات بیهوده بیت کوین خطرات قابل توجهی دارد، زیرا ماینرها می توانند آدرس ها و دارایی های آنها را در هر زمانی ربوده کنند. این به این دلیل است که چنین ماینرهایی ابتدا کلیدهای خصوصی را قبل از دادن آنها به مشتریان دریافت می کنند. کلید خصوصی زمانی ایجاد می شود که آدرس بیت کوین خود را ایجاد می کنید و بعدا نمی توان آن را تغییر داد.

خدمات تولید Vanity اغلب از طریق وب‌سایت‌هایی مانند Vanitygen.net ارائه می‌شوند، جایی که کاربران می‌توانند به راحتی کلمات یا دنباله‌های خاصی را برای جستجو با استفاده از توان محاسباتی خریداری شده آنلاین سفارش دهند. چنین سرویس هایی اغلب به کاربران اجازه می دهند تا دنباله هایی از کاراکترها را تا هشت علامت سفارش دهند. پس از تولید، یک کلید خصوصی آدرس بیهوده در ازای قیمت توافقی به ایمیل مشتری ارسال می شود.

به عنوان مثال، ایجاد یک آدرس بیهوده بیت کوین که با “۱Satoshi…” شروع می شود، حدود ۰.۰۲۱۷ بیت کوین هزینه دارد و در زمان نوشتن این مقاله حدود ۶۰۰ دلار ارزش دارد. یک دنباله بزرگ مانند “۱nakamoto…” حداقل به ۰.۱۱ BTC یا حداکثر ۳۲۵۰ دلار نیاز دارد.

توجه به این نکته مهم است که آدرس های بیت کوین بیهوده، مانند آدرس های معمولی بیت کوین، نمی توانند شامل همه حروف و اعداد باشند. برخی از نویسه‌ها، مانند حروف بزرگ «O»، حروف بزرگ «I»، حروف کوچک «L» و عدد «۰» از مجموعه ۲۶ تا ۳۵ نویسه الفبایی مجاز در همه بیت‌کوین‌ها مستثنی هستند. Masu. نشانی. این استثنا برای جلوگیری از سردرگمی در هنگام انتقال وجوه توسط کاربران در بلاک چین بیت کوین است.

خطرات استفاده از آدرس های بیهوده بیت کوین

تصمیم به استفاده از آدرس بیهوده بیت کوین در نهایت به دلیل داشتن چنین آدرسی در وهله اول، پس از در نظر گرفتن تمام خطرات احتمالی، بستگی دارد. برخی از صرافی‌های ارزهای دیجیتال مانند BitMEX با استفاده از فرمت آدرس بومی Segregated Witness (SegWit) Bech32 با پیشوند “bc1qmex…” آدرس‌های بیهوده را آزمایش می‌کنند.

یکی از سخنگویان BitMEX به کوین تلگراف گفت که بیشتر آدرس‌های تبلیغاتی برای بازاریابی استفاده می‌شوند یا «کمی سرگرم‌کننده» در نظر گرفته می‌شوند.

یکی از نمایندگان BitMEX گفت: “آدرس های بیهوده بیت کوین در حدود سال ۲۰۱۱ در BitcoinTalk بسیار محبوب بودند، به طوری که بسیاری از مردم درخواست کمک های مالی برای آدرس های توالت شخصی (به عنوان مثال ۱Name) داشتند.”

در روزهای قبل از سیستم اثبات ذخیره ساختاریافته، استفاده از آدرس‌های بیهوده در سراسر صرافی‌ها راهی غیررسمی برای کاربران برای جمع‌آوری ذخایر صرافی فراهم می‌کرد.

از آنجایی که BitMEX فقط آدرس های Vanity را برای کاربران خود ارائه می دهد، این شرکت از آدرس های Vanity استفاده کرد تا کلاهبرداری از کاربران را برای مهاجمان سخت تر کند. با این حال، نمایندگان گفتند که آدرس‌های Vanity نباید به عنوان یک مکانیسم امنیتی مورد اتکا قرار گیرند، زیرا مهاجمان پیچیده‌تر ممکن است بتوانند قالب آدرس Vanity را کپی کنند.

یکی از سخنگویان BitMEX گفت که آدرس های Vanity برای کاربران پیشرفته بهترین هستند. وی با اشاره به اینکه آدرس‌های مشتریان جدید BitMEX فاقد پیشوندهای بیهوده است، افزود: “نقاط اصلی منفی برای تک تک کاربران کاهش حریم خصوصی است. به طور کلی، ما به کاربران توصیه می کنیم که به هیچ وجه از آدرس ها استفاده مجدد نکنند.”

Tetek، کارشناس بیت کوین در Trezor، اکیداً توصیه می‌کند از آدرس‌های بیهوده استفاده نکنید، حتی اگر به روشی ایمن ایجاد شوند، زیرا آنها استفاده مجدد از آدرس‌ها را تشویق می‌کنند. این عمل از نقطه نظر حفظ حریم خصوصی بد است. او گفت:

هنگامی که یک آدرس بیت کوین چندین بار استفاده می شود، ردیابی عادات دریافتی و خرج کردن شخص برای دیگران آسان تر می شود. بنابراین، شناسایی صاحب آدرس نیز آسان تر می شود.

علاوه بر حریم خصوصی و خطرات ایمنی دارایی ها، آدرس های بیهوده BTC نیز با آسیب پذیری های امنیتی مرتبط هستند. در سال ۲۰۲۲، هکرها با استفاده از یک آسیب‌پذیری در مولد آدرس Vanity Ethereum Profanity، ۳.۳ میلیون دلار ارز دیجیتال را سرقت کردند. علاوه بر این، در مارس ۲۰۲۳، مهاجمان از آدرس‌های Vanity هک‌شده برای سرقت توکن‌هایی به ارزش ۵۰۰،۰۰۰ دلار از یک ایردراپ Arbitrum، یک راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه ۲، استفاده کردند.

آینده آدرس های بیهوده بیت کوین

از سال ۲۰۱۱، محبوبیت آدرس های بیهوده بیت کوین به طور قابل توجهی کاهش یافته است، اما هیچ مدرکی مبنی بر عدم استفاده از چنین آدرس هایی در سال های اخیر وجود ندارد.

اخیراً گزارشی گزارش داد که از یک سخنرانی توهین آمیز بیت کوین استفاده شده است که حاوی الفاظ فحشی است که گمان می رود متوجه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه باشد. این آدرس در مجموع ۰.۲۹ BTC (7595 دلار) در ۶۷ تراکنش بین سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ معامله کرده است و موجودی را به صفر رسانده است.

یکی از آخرین تراکنش های ثبت شده شامل ۰.۰۰۰۴ BTC (10 دلار) به آدرس عمومی بیت کوین وارن بافت مفسر معروف بیت کوین بود. با توجه به یک آدرس بیت کوین و یک هدیه از بنیانگذار ترون، جاستین سان.

علاوه بر این، چالش ها و ملاحظات هنوز وجود دارد. به عنوان مثال، نیاز به پرداختن به خطرات امنیتی مرتبط با مولدهای آدرس بیهوده نیاز به توسعه ابزارهایی دارد که ایمن تر و کاربر پسندتر باشند. همانطور که سیستم‌های بلاک چین ویژگی‌های جدیدی را توسعه می‌دهند و ترکیب می‌کنند، ایجاد آدرس بیهوده ممکن است برای مخاطبان گسترده‌تری ساده‌تر و قابل دسترس‌تر شود، نه فقط کسانی که تخصص برنامه‌نویسی دارند.

با این حال، مسائل مربوط به حریم خصوصی که با استفاده مجدد از آدرس مطرح می‌شوند، همچنان یک ملاحظات مهم هستند. بنابراین، کاربرانی که خواهان یک آدرس شخصی‌شده هستند، باید مزایای منحصربه‌فرد بودن را با احتمال نقض حریم خصوصی متعادل کنند.

درک این نکته مهم است که آدرس های بیهوده بیت کوین بسیار پرخطر و گران هستند، اما به نظر می رسد چنین آدرس هایی به وضوح برخی موارد استفاده جدید و شاید عجیب را برای ارزهای دیجیتال باز می کنند. با در نظر گرفتن این موضوع، این به کاربران بیت کوین بستگی دارد که ببینند آیا آینده آدرس های بیهوده بیت کوین روشن است یا خیر.نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا