اخبار ارز دیجیتال

نحوه معامله ارزهای دیجیتال با استفاده از نظریه انباشت Wyckoff

تا آنجا که به بازارهای بیت کوین و ارزهای دیجیتال مربوط می شود، همه تنظیمات انباشت Wyckoff منجر به افزایش قیمت گسترده نمی شود.

Stockmoney Lizards، تحلیلگر بازار مستقل، ۲ دسامبر گفت بیت کوین (BTC) با استناد به Wyckoff Accumulation در حال کاهش در محدوده قیمت فعلی ۱۵۵۰۰ تا ۱۸۰۰۰ دلار بود.

Wyckoff Accumulation یک مجموعه تحلیل تکنیکال کلاسیک است که به نام ریچارد ویکوف، پیشگام تحلیل تکنیکی اوایل قرن بیستم، نامگذاری شده است. Wyckoff چرخه بازار را به چهار مرحله مجزا طبقه بندی کرده است.

اما آیا Wyckoff یک الگوی قابل اعتماد به خصوص در معاملات ارزهای دیجیتال است؟

انباشت Wyckoff چیست؟

انباشت Wyckoff یکی از چهار مرحله توصیف شده در نظریه چرخه بازار Wyckoff است، سه مرحله دیگر نشانه گذاری، توزیع و علامت گذاری هستند. به بیان ساده، هر مرحله تعیین می کند که شرکت های بزرگ چه زمانی جهت بازار را تعیین می کنند.

مرحله انباشت زمانی که جیب های بزرگ خرید را افزایش می دهد و تقاضا را افزایش می دهد به درستی آشکار می شود.

در نتیجه افزایش بهره، قیمت به پایین‌ترین سطح رسیده و روند صعودی را طی می‌کند. با انجام این کار، قیمت به بالای خط روند بالایی محدوده معاملاتی حرکت می کند و به مرحله نشانه گذاری چرخه Wyckoff می رود.

یعنی یک روند صعودی پایدار، همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است.

مراحل چرخه بازار Wyckoff. منبع: TradingCoach.co.in

رویدادها و مراحل انباشته شده

در طول مرحله انباشت، بازیگران بزرگ با انباشت دارایی در یک محدوده معاملاتی خاص (TR) برای استراتژی صعودی بعدی آماده می شوند. با این کار، تعداد دارایی های خریداری شده از دارایی های فروخته شده بیشتر می شود، عرضه موجود را کاهش می دهد و منجر به افزایش قیمت بالاتر از TR می شود.

مطالب مرتبط: الگوی شمع دوجی چیست؟ چگونه با آن تجارت کنیم؟

بنابراین، یک سرمایه گذار کوچک که استراتژی انباشت Wyckoff را اجرا می کند باید جهت و سرعت حرکت را از TR به درستی شناسایی کند.

خوشبختانه، همانطور که در زیر نشان داده شده است، می‌توانیم از نمودار انباشتگی که Wyckoff در اوایل دهه ۱۹۳۰ ایجاد شد، کمک بگیریم.

نمایش شماتیک انباشت Wyckoff، شامل رویدادها و مراحل آن. منبع: StockCharts.com

فاز A این نشان دهنده فرسودگی روند نزولی قبلی است.شروع می شود با پشتیبانی رزرو (PS) – وقتی خرید سنگین با افزایش حجم معاملات آغاز می شود – این نشان می دهد که روند نزولی عمومی در حال پایان است.

سوگیری نزولی زمانی است که قیمت فروش اوج (SC)نقطه ای که در آن سرمایه گذاران حرفه ای بزرگ شروع به جذب فشار خرده فروشی می کنند و معامله گران شروع به پوشش موقعیت های فروش کوتاه می کنند.

در نتیجه، قیمت به شدت به ارزش اصلی خود باز می گردد رالی اتومبیل (AR) سطحی که حد بالایی محدوده معاملاتی Wyckoff را تعیین می کند. سپس قیمت برای آزمایش سطوح نزدیک به SC برمی گردد. آزمون ثانویه (ST) از حمایت

نمودار قیمت ۱۲ ساعته بیت کوین/دلار آمریکا که تنظیم بالقوه انباشت Wyckoff را نشان می دهد. منبع: Stockmoney Lizards

داشتن ST های متعدد در انباشت Wyckoff معمول است، که قیمت را به منطقه ادغام در فاز B هدایت می کند. در تئوری، این بدان معنی است که سرمایه گذاران نهادی در حال انباشت دارایی در پیش بینی رویدادهای نشانه گذاری هستند.

بنابراین، بازگشت از سطح SC-ST است فاز B معمولا با حجم های بالاتر همراه است. برعکس، عقب‌نشینی‌ها از سطوح AR کاهش حجم را نشان می‌دهند که نشان می‌دهد نقدینگی در رکود در حال خشک شدن است.به عبارت دیگر، دارایی ها در حال آماده سازی هستند فاز C.

فاز C با ” شروع می شودتستیعنی آمدن ناگهانی فروشنده ای که خطر بی اعتبار کردن کل منطق Wyckoff را دارد. در نتیجه، قیمت در طول دوره آزمایش با احتیاط افزایش می یابد.

در طول دوره آزمایش، قیمت بالاتر از سطح AR بود، به اصطلاح نشانه قدرت (SOS)این با تعدیل های کوتاه مدت زیر دنبال می شود. آخرین نقطه پشتیبانی (LPS).

کل این عمل قیمت اتفاق می افتد فاز D نظریه انباشت Wyckoff نشان دهنده غلبه تقاضا بر عرضه است. در نتیجه، تحلیلگران سنتی معتقدند که LPS مکانی عالی برای سرمایه گذاران و معامله گران برای ورود به بازار است.

از فاز E، دارایی به طور کامل از محدوده معاملات خارج می شود و وارد مرحله نشانه گذاری چرخه بازار Wyckoff می شود.

چگونه با استفاده از Wyckoff Acumulation معامله ارز دیجیتال انجام دهیم

تا آنجا که به بازار ارزهای دیجیتال مربوط می شود، همه تنظیمات انباشت Wyckoff منجر به افزایش قیمت گسترده نمی شود.

به عنوان مثال، قیمت بیت کوین زمانی که در اوایل مارس ۲۰۲۰ حدود ۹۰۰۰ دلار معامله شد، وارد مرحله SOS تنظیمات انباشت Wyckoff شد. با این حال، BTC/USD سپس تا اواسط مارس به زیر ۵۰۰۰ دلار سقوط کرد و سیگنال صعودی Wyckoff را پس از فروپاشی بازار جهانی ناشی از COVID-19 فروکش کرد.

راه اندازی ناموفق Wyckoff انباشت بیت کوین از سال ۲۰۲۰. منبع: TradingView

معامله گران می توانند از استراتژی های محدوده محدود استفاده کنند تا از نوسانات در محدوده معاملاتی انباشت Wyckoff سود ببرند. شما می توانید این کار را با باز کردن یک موقعیت طولانی در یک پرش از محدوده ST و نگاه کردن به سطح AR به عنوان هدف صعودی اولیه خود انجام دهید.

در عین حال، معامله‌گران می‌توانند حد ضرر خود را زیر سطح ST قرار دهند تا در صورت بروز شکست کاذب از ضررهای بزرگ‌تر جلوگیری کنند.

مطالب مرتبط: معاملات مارجین در مقابل معاملات آتی: تفاوت چیست؟

از سوی دیگر، معامله‌گرانی که به دنبال موقعیت‌های خرید تهاجمی هستند ممکن است نیاز به تایید اضافی از سوی کاتالیزورهای بنیادی کریپتو داشته باشند.

به عنوان مثال، تنظیمات انباشت Wyckoff بیت کوین از می ۲۰۲۱ تا نوامبر ۲۰۲۱ شاهد افزایش قیمت از حدود ۳۷۰۰۰ دلار به ۶۹۰۰۰ دلار (پس از شکست در فاز E) بود. دستاوردهای انفجاری با یک دوره سیاست پولی سست و افزایش پذیرش جریان اصلی همراه شد.

تنظیمات تجمعی Wyckoff برای بیت کوین از سال ۲۰۲۱. منبع: TradingView

با این حال، معامله گران محتاط می توانند منتظر بمانند تا راه اندازی Wyckoff به فاز D برسد. پس از بالا رفتن قیمت از نقطه SOS و حجم رضایت بخش، می توان موقعیت های طولانی را وارد کرد. البته توصیه می کنیم در صورت معکوس شدن روند، حد ضرر را زیر SOS تنظیم کنید تا با ضرر کمتری از معامله خارج شوید.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا