اخبار ارز دیجیتال

نحوه استفاده از افزونه های شخص ثالث ChatGPT


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

ChatGPT اکنون از افزونه های شخص ثالث با ویژگی های مختلف پشتیبانی می کند که ابزار ChatGPT را بهبود می بخشد.

ChatGPT، ابزار پردازش زبان هوش مصنوعی (AI) ایجاد شده توسط OpenAI، پس از انتشار در 30 نوامبر 2022، جهان را مجذوب خود کرد. توانایی عجیب آن در تقلید بی دردسر از پیچیدگی زبان انسانی برای تولید محتوا، کاربران را در سراسر جهان جذب کرده است و یکی از دلایل اصلی افزایش سریع محبوبیت آن است.

ChatGPT بر روی مجموعه داده های گسترده ای در طیف گسترده ای از آثار ادبی و منابع آنلاین آموزش داده شد و دوره ای را آغاز کرد که در آن هوش مصنوعی بر ارتباطات، محاسبات، رونویسی، ترجمه و موارد دیگر تأثیر می گذارد.

عملکرد استاندارد ChatGPT در حال حاضر در حال استفاده گسترده است، اما هم OpenAI و هم توسعه دهندگان شخص ثالث در تلاش هستند تا عملکرد آن را از طریق افزونه ها افزایش دهند.

در مارس 2023، OpenAI کتابخانه پلاگین ChatGPT خود را به همراه مجموعه ای از افزونه های شخص ثالث معرفی کرد. لیست اولیه پلاگین های شخص ثالث ما شامل محصولاتی از نام های بزرگ مانند Expedia، Instacart، OpenTable، Kayak، Milo، Slack، Shopify و غیره بود.

مزایای استفاده از افزونه ChatGPT شخص ثالث چیست؟

افزونه های شخص ثالث ChatGPT نقشی حیاتی در بهبود عملکرد ChatGPT ایفا می کنند. در زیر برخی از مزایای اصلی استفاده از افزونه ChatGPT شخص ثالث را بیان می کنیم.

عملکرد بهتر با پیشرفت های ChatGPT

افزونه های شخص ثالث با ترکیب ویژگی ها و خدمات جدید فراتر از عملکرد اصلی ChatGPT، مناسب بودن ChatGPT را افزایش می دهند. برخی از پیشرفت‌های ربات چت ما راه‌حل‌های خاص صنعت را ارائه می‌کنند که چالش‌های منحصربه‌فردی را با ساختاربندی عملکرد ChatGPT به روش‌هایی که جریان‌های کاری ظریف و پایبندی به استانداردهای داخلی را امکان‌پذیر می‌سازد، برطرف می‌کنند.

به عنوان مثال، یک پلاگین طراحی شده برای استفاده در صنعت پزشکی را می توان به گونه ای پیکربندی کرد که از اصطلاحات پزشکی استفاده کند و تشخیص های احتمالی را بر اساس علائم و آزمایش های بیمار بدست آورد. توسعه دهندگان پلاگین شخص ثالث با تمرکز بر موارد استفاده خاص صنعت، کارایی ChatGPT را در طیف وسیع تری افزایش می دهند.

رفع محدودیت ها

افزونه های شخص ثالث با باز کردن قفل ویژگی های مختلف فراتر از آنچه نسخه استاندارد ChatGPT ارائه می دهد، تجربه کاربر ChatGPT را بهبود می بخشد. به عنوان مثال، پلاگین های خاصی می توانند از اطلاعات منتشر شده پس از سال 2021 استفاده کنند، در حالی که ابزار استاندارد ChatGPT فقط تا سال 2021 می تواند به اطلاعات دسترسی داشته باشد.

بسیاری از افزونه ها به خدمات اختصاصی وابسته هستند که دسترسی به داده های جدیدتر را فراهم می کنند و می توانند از این قابلیت استفاده کنند.

نحوه نصب افزونه ChatGPT شخص ثالث

افزونه ChatGPT فقط برای کاربران ChatGPT Plus در دسترس است، بنابراین اولین قدم برای نصب افزونه ChatGPT، دریافت اشتراک ChatGPT Plus است. هنگامی که اشتراک ChatGPT Plus را دارید، وارد حساب خود شوید، نماد “تنظیمات” را در گوشه سمت چپ پایین صفحه پیدا کرده و کلیک کنید. با این کار منوی تنظیمات ظاهر می شود.

یک بخش “ویژگی های بتا” در منوی تنظیمات وجود دارد. برای دسترسی به تنظیمات ویژگی بتا روی آن کلیک کنید.[ベータ機能]در بخش[プラグイン]دکمه را برای فعال کردن پشتیبانی از افزونه و از منوی کشویی در قسمت سمت چپ بالای صفحه تغییر دهید[新しいチャット]انتخاب کنید.

پس از اتمام، نسخه ChatGPT را به GPT-4 تغییر دهید. مرحله بعدی دسترسی به فروشگاه افزونه ها با کلیک بر روی افزونه ها در منو و انتخاب فروشگاه افزونه ها است. این به شما امکان می دهد پلاگین های ChatGPT را مدیریت و نصب کنید.

وقت بگذارید و گزینه ها را با دقت مرور کنید و افزونه هایی را که می خواهید نصب کنید انتخاب کنید. برای شروع مراحل نصب، روی دکمه نصب افزونه مربوطه کلیک کنید.

پس از اتمام مراحل نصب، می توانید از افزونه نصب شده استفاده کنید. پس آیا افزونه ChatGPT رایگان است؟بله، این افزونه رایگان است و از طریق اشتراک ChatGPT Plus در دسترس است.

پلاگین های شخص ثالث ChatGPT چه ویژگی هایی را ارائه می دهند؟

افزونه های شخص ثالث ChatGPT بر اساس عملکردشان برای اهداف مختلفی استفاده می شوند. در زیر نحوه استفاده از پلاگین ها با ChatGPT و برخی از اهداف اصلی افزونه های شخص ثالث ChatGPT توضیح داده شده است.

جستجو کردن

برخی از افزونه های شخص ثالث ChatGPT برای اهداف بازیابی استفاده می شوند. بسیاری از آنها برای بهینه سازی بازیابی داده های مرتبط از پایگاه های دانش گسترده طراحی شده اند. این افزونه‌ها به جای تکیه بر قابلیت‌های تولید ChatGPT، از داده‌های از پیش نمایه‌شده از سوابق داخلی برای بازیابی سریع اطلاعات استفاده می‌کنند.

این افزونه‌ها از تکنیک‌های نمایه‌سازی یا الگوریتم‌های جستجوی ویژه استفاده می‌کنند که به ChatGPT اجازه می‌دهد به اطلاعات خاص دسترسی پیدا کند، زمان پاسخ‌دهی را کاهش دهد و دقت پاسخ را بهبود بخشد.

افزونه ChatGPT Retrieval نمونه ای از افزونه ChatGPT است که برای اهداف بازیابی توسعه یافته است. این افزونه قابلیت جستجوی معنایی دارد و می تواند داده ها را از منابع شخص ثالث بازیابی کند.

کاربرانی که از این افزونه استفاده می‌کنند می‌توانند اطلاعات مربوطه را با پرسش ChatGPT با سؤالات مرتبط بازیابی کنند، که سپس با استفاده از زبان طبیعی پردازش و ارتباط برقرار می‌کنند. این افزونه برای سازمان هایی که به دنبال بهبود قابلیت استفاده از طریق دسترسی آسان کارکنان خود به اسناد داخلی از طریق ChatGPT هستند، توسعه یافته است.

محاسبه

برخی از افزونه های ChatGPT برای اهداف محاسباتی طراحی شده اند. این پلاگین ها برای گسترش عملکرد ChatGPT با ادغام هوش مصنوعی با کتابخانه ها یا چارچوب های ریاضی، امکان حل تکالیف محاسباتی منحصر به فرد و محاسباتی را فراهم می کنند.

بسیاری از افزونه ها ورودی کاربر را برای شناسایی عبارات ریاضی تعبیه شده در مکالمات تجزیه و تحلیل می کنند. سپس از کتابخانه ریاضی زیرین برای پردازش این عبارات استفاده کنید.

هنگامی که یک محاسبه انجام می شود، افزونه یک پاسخ مناسب حاوی اطلاعات مربوط به محاسبه و نتیجه محاسبه ایجاد می کند.

افزونه Wolfram ChatGPT نمونه ای از یک پلاگین محاسباتی است که برای سفارشی سازی و یکپارچه سازی ChatGPT طراحی شده است. این افزونه ChatGPT را قادر می‌سازد تا از داده‌های بی‌درنگ و قابلیت‌های محاسباتی منحصربه‌فرد ارائه‌شده توسط پشته فناوری Wolfram استفاده کند تا توانایی ChatGPT را برای ارائه پاسخ‌های هوشمندانه و مبتنی بر داده افزایش دهد.

این امر با بهره گیری از فناوری Wolfram|Alpha که شامل الگوریتم های محاسباتی است که می تواند طیف گسترده ای از مسائل ریاضی از جمله معادلات دیفرانسیل و جبر خطی را حل کند، ممکن می شود.

تجسم

افزونه‌های تجسم ChatGPT شخص ثالث برای ادغام تجسم‌ها و نمایش‌های گرافیکی در پاسخ‌های تولید شده توسط ChatGPT طراحی شده‌اند و به کاربران اجازه می‌دهند تا به طور مستقیم‌تری داده‌ها و روندها را درک و تفسیر کنند. تجسم ها معمولاً با استفاده از نمودارها، نمودارها، نمودارها و نمایش های بصری مرتبط ارائه می شوند.

آنها تجزیه و تحلیل ورودی کاربر در ChatGPT را برای شناسایی نوع تجسم مورد نیاز و نمایش داده های درخواست شده در قالب مناسب تسهیل می کنند.

با این حال، پلاگین های تجسم ChatGPT در طراحی و نحوه کارشان متفاوت است. به عنوان مثال، برخی از افزونه ها تجسم های خاص دامنه را ارائه می دهند، در حالی که برخی دیگر ممکن است رویکرد عمومی تری داشته باشند.

پلاگین Polygon ChatGPT نمونه‌ای از افزونه ChatGPT شخص ثالث مخصوص دامنه است که برای تولید تجسم داده‌ها استفاده می‌شود. این افزونه به کاربران کمک می کند تا با ارائه اطلاعات در قالب تصویری با ارائه داده های گام به گام بیشتر، روندهای بازار در زمان واقعی و تاریخی در بازارهای مالی را کشف کنند. سهام، فارکس، گزینه ها، شاخص ها و بازارهای ارزهای دیجیتال را پوشش می دهد. برخی از پلاگین های شخص ثالث همه منظوره، مانند Notable، که نوت بوک های محاسباتی ایجاد می کنند، نیز می توانند برای ایجاد تجسم داده ها استفاده شوند.

ویژگی های دیگر

علاوه بر ویژگی‌های فوق، افزونه ChatGPT همچنین می‌تواند مواردی را برای خرید آنلاین توصیه کند، توصیه‌های سفر ارائه کند، مرور ChatGPT را فعال کند و به کدنویسی و رونویسی کمک کند. به دلیل ویژگی های منحصر به فرد این افزونه، اساساً امکانات بی پایان هستند.

جدا از پلاگین استاندارد، یک افزونه ChatGPT کروم نیز وجود دارد که با ChatGPT ادغام می شود. برنامه‌های افزودنی به کاربران اجازه می‌دهند مستقیماً در پنجره مرورگر کروم خود با هوش مصنوعی تعامل داشته باشند. برخی با نمایش پاسخ های هوش مصنوعی در کنار نتایج موتورهای جستجو، تجربه جستجوی کاربر را بهبود می بخشند.

آیا می توانم به افزونه های شخص ثالث ChatGPT اعتماد کنم؟

توجه به این نکته مهم است که افزونه های شخص ثالث می توانند عملکرد ChatGPT را گسترش دهند، اما بخشی از مدل اصلی نیستند و محدودیت های خاص خود را دارند. اثربخشی این افزونه ها به طراحی، کیفیت یکپارچه سازی و داده ها و خدماتی که به آنها دسترسی دارند بستگی دارد.

علاوه بر این، افزونه‌های ChatGPT معمولاً به ورودی انسانی نیاز دارند تا اطمینان حاصل شود که اطلاعاتی که تولید می‌کنند دقیق و قابل اعتماد است، بنابراین خروجی می‌تواند بدون نظارت نادرست باشد.

محدودیت دیگر این است که توسعه دهندگان پلاگین شخص ثالث ممکن است سطوح مختلفی از پشتیبانی را ارائه دهند. در نتیجه، تعداد به روز رسانی ها و قابلیت اطمینان افزونه ها می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد.

آینده پلاگین ChatGPT

انتظار می‌رود که افزونه‌های شخص ثالث ChatGPT پیشرفت‌ها و نوآوری‌های قابل‌توجهی را به ارمغان بیاورند و تطبیق‌پذیری، کاربرد و منابع ChatGPT مدل‌های زبانی در مقیاس بزرگ را افزایش دهند.

توسعه افزونه در آینده به ما امکان می دهد پاسخ های پیچیده تری ارائه دهیم. علاوه بر این، با توجه به قوانین هوش مصنوعی، ملاحظات اخلاقی ممکن است نقشی اساسی در توسعه افزونه ChatGPT در آینده ایفا کند. به این ترتیب، توسعه دهندگان پلاگین ممکن است مکانیسم های انحرافی بیشتری را برای اطمینان از منصفانه بودن پاسخ ها و مطابقت با استانداردهای اخلاقی ترکیب کنند.

این مقاله را به عنوان NFT جمع آوری کنید برای حفظ این لحظه در تاریخ و نشان دادن حمایت خود از روزنامه نگاری مستقل در فضای ارزهای دیجیتال.

نویسنده: Elizabeth Gail

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا